Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Na jihu Moravy byl zaznamenán první letní den letošního roku

# 04.05.2022, 09:16

Včera se denní maxima u nás pohybovala většinou kolem 20 °C. O něco teplejší vzduch se dostal na jih Moravy, kde maxima překonala 23 °C. U hranic s Rakouskem soukromá meteorologická stanice v obci Březí.... Více >>

162
# 04.05.2022, 14:16

Tak i ČHMÚ už zvýšily razantně teploty, příští týden to vypadá na možnost dosažení prvních tropických hodnot. Květen letos podle mě skončí určitě v teplotním nadprůměru a srážkovém podprůměru. Popravdě jsem to letos i čekal po třech chladných a deštivých květnech. Ani mi to tolik nevadí, jen by mohlo občas zapršet, sucho je tu výrazné a na zlepšení to moc nevypadá.
Na závěr se ještě sluší dodat že dnes máme 23°C, což je pro začátek května celkem znatelný nadprůměr

Léto přichází?
273
# 04.05.2022, 16:58

Na stanici spadajici pod CHMI letni det tedy tesne zatim v roce 2022 zaznamenan nebyl ? To velmi brzo prijde (i tropicky den).

V historii byl vubec nejdrive prvni letni den v CR 21.03.1974 Caslav - Nove mesto +25.4 °C (Letiste Chotousice, Letiste +24.6 °C misto +26.0 °C).

Vubec nejpozdeji byl zaznamenan letni den v CR neznamo kdy a jaky rok. Ale typoval bych nekdy v cervnu ze to bylo.

Od roku 1775, kdy ze zacatku jsou samozrejme data z malo stanic a zkreslena, se kazdy rok v CR i v Klementinu vyskytly letni dny. V Praze Klementinu bylo nejmene letnich dnu za rok 5 v roce 1786 a 6 v roce 1821.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.