Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Teploty se dostaly k téměř jarním 15 °C, sněhu na horách ubývá

# 24.02.2022, 17:55

Dnes se u nás opět vyskytly nadprůměrně vysoké teploty. Ty se pohybovaly většinou od 7 °C na severu území až po 15 °C na jihu. České Budějovice podle ČHMÚ odpoledne hlásily 14,9 °C. V nedalekém Byňově bylo 14,8 °C a Třeboni 14,2 °C.... Více >>

# 24.02.2022, 22:41

"...rostoucí nadmořskou výškou ovšem sněhu výrazně přibývá. Včera vůbec nejvyšší sněhovou pokrývku letošní zimy ohlásila Černá Hora v Krkonoších, kde leželo 189 cm sněhu..."

Takže oficiální hranice 200 cm sněhu nebyla zatím v České republice doposud překročena?

36
# 24.02.2022, 22:53

Ondráš*
Letos myslím, že ne...

In-počasí
Díky za článek. Mám trošku osobní dotaz, který sice se článkem nesouvisí, ale nevím, kde zjistit informace, tak se zeptám tady...
Nevíte, co se děje se serverem www.met.fu-berlin.de? Už pár dní nefunguje a já odtud čerpal synoptické mapy. Pokud nevíte, nevadí, nemáte nějaký jiný zdroj pro synoptické mapy, kde jsou ale i názvy TV a TN?
Děkuji

# 25.02.2022, 09:45

Ondráš*
Je to nejvyšší změřená hodnota. 200 cm dosaženo zatím nebylo, ale může ještě být. Na hřebenech Krkonoš obvykle vrcholí pokrývka na konci března.

Tomamir
To bohužel nevím, můžete zkusit projít: https://www.berliner-wetterkarte.de/

273
# 02.03.2022, 15:49

Taky bych rekl, ze jeste muze byt 200 cm dosazeno, i kdyz zatim nebylo. Maxima jsou prave v pozdejsi casti brezna obvykle na horach.

www.met.fu-berlin.de mi jde uz, pred tim jsem ale take zaregistroval vypadek. Hlasi mi to prosly certifikat te sranky a mozne bezpecnostni riziko. Vypada to ale, ze maji nove stranky mozna, i kdyz dlouho jsem primo na titulni strance nebyl. Pozna presli na novy, vykonnejsi server a udelali rozsahlejsi upgrade.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.