Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Přechodně více oblačnosti, ale srážky nepřinese

Diskuse o počasí Do Česka vpadne zima, čeká se mráz i sněžení

238
# 04.12.2021, 09:11

Tenhle víkend jsme v Praze a ráno hezké překvapení. Celkem silné sněžení a 3-5cm sněhu :snih:, teplota -2

10
# 04.12.2021, 09:15

Ahoj, v mém regionu zcela nečekaná zima. V noci bylo kolem -3°C aktuálně -1°C, od rána sněží a teplota prakticky nestoupá a podle Aladina by měla být dlouho na 0. Jsem hodně překvapen a zaskočen. Až takový průběh jsem nečekal, navíc to vypadá, že ještě kolem večera dorazí další sněžení. Teď tu leží už cca 3cm a celkově by mohlo napadnout možná 5 - 7cm. Tento sníh by se mohl udržet více dní, ale nejsem si jistý ničím. Prekvapil mě i obrat ve střednědobé a dlouhodobé předpovědi, kde jsem očekával spíše inverzi a teplý JZ a najednou to vypadá úplně jinak a třeba GFS tam má zajímavou TN s další porcí sněhu a celkově spíše nízké teploty.

380
# 04.12.2021, 09:21

Today
Psal jsem to už výš, podle mě ten teplý sektor systému byl SZ prouděním stlačený více k jihu , než se čekalo, i tady na JZ jsme stále na -1,5st, a tady mělo být také teplo.. vlastně nejtepleji..
Jinými slovy prohnutí jetstreamu k jihu je výraznější, než se čekalo, mi přijde.. nevím..

47
# 04.12.2021, 09:23

Ten pocit když i v Praze už je víc sněhu než u nás….

380
# 04.12.2021, 09:27

Petr11
I u Labe v Mělníku..:D:zz:

117
# 04.12.2021, 09:28

Konečně ve Strakonicích sněží teplotou pod 0(-1,5°C)a zatím jen 1cm.
Uvidíme,jestli bude profuk večer.Jinak srážkové pásmo mi připadá,že slábne.

10
# 04.12.2021, 09:30

swan1
Dnešní počasí je komplikované. Například teď jsem zjistil, že v Žatci nebo Ústí nad Labem bylo přes noc i +1°C. Já se nacházím v podobné lokalitě a tady celou noc mrzlo. Některé lokální a regionální rozdíly se dají těžko vysvětlit.

# 04.12.2021, 09:31

swan1
Ten teplý vzduch se do české kotliny dostává pomaleji, než včera modely předpokládaly. Je to i díky tomu, že je vítr slabší, než se čekalo. Ale večer se to na ty 4 °C na jihozápadě dostane. Samozřejmě mohou zůstat údolí, kde bude chladněji. Na severu Čech ovšem ten studený vzduch vydrží celou dobu a napadne tam nejvíce sněhu, do zítřka i kolem 8 cm. Přitom v Sasku budou také 4 °C, prostě česká kotlina. :)

# 04.12.2021, 09:34

Dnes první sněžení letošního roku, a propravdě, velmi nečekané. Od rána celkem silně sněží při teplotě lehce pod nulou (takže se to drží skoro všude) a celkem už napadly asi 4 cm sněhu:D:snih:. Večer má přijít podle modelů další vlna, pro změnu kompletně v dešti, no jsem tedy zvědav, co z toho vlastně bude, v dešti totiž mělo být původně i tohle.

22
# 04.12.2021, 09:38

jsem zvědavý jak to dopadne tady,za ne,po podle ecmwf i přes 10 cm ,podle gfs 3 cm (??) podle iconu kolem 10 cm

387
# 04.12.2021, 09:40

Tak sníh konečně už i na Kladně, silničáři obligátně ještě spinkají, počítám, že čekají, až přestane sněžit a jestli to roztaje..:D, na silnici mazlavá hmota těch nejhorších vlastností, i nový gumy na tom plavou, nakoupil jsem čerstvý rohlíky u pekaře a do kopce pomalu nevyjel..ale mám co doma dělat, tak si zatopim v krbu a budu malovat předsíň..

Kladno po ránu..
380
# 04.12.2021, 09:45

In-počasí
Česká kotlina je často nevyzpytatelná, plus celá oblast Karpat..Kdo ví, co se tu ještě semele v nejbližších dnech..
Já už včera koukal na družici, že ten postup proudění na zadní straně TN od SZ Atlantikem směrem k JV je vcelku nekompromisní, a že ta teplá ,,výduť,, jetstreamu se zřejmě nedostane až tak nahoru, sem k nám..Nebo že to minimálně přijde později..
A ono se to opravdu děje..:)

33
# 04.12.2021, 09:46

Tady snehu zhruba jako v tom Kladne, a zatim snezi docela intenzivne. Podle radaru uz ale brzo prestane.
teplota necely -2. :snih:
Skoda toho odpoledniho otepleni, ktery se ocekava.

22
# 04.12.2021, 09:51

swan1
ta tn nad Skotskem se jen točí a ten dolní chvost vystrčí víc tu vlnu na jz k severu ,s teplotami to bude stejné si myslím jen ty srážky jsou takové různé

# 04.12.2021, 09:52

Ai-kun
Radar není přesný, tady ukazuje nic a realita pořád sněží celkem slušně. Takových 4cm uz asi .bude

261
# 04.12.2021, 10:09

Tak tady u nás taky pěkná zimní atmosféra, srážky se nad námi zastavily a dál na východ se tomu nechce, takže se to tady hezky vysněžilo, škoda že ta druhá vlna už půjde v dešti:(

380
# 04.12.2021, 10:13

Luka S
Zadní strana té TN, tedy SZ proudění, stlačuje ten teplejší vzduch už v Atlantiku, polohu jetstreamu více k jihu..než se čekalo..
I střed TN se pomalinku přesouvá k J, JV.. nepatrně, ale vytrvale .
Právě s teplotami je to dnes zatím jinak, než mělo být..ale i se srážkami..
Celá Šumava zatím vychází naprázdno, i Bavorský les..a to tu mělo sněžit v podstatě nejvíce..:D
Chumelí na SZ, na Mělnicku, v Praze..atd.

162
# 04.12.2021, 10:15

swan1
Mohu potvrdit, 5-6 cm tu opravdu je:D

22
# 04.12.2021, 10:20

swan1
ten jz s východem to dost zpomalujou,v jz Čechách to přijde až k večeru,tady má začít sněžit někdy po půlnoci kdy od jz to nabere směr východ právě jak se začne víc propadat ten sz ,ostatně ochlazování pro celé území začne zítra hlavně,mě se zdá že to celkem vychází jen mě zajímá kolik těch srážek pustí východ,zatím to furt vypadá že celá ta přetlačovaná ve srážkách se na čas zastaví na krajním východě

# 04.12.2021, 10:20

Vykukuje slunce ale stále sněží.
Už jsou první bouračky.

(nefotil jsem já)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.