Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Na hory dorazila zima, napadlo i několik centimetrů sněhu

# 13.10.2021, 08:46

Včera se u nás vyskytlo první sněžení nadcházející zimy. Již ráno sněžilo na hřebenech Krkonoš a Jeseníků. Během dne postupně hranice sněžení klesala s tím, jak se dále ochlazovalo. Večer potom sněžilo již v polohách od přibližně 800 metrů.... Více >>

69
# 13.10.2021, 13:38

V oblasti Jeseníků aktuálně stále probíhají sněhové přeháňky. Hranice sněžení kolísá podle intenzity srážek mezi 800 - 900 m, sníh se drží od cca 1000 m.n.m. Připojuji pár fotek z JV hřebene Králického Sněžníku, kde aktuálně leží 3-5 cm mokrého sněhu.

Vrchol Souš - 1225 m.n.m.
Vrchol Souš - 1225 m.n.m.
Rozcestí U sedmi cest - 1060 m.n.m.
2673
# 13.10.2021, 15:15

Tady zatím jen dešťové přeháňky ani krupky napadají a to je opravdu zima jen kolem 5 stupňů:!!:

# 13.10.2021, 17:38

Petr75
Pěkné, děkujeme za report z Jeseníků.

96
# 13.10.2021, 20:41

Tady zatím ani vločka i když je možné, že nad ránem nějaký déšť se sněhem přešel.

182
# 14.10.2021, 00:33

Petr75

Králičák ale přeci nejsou Jeseníky, BACHA ... Spolu s Klepáčem a Malým S. tvoří samostatné minipohoří. My z nedalekého sousedství UO to tam taky cca známe. ;-) Musím se ale přiznat, že jsem na těch Sněžnících ještě nahoře nebyl. Byl ale na tom Klepáči. A letos jsem se díval na Králičák z Dolní Hedče a vyhlídky za klášterem ... Za krásného počasí tam jsou paráda výhledy a Králičák jako na dlani.

Jsem ale znechucen z toho, co si podnikatelé klidně dovolí hyzdit a ničit přírodu v CHKO .... To je hnus jen to vidět z dáli. Z toho je člověku na zvracení a nemá to tam hlavně vůbec co dělat. Když je ta cca podobná obluda u Lipna, to neznamená že to může být klidně tady v CHKO v krásných horách ... Bohužel v tom našem bordelu jde jak je vidět za prachy všechno. :( a klidně i v CHKO .... :( :( :( Slyšel jsem co robí drzí Poláci na Králičáku .... K nim vážně už radši No Comment! To není jenom důl Turrow ... Jsou to známí potížisti. :(

142
# 14.10.2021, 07:00

Stranik
A to chcou na Dolní Moravě postavit most přes údolí od té vyhlídky naproti na kopec (na kopec, kam člověk skoro nepáchne, protože tam nevede lanovka).

69
# 14.10.2021, 08:14

igor127
Nejen že ten most tam chcou postavit, on už tam stojí a nyni se dodělává pochůzna část lávky. Je to viditelné už z dalekého okolí - bohužel další velka jizva na krajině po té hrůzné stezce v oblacich :!!: No a ještě k tomu názvu pohoří - Jeseníky se celemu masivu říká obecně a zahrnuje to jednotlivá pohoří v oblasti - tj Hrubý a Nízký Jeseník, Králický Sněžník, Rychlebske hory, Hanušovickou vrchovinu a Zlatohorskou vrchovinu ;-)

ota
Avatar
2132
# 14.10.2021, 09:55

Petr75
Jj, je to součást Jeseníků jako celku. No a k těm stavbám. Dřív jsem vítal, že na horách se pro turisty něco buduje a rozvíjí se tam turismus.
Každopádně to co se v poslední době děje v Jeseníkách už je opravdu moc a hory to ničí. Nejsem schopný pochopit, jak je možné, že CHKO tyto stavby povolí. Přitom CHKO třeba Litovelské Pomoraví vám nepovolí postavit prakticky nic. Asi je tam ve vedení něco hodně špatně. No a k Polsku se asi ani nemá cenu vyjadřovat. Lidé jsou tam fajn, ovšem co se ochrany přírody týče, tak v tom jsou opravdu úplní tragédi, což je dost smutné.

69
# 14.10.2021, 11:39

ota
Konkrétně u Dolní Moravy je problém i ten, že to co se zde buduje v CHKO neleží a hranice národní přírodní rezervace Králický Sněžník podezřele obcházejí i horu Slamník, kde je nejvýše položená sjezdovka DM :( Co se týče rozhledny na KS tak tam historicky rozhledna stávala a i když nová stavba žádná velká kráska nebude, tak dokud sem nepovede lanovka (jako na Sněžku), nebo sem nebudou vozit turisty autobusy (jako pod Praděd) tak turisticky by to oblast nemělo výrazněji zatížit. Škoda že ochránci přírody zaspali a začali se proti této stavbě ozývat dost pozdě až ve spojitosti s dolem Turrov.

# 14.10.2021, 12:09

Petr75
Především je nepochopitelné, proč tyhle stavby jsou ještě dotovány z veřejných financí dotacemi. Vkusné jsou především rozhledny postavené ze dřeva a hlavně kvůli tomu, aby přesáhly výšku stromů. Pokud hora samotná nabízí rozhledy (není zalesněná), tak není třeba ještě stavět rozhlednu.

182
# 14.10.2021, 17:31

igor127

Tak na to se podívám příště ... To jsem ještě neviděl. Ta obluda v oblacích je viditelná i z těch posledních kopců Orlických. Je to tak, to člověku fakt hlava vůbec nebere.

Petr75: Aby z toho nebyl brzy cca Prátr v horách ... Už to v dnešní době s těmi atrakcemi vážně přehánějí. A to jsou i všemožné bobové dráhy, cyklo cross dráhy apod. kraviny. Např. pod Suchákem jsou vybudovány tyto záhadné cyklo stezky terénem .... To je ochrana přírody jako hrom. :( To jsem teda čuměl... už jim nestačí ani klasické cyklotrasy. EU k tomu ještě pomohla dotacemi. :(

Kde jsou Zelení? Kde jsou Děti Země? Kde je Duha apod kraviny? Radši blokují stavby dálnic a obchvaty kvůli křečkovi nebo čolkovi ... :(

622
# 14.10.2021, 21:34

In-počasí
Ona na tom Králickém Sněžníku je taková plochá rovina, takže tam není moc dobrý rozhled jako třeba ze Sněžky, tak ta rozhledna tam dává smysl, otázkou je jestli naši severní sousedé tam nepřidají třeba lanovku, nebo asfaltku jako na Praděd... Už minule tam polských turistů bylo asi 5x víc než našich..a to tam zatím nic nestálo.

86
# 18.10.2021, 10:49

Karel83
Tak možná stačil jen cca 6-10 metrů vysoký dřevěný posed. To není nic komplikovaného na stavbu, něco jako: https://cs.wikipedia.org/wiki/Soumarsk%C3%A9_ra%C5... Tady myslím nějaká stavební firma potřebovala tučnou zakázku. Staví se prostě zbytečnosti.

15
# 18.10.2021, 14:58

Hmmm…, herrgott..., pár let jsem na Kraličáku nebyl a už se asi neprobudím do mrazivého rána s protátou kolejnicí dloubající do ledvin přes karimatku, zavát ve spacáku po náhorní plošině přesýpaným sněhem v troskách rozhledny...

Ještě obnovit chatu u nás a bude.

Ale jo,no, nemůže být všude pustina pro mizantropy :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.