Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Ve středu se výrazně ochladí, začne k nám proudit chladný vzduch

109
# 07.10.2021, 21:06

Stranik
No, taky jak kdy, v zimě jsme někdy i nejchladnější, ale spíš jsem v příspěvku mířil na to, že ochlazení bylo zrušeno, ačkoliv teď už tam teda zase je "zelená". Bude to "napínavé"...

272
# 07.10.2021, 21:45

ludvicek
Rajčata za 1 den dostala velkou ťafku, plíseň se brutálně rozšířila, zralých je hafo, dost jich díky těm 7 mm popraskalo, úroda švestek bude prý nakonec v ČR podprůměrná, takže i zářijové sucho má vliv, scvrkly se a popadaly, já mám pár ještě obsypaných stromů.

Pouze nedělní ráno bude rizikové, ale jinak to vypadá celkem dobře, mrazík nemá čemu ublížit, dýně mám sklizené a rajčat nechám jen pár lepších spíš experimentálně, celer vydrží do -5, se teprve nalejvá. Hlavně ať je slunečno a bude z toho fajn víkend, i když chladný.

33
# 07.10.2021, 21:51

Yurri
Na Moravě daly švestkám dost zabrat ty extrémní srpnové úhrny srážek (houbové choroby)- také jsme kvůli tomu měli dost napadených. Bez tohoto faktoru by úroda byla extrémně výborná. Takto byla spíše průměrná (ale šlo to).

272
# 07.10.2021, 23:22

Miriam
U nás srpnové deště neškodily, bylo to ještě hodně nezralé, v září švestky rychle scvrkly suchem a při větru před pár dny hodně popadaly, ten déšť a mrholení to dorazil, ale nám to stačí na zobání + knedlíky + povidla z pár schovaných pozdněji zrajících stromů (výhoda většího sadu), ono je to jak s rajčaty, za 2 měsíce konzumace už vám to leze krkem, ale je fakt, že to konzumuju častěji jen já.

Jinak ten příští týden bude opruz, max. +8 a min. +4, to je fakt síla, ani pak to nebude asi už žádná hitparáda.

# 08.10.2021, 01:19

Ahoj, tak u nás celkově spadlo 9,0 mm. Jinak další dny nás čeká nepříjemný SV vítr, jak to tak v Moravské bráně chodívá z tohoto směru. :!!:

33
# 08.10.2021, 17:49

Yurri
Já knedlíky dávám i do mrazáku, po čase přijdou k chuti. S kynutými to ale nejde, vzhledem k tomu, že se po uvaření roztrhávají. Do mrazáku dávám jen knedlíky vcelku (práškové).
------------------
Jinak tady dnes max. 17,2, od rána krásně jasno; ani ten vítr není tak hrozný, jak jsem se bála. Snad budou slibované mrazíky jen přízemní.

162
# 09.10.2021, 08:03

Tak dnešní ráno podle očekávání mrazivé. Mráz ale nebyl jen přízemní, páč i na střechách je jinovatka. Další rána mají být ještě studenější.

386
# 09.10.2021, 08:09

Tak ve dvou metrech nad zemí po ránu -0,5 , jinovatka, a zbytek hroznového vína asi v trapu, bobule lehounce namrzlé, ještě dávám odkaz, prý se bude přesněji předpovídat počasí...https://zpravy.aktualne.cz/domaci/aby-uz-cesi-nemu...

# 09.10.2021, 08:52

Brr zima, minimum 1 stupeň, přízemní mráz.
Silná mlha udělala scenérii, nejdřív ustupovala a pak se navalila hustá část sem

96
# 09.10.2021, 08:54

Tady velká část noci se slabým větrem a teplota se držela lehce pod +3. Krátce před východem Slunce bezvětří s rychlým poklesem teploty na 1,3.

DeggyCZ
Při zemi bez námrazy. Na střechách ve výšce nad +5 metrů se slabá námraza objevila. Radiační chlazení na vyhřátou zem nestačilo.

Metestanice Výsluní
378
# 09.10.2021, 09:11

Tady mráz díky silné inverzní dece nakonec nebyl..
Jsem zvědav, jestli se to vůbec dnes rozpustí..

33
# 09.10.2021, 11:37

Tady mráz nebyl, ani přízemní. Před svítáním byla min. teplota ve 2 m +5. Jasná obloha, ale relativně dost foukalo (resp. nebylo úplné bezvětří, jak to zde nezřídka v noci bývá).

Peter Sedlák 1
Nádhera! Mně se hrozně líbí situace, kdy je dopoledne při zemi řidší mlha, nad kterou prosvítá modrá obloha a slunce. U nás je toto vzácnost (obecně tady mlhy nějak nebývají), ale občas se to také povede - taková situace. Jednou za několik let.

272
# 09.10.2021, 19:45

Miriam
V MB též na pohodu, byly +4, při zemi +2, v Jihlavě 0 a škrabalo se, zítra čekám +1 a jen přízemní mrazík v níže položených oblastech, dost tady pofukuje a jak je to otevřené, tak to bude gut, v Čechách o dost horší, hlavně, ať je slunečno, dnes paráda.

33
# 09.10.2021, 21:29

Yurri
Dnes opravdu výrazně fouká (na zdejší noční poměry zcela neobvykle a o dost více než včera), tak snad to bude v pohodě. Obecně (co se tak dívám na stanice brněnské pobočky) to vypadá, že bezvětří zatím nikde nehrozí.

ota
Avatar
2132
# 09.10.2021, 22:03

Tady se ráno vítr nečekaně uklidnil a teplota klesla až k 0 a byl tak samozřejmě silný přízemní mráz. Teď zatím fouká čerstvý severovýchodní vítr, tak uvidíme co ráno, ale pokud se utiší bude nepochybně mrznout.

2673
# 10.10.2021, 06:53

No pěkné včera-1.5 a dnes už -3.3:!!: nejchladnější ráno od konce dubna:led:

# 10.10.2021, 08:10

Zdravím po delší době:)
Dnes v Lipencích první mrazvé ráno nového chladného půlroku, teplota spadla až na -2,1 °C.:snih::cool: Včera k mrazivému ránu také moc nechybělo, zhatila to ale mlha, která se rozpustila až po 11.

272
# 10.10.2021, 08:10

U nás to kleslo na 0, při zemi kolem -1, auta jsou na škrabání, jak jsem čekal, silnější proudění to tady v otevřeném prostoru zachránilo, i ve Strážnici mrzne víc, i v Brně silnější přízemní mráz než tady, Třebíč i Jihlava jsou na tom samozřejmě mnohem hůř, mezi -2 a -4 ve 2 m, při zemi leze skoro k -5.

# 10.10.2021, 08:59

Zdravím ve spolek, tož včera aj dneska ve 2m -3°C u země -7°C, přes den bylo 11 a větrno,
Su zvědavý na příští týden, vypadá to na první sníh :snih: alespoň na hřebenech.

292
# 10.10.2021, 09:36

Dnešní ráno u nás bylo zatím nejchladnejší od poloviny dubna. Dnes minimum -3,7°C:led: a teď je teplota necelé 3°C. Ve stínu je na trávě stále jinovatka, která se ještě nejméně hodinu udrží. Včera minimum -1,9°C. Čekám, že příští týden už možná bude ráno i kolem -5°C:!!:. Po dosti teplém září a i začátku října celkem rychlý obrat.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.