Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí New York zatopila přívalová povodeň, pozůstatky hurikánu Ida si vyžádaly další oběti

# 02.09.2021, 09:16

Hurikán Ida před pár dny v plné síle udeřil na jihu USA ve státě Louisiana jako jeden z nejsilnějších hurikánů, které zasáhly USA. Zde způsobil rozsáhlé škody. Nárazy větru na pobřeží přesahovaly 200 km/h a ničily celé domy.... Více >>

384
# 02.09.2021, 09:52

No, tak to teda.... toto mi zcela uniklo, nedovedu si moc představit co by udělalo 170mm srážek spadlých v tak krátkém časovém úseku třeba v Praze, nebo v jiném velkém městě tady u nás..Jak vidno Ida byla opravdu silná, a jak se psalo, rozlohou velká...a ta rychlost po takové době u pobřeži...200 km...:!!:
Na víc jsem koukal na Ventusky, jak se tu píše, a kouknul jsem zpět na New Orleans apod, tak jsou tam vidět docela pěkné bouřky, nic moc, po tom co tam přešla Ida..

168
# 02.09.2021, 17:15

Konečný počet obětí je nakonec 11, což je nesmírná tragédie.
https://edition.cnn.com/us/live-news/ida-aftermath...

Je docela pěkně vidět ten ostrý střet dvou vzduchových hmot a následná konvekce, která údajně souvisela i s výskytem tornáda, které se objevilo dnes krátce po půlnoci SELČ.
Oblast se snad co nejdříve vzpamatuje.

Další hrozba s názvem Larry se zdá, že se nakonec USA vyhne a odkloní se směrem na sever a měla by tak pozvolna zeslábnout na obyčejnou TN. Zatím se zdá, že USA již nebezpečí podobného rázu nehrozí.

48
# 02.09.2021, 18:10

Ze by dosel pozustatek az do evropy?
Larry pujde na sever a vyhne se USA.
Ale uz se opet neco formuje, uvidime. Ale tato sezona vypada vlivem teploty oceanu aktivne.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.