Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí V příštím týdnu pozvolné oteplování, teploty se dostanou nad příjemných 20 °C

# 30.05.2021, 16:55

Po celý tento týden u nás panovaly podprůměrné teploty a často se vyskytovaly srážky. Nový týden přinese o něco příjemnější počasí. Srážek bude méně a pozvolna se bude oteplovat. Hned v pondělí se očekává většinou polojasno až oblačno a přeháňky se objeví jen ojediněle.... Více >>

# 30.05.2021, 19:36

No konečně.

182
# 31.05.2021, 01:44

Už to jede ... konečně. :) +1 Dnes :slunce: po celý den.

376
# 31.05.2021, 06:57

Za poslední květnový týden už třetí mrazivé ráno.. Jinovatka se drží ještě teď..
Šance na přízemní mráz bude i zítra, 1.6.
:!!::zz:

168
# 31.05.2021, 08:06

swan1
Aktuálně 13°C, minimum +9°C.. .
Tady ráno příjemné teplo a na slunci úplně jako v létě.. Doufám, že to dnes bude stejné i odpoledne. Jo na mikinu můžeme zapomenout, leda tak v MB si ji nechte..

Mráz tady nebyl dlouho.

109
# 31.05.2021, 09:00

Aidamko1
Byl tu přízemní mráz na stanici v Tuřanech minulý tyden, ve 2 metrech ale nebyl. To je ale vcelku putna, prosté pozorování zeleně napoví, že teplo vypadá jinak. Ó, už aby to bylo.

271
# 31.05.2021, 09:43

Aidamko1
Jihlava měla +3, Třebíč +6, ale třeba Kunžak nebo Pacovsko kolem +1, takže leckde jinovatka, bylo i v předpovědi, že ojediněle přízemní mrazíky, ale už bude líp, ale ty 20ky o vikendu moc nepřekročíme a pak zase spíš pod, příjemný to bude, ale nějaký teplo jedině v autě.

33
# 31.05.2021, 12:32

Tady byl včera jeden ze 2-3 nejchladnějších dní za celý květen. Teplota v maximech jen těsně přesáhla 15°C, a to pouze dopoledne a potom navečerem, kdy bylo slunečno. Během dne bylo zataženo, takže bylo tak o 1-2 stupně méně...:!!: Na noc se tedy samozřejmě vyjasnilo, ale teploty až tak katastrofálně neklesly. Až jsem se divila. Přízemní mrazík už tady nebyl hodně dlouho (na některých stanicích v okolí ale minulý týden byl). Dnes dopoledne bylo skoro jasno, teplota stihla vystoupat na 17°C; před hodinkou se zatáhlo, takže je tak 16. Snad už to je poslední chladný den. Pokud bude slunečno, bude zde tepleji, než udávají předpovědi (jako obvykle za slunečných dní), takže by mohlo začít i celkem pěkné léto. Doufám postupně i v nějaké ty tropy. Letos to vypadá na extrémně úrodný rok na peckoviny, takže snad ty plody budou i sladké. Jinak takovou úrodu si za svůj život pamatuju možná 1-2x. Mirabelky a různé slivoně se budou pod tíhou válet po zemi. Broskev budu muset probrat, meruňky možná taky (ty už něco shodily samy).

# 31.05.2021, 13:30

Miriam
Nechcete si tu snad stěžovat na tenhle "chladný den"?
Tady jsme nepřesáhli 15°C celkem ve 12 dnech v květnu a několik dalších dnů mělo maximum jen lehce přes 15° a to třeba jen na hodinu v ten den. Jižní Morava byla suverénně nejteplejší tento květen a určitě chladem netrpěla tolik jako jiné části ČR.

168
# 31.05.2021, 13:54

Svítí slunce při polojasné obloze. Teplota na +19°C, takže spokojenost.. Letos je květen pro mě tak akorát, ale to sucho..

# 31.05.2021, 17:51

Tady konečně příjemných 20°C, skoro bezvětří a slunečno. Tak ať to je třeba 5 dní nebo i víc.

271
# 31.05.2021, 18:25

Peter Sedlák 1
Tady aktuálně stejně jako v širokém okolí kolem +16, docela pofukuje a dost proměnlivá oblačnost, na sport gut, ale rozhodně žádný teplo a zítra ráno je předpověď nekompromisní, opět ojediněle přízemní mrazíky a +5 až +2, v MB bude naštěstí spíše vyšší minimum, ale hnus.

384
# 31.05.2021, 19:39

Yurri
Já jsem teď s výhledem spokojen, postupně mi to tam píše někam k+25 což značí v reálu někam k+27 až +28 a to je tak akorát, konečně dosadím cukety a lufu, zaleju to a děj se vůle bóóžíí..jednu meruni mi komplet složila spála, tak snad už žádný pohromy nebudou, vody mám dost do srpna...:)

32
# 31.05.2021, 19:40

Yurri
Zrovna vy byste neměl bydlet tam, kde bydlíte, pokud vám to tak vadí. Prostě tam budete mít vždy o 1 - 4°C chladněji než v Hodoníně nebo v Roudnici.

271
# 31.05.2021, 21:33

Na.Guru
Mně osobně se ale zase nelíbí ta dusná letní nížinná smradlavá neúnosná vedra přes 30, to jsem tady za tu polohu zase rád, vadí mi prakticky více vítr, sucho a zima, protože chci něco vypěstovat a rád bych, aby to vůbec uzrálo, v červnu fakt nechci o mrazících ani slyšet, noci bych brutálně oteplil, přes den už zase o moc ne, já i příroda by to ocenila, jsme prostě spojenci.

182
# 01.06.2021, 02:57

Paráda ... +1 :) Koukám že se ořezaly ty první srážky v Sobotu ... Už není nic. :D

33
# 01.06.2021, 05:26

Dnes přízemní teplota 3°C, to snad raději nekomentovat. A to bylo včera odpoledne nakonec ke 20, nečekala jsem ráno takové chladno.
JohnBattler
No, já jsem si všimla, že jinde je to ještě horší - popravdě mě to deptalo o to víc. Na JM byl asi rozdíl v tom, že zde ten květen byl relativně dost slunečný (téměř každý den po velkou část dne slunce). Takže i v tom studeném proudění se to pravidelně prohřívalo na teploty 17-20°C. Ovšem i to jsou hodně podprůměrné hodnoty pro tuto roční dobu. Když se k tomu ještě připočtou ty studené noci...
Dnes jsem kontrolovala akáty; poupata se jim za posledních pár dní dost zvětšila. Možná zvládnout vykvést do půlky června (normálně začínají v první květnové dekádě).

167
# 01.06.2021, 05:33

Miriam
U nás dnes ve 2 metrech 2,9 a u země mráz, včera bylo dokonce jen 1,5 ve 2 metrech, 1.cervna že budu skrabat auto bych fakt nečekal :!!:

33
# 01.06.2021, 05:36

kuba
Na JM byl dnes přízemní mráz v Kobylí. Podle grafu doplatili na utišení větru. Naštěstí zjevně jenom opravdu malinký, těsně pod nulu. Ale je to skutečně šílenost. Daleko k přízemnímu mrazíku neměly ani Pohořelice.

Mimochodem, jak to nakonec u vás zvládly meruňky?

ota
Avatar
2125
# 01.06.2021, 09:56

Tady ve 2 metrech 3,7°C a při zemi skoro -2. Na červen to je opravdu šílené. Když si člověk uvědomí, jak jsou ty noci krátké, je vidět, že vzduch, který tu máme je skutečně studený. No snad už jsou tyhle teploty opravdu u konce…

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.