Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí V příštím týdnu pozvolné oteplování, teploty se dostanou nad příjemných 20 °C

33
# 04.06.2021, 13:29

charlie
Pro mě jsou letní komfortní teploty v rozmezí 32-37. V pohodě vydržím i víc, ale takto se mi to v létě líbí nejvíce. Když je větší horko, už se špatně pracuje venku. Zase když je pod 30°C, mám dojem, že to slunko ani nehřeje.

272
# 04.06.2021, 15:03

Miriam
Vy moc nejezdíte autem ani v jinejch dopravních prostředcích že? Tohle rozmezí beru jedině u moře při neustálém vánku, takhle se dá tady být jedině, když jste pořád ve vodě, pod 32 už jako není komfortní? Mě stačí těch 24 - 28, voda též 24 a výš a to jsem si myslel, jakej jsem z vás teplomil a ono ne.

33
# 04.06.2021, 15:58

Yurri
Jezdím hl. autobusem, přičemž tady u nás je většina autobusů s tmavými skly a s klimatizací. Ale i bez klimatizace se to dá, pokud jsou tmavá skla. V opačném případě to samozřejmě není nic příjemného. Každopádně to chce lehké oblečení a lahev s pitím.
Pod 32 jaksi nemám pocit horka, který nutně potřebuju každoročně zažít. :D Obecně mám ráda výrazné teploty, i v létě, i v zimě. Letos tady u nás zima nestála za nic, proto doufám, že to léto trochu napraví. Jinak na vnímání teploty má primární vliv vlhkost vzduchu. Vzhledem k tomu, že v našem regionu je vzduch zpravidla dost suchý, vysoké teploty jsou zde vnímány příjemněji/snesitelněji než v některých jiných místech.

Mimochodem, dnes zde začaly kvést akáty. Resp. úplně prvních kvítků jsem si všimla předvčerejšky, ale dnes už kvetou hromadněji.

77
# 04.06.2021, 16:06

Miriam
Uf 32-37, to trpím jako zvíře:D a modlím se, aby to už skončilo.

168
# 04.06.2021, 16:07

Pro mé jsou takovéto teploty v rozmezí od 32-37°C úplně v pohodě snesitelné.

Yurri
V Brně jezdí dost neklimatizovaných, vysokopodlažních busů, takže ve vnitř nad 40°C a v kabině nad 50°C a dá se to úplně v klidu snést.. A jsou dny kdy v nich trávím až 9 hodin.. Je to o síle zvyku. Dneska zatím v pohodě, ale v busu pomalu +42°C.. Nojo těch 30 minut v koloně udělá své..

Jinak sucho je u nás nejhorší, takže nám dodejte někdo prosím monzun.. Díky..

77
# 04.06.2021, 16:13

Aidamko1
Posilám

33
# 05.06.2021, 17:20

Začínají rané třešně a konečně i jahody. Zpoždění to má pořád, ale už se hodně zmenšilo - příroda to dohání. ;-)

96
# 05.06.2021, 20:28

U nás se nezdá, že by příroda něco dohnala. Květen byl příliš chladný. Pro představu tu stále nejsou olistěné všechny listnáče a šeříky ještě nerozkvetly.
Jinak vlhké bouřkové počasí nás už přinutilo spustit chlazení domu.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.