Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Hlášeny jsou první tropické teploty, na západě se zítra objeví bouřky a potom se výrazně ochladí

# 10.05.2021, 16:01

Teplé počasí u nás bude vrcholit zítra, kdy se tropické teploty objeví na ještě větším počtu stanic a to nejen na západě území. Vedra se rozšíří i dále na východ. K večeru začne západ našeho území ovlivňovat frontální systém a objeví se tak na západě Čech první přeháňky nebo bouřky.... Více >>

# 12.05.2021, 15:45

Prosel jsem si zdejsi archiv pro stanici Plzen Mikulka. Za dosavadnich 11 dni v kvetnu jsem nasel jen dva dny, kdy nepadl nejaky rekord pro konkretni den. Nejvyssi nebo nejnizsi teploty, vitr, srazkove uhrny. Za dnesek bude dalsi zmena prave v tech uhrnech. Stanice je sice jen 16 let stara, ale tolik extremu za sebou je opravdu nezvyklych...

486
# 12.05.2021, 18:20

In-počasí
Dobrý den přeji, prosím Vás, je možnost odrazivost vidět/změřit na oficiálním radaru od CHMU? Kdysi před pár lety to byla myslím kombinace Ctrl nebo Alt a kliknutí. Od nějaké doby toto ale již není možné ... ? nyní je možnost pouze na Ventusky? Měl jsem v tom kdysi zálibu a "lovil" nejvyšší odrazivosti :)

7.7.2017, 68 dB
# 12.05.2021, 19:29

andy206
Nevím, nabízíme to jen na Ventusky.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.