Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Chladnější počasí pokračuje, večer se od západu rozprší

Diskuse o počasí Deštivé a větrné počasí, v úterý vítr hlavně na západě způsobí i škody

44
# 03.05.2021, 15:03

swan1
To jo, dokážu si představit na těch horách, že to bylo více znát, když tam často sněžilo, ale zde na Mělnicku se krom několika chladnějších dní pod +10°C, nic zvláštního neodehrálo. Upřímně meteorologové přehání, celkem dlouho jsem slyšel, že duben bude nejchladnější od roku 1940, poté už jen jeden z nejchladnějších od roku 1940 a nakonec nejchladnější od roku 1997, odchylka -1,7°C? či kolik byla není žádná katastrofa.

44
# 03.05.2021, 15:10

Miriam
Nic nevyhlížet.. člověk to musí brát jak to je, mě přijde, že když někdo pořád nadává na počasí nebo i jiné věci, je to jen odraz špatné nálady, depky pokud chcete...

52
# 03.05.2021, 15:46

Vetsina stromu tu jeste nema listy, ani ovocnace, krom jedne tresne, tu jeste nekvetou.. A zda se, ze nejakeho obdobi, aspon treba 2 tydnu s teplotami 15-20, 22 st , tedy neceho, cemu by se dalo rikat pokrocile jaro, se letos uz nedockaji..Ze studeneho predjari to skoci rovnou do leta..
Denni teploty o 15-18 st nahoru, ranni o 10 nahoru, prakticky ze dne na den, celkem jízda:D

aura33
Me prijde, ja mam pocit...
Pocity jsou jedna vec, realita druhá..

44
# 03.05.2021, 15:55

swan1
Já mluvím tak trochu z vlastní zkušenosti, člověk když má blbou náladu, tak si prostě na něco zanadává, počasí je ideální.

To oteplení vypadá drsně... teď budou všichni vedle a budou nadávat na vedro, jestli to pojede až do léta :D kolik, že bude mít květen odchylku +4°C? Sranda musí být...

# 03.05.2021, 15:57

No, duben byl fakt chladnější, než je obvyklé. A to i tady v Praze. Když si vezmu, kolikrát jsem tento duben chodil v zimním kabátu (který jsem už neměl v plánu letos použít) a také fakt, že u nás v lese se ještě dost stromů nemá ke kvetení (na začátku května u nás celkem neobvyklé, minimálně v kontextu posledních let), tak prostě je chladno. A začátek května v tomto trendu zatím pokračuje. A co mě štve ještě víc je to, že dle předpovědi z tohoto chladu skočíme příští týden rovnou takřka do tropů. Paráda, opravdu.

159
# 03.05.2021, 17:40

Z extrému do extrému .... tvl. Zítra bude veselo. :cool:

# 03.05.2021, 17:49

aura33
Počasí je ideální... Nevím no, o víkendu rozkvetly jahody a už mají černé pestíky, takže mrtvý. Ovocnáři v dubnu pálili v sadech kubíky otopu, stejně jim to zmrzlo. Teď jestli padne v sobotu ráno teplota pod nulu, tak víno je letos sklizeno. A počasí je ideální... My dva si v tomto těžko můžeme rozumět.

44
# 03.05.2021, 18:30

ludvicek
Někomu počasí způsobuje problémy a někdo nadává na počasí prostě jen tak, že není jak by chtěl.

2
# 03.05.2021, 18:32

Pokud to u nás neklesne pod -2°C, tak to bude dobré a většina přežije. Jarního chladu už bylo dost. Experti a jejich modely ale předpovídají na léto pro střední Evropu sucho a teplo, tak to by jsem se měl pomaličku podívat, kde prodávají gumáky. Ty loňské už jsou z toho pětisetletého sucha sešlapané.

45
# 03.05.2021, 18:41

No u nás z půlky už zmrzla švestka, na meruňce už je tak 20 % plodů a zbytek nejspíš zmrzne buď zítra nebo v sobotu a nebude vůbec nic

44
# 03.05.2021, 18:45

kuba
Tady musí být meruňky kaput všechny, když po odkvetení bylo -3°C ve 2m.
Pamatuji rok, kdy byly obalené stromy a byly všechny velké šťavnaté, ale už je to celkem dávno a rok si nepamatuji. Moc často to nevyjde, je to strom z Arménie a okolí, kde je teplejší klima.

# 03.05.2021, 19:30

aura33
Každý strom je jinak odolný, např. u nás bylo v době kvetení meruňky ve -2,6 °C a nezmrzla, už má dokonce malé plůdky. V té době už kvetly i broskvoně a ty to jak to tak zatím vypadá z většiny také zvládly. Nyní už i třešně odkvétají a ke slovu se derou jabloně.

# 03.05.2021, 20:20

No tak já myslím, že opět budeme na suchu. Koukám že hlavní pásmo deště a srážek přeletí přes Čechy a nás opět mine. Pěkně.

Vypadá to hrozně zle. Nějaký déšť by to chtělo.

ota
1009
# 03.05.2021, 20:36

Ta dnešní noc tady vypadá zajímavě. Vyjasnilo se a vůbec nefouká, jestli to vydrží tak se obávám, že i u nás půjdeme pod nulu... Letos je to vážně neskutečné.:!!:

2
# 03.05.2021, 21:03

aura33
Pro mě je počasí důležité, já su takový přírodní člověk ;-) a dění v přírodě neustále sleduju. Samozřejmě - s tím, co se děje, nic nenadělám, ale náladu mi to jaksi kazí.

Co se týče meruněk: staré odrůdy byly odolnější. Nejen proti mrazu, nýbrž i proti houbovým chorobám apod. Dnes se vše šlechtí na maximální plodnost a jiné "velkoprodukční" vlastnosti; to ostatní jde stranou. Do -5 včetně květy ochrání postřik Champion (letos nám, např., zachránil úrodu); s plůdky je to ovšem horší. Jinak myslím, že tady u nás mrznout nebude. Ještě teď je skoro 12°C.

ludvicek
U nás, naštěstí, mráz už dlouho nebyl, a to ani přízemní. Podle mých zkušeností je tady ale trochu tepleji než v Brně (asi hraje roli i vzdálenost od Drahanské vrchoviny).

45
# 03.05.2021, 21:21

Miriam
Já postrikal meruňky taky Championem v době kvetení a bylo - 3,5 a stejně toho většina pomrzla :( záleží jak dlouho ten mráz trvá a kolik dní

52
# 03.05.2021, 21:32

kuba
Ta TN specha pomerne rychle pres VB k V..
Mozna se to k ranu uz na Z zatahne..a mraz nebude, její čelní oblacnost uz je v Nemecku...

38
# 03.05.2021, 21:57

ota
Ono je to asi stejně jedno, mrznout má i ve čtvrtek a v sobotu.:(

159
# 04.05.2021, 01:29

Aidamko1

U nás na západě má sněžit? :!!: Och nééé už. :(

52
# 04.05.2021, 05:56

Tak ve 4 rano 0st, pri zemi do -2.
Ovsem v 5.30 uz to slo na +1st..diky priblizujici se SF a nasouvani jeji vysoke oblacnosti.
Od Z se rychle otepluje, smerem na Z, v nedalekych Klatovech je aktualne uz +4 st..
Přeštice +5 st
Plzeň, okruh D5 +5st..