Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Zítra od jihu přijde trvalé sněžení, nejvíce sněhu napadne na jihu Čech a na Vysočině

# 05.01.2021, 11:39

V uplynulých dnech sněžilo hlavně na horách a ve středních polohách na severu a západě Čech. V některých oblastech připadlo i přes 10 cm sněhu. Většina území je ovšem stále bez sněhu. Zítra se ovšem situace změní.... Více >>

109
# 05.01.2021, 11:47

No tak jsem si zkusmo dal lekci norštiny, v Brně snad v pondělí může být ledový den, jinak sníh nemá dlouhodobě šanci...

yr.no pro Brno
378
# 05.01.2021, 12:14

Tak tohle vypada na tkzv tradicni srazkovy pruh, po delsi dobe..
To F4 moc radost asi neudela...

F4
Avatar
109
# 05.01.2021, 12:40

swan1
Ano, zrovna jsem chtěl napsat, jakápak část republiky je na výstraze žlutá? Kdo by to byl čekal. Je pravda, že nám taky něco spadlo - v součtu od 1.1. 3 cm a aktuálně je venku tající poprašek, ale zdaleka se to nevyrovná tomu, co napadne za jediný den v tradičním pásu roku 2020.

385
# 05.01.2021, 12:56

F4
Taky jsem koukal, že Kladno to má taky "schytat" , celý 3,2mm, to bude bomba, to si snad ani nezasloužíme!:D, ten flek sucha se od Vás snad natahuje i k nám..:!!:, Nechte si to, jo!:D

F4
Avatar
109
# 05.01.2021, 13:00

palma
swan1 má pravdu, že se ještě může stát leccos při postupu přes Alpy. Pro SZ půlku Čech se ale tak jako tak nic nemění. Jestli to spadne na Vysočině o 10 km západněji nebyo východněji je nám fuk. Muselo by se to posunout o 100 km k SZ, pak šance na další srážky je...

378
# 05.01.2021, 13:39

F4
Letosni zimu to Alpy jeste primo nahoru nepustily, jen tu a tam nejaky zbytecek rozpadajici se..
V minulosti uz se hodnekrat stalo, ze predikce solidniho snezeni od jihu nevysly..
Dokud neuvidim na radaru, ze to Alpy v nezdecimovanem stavu opravdu k severu pousti, tak tomu verit nebudu..
A i kdyby, realnych je tu do ctvrtka do vecera cca 10cm .
Jako hezky..ale ani na bezky to jeste tady nebude..
Za chvili zatuka na dvere pulka ledna..a na pristi tyden je tam od ctvrka otepleni...
A otepleni v predikcich, narozdil od ochlazeni, vetsinou vychazi...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.