Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Studená fronta s malou bouřkou v Českém Švýcarsku

# 20.08.2008, 19:17

V úterý večer přes naše území přecházela studená fronta. Ta přinesla zejména do Saska a Bavorska v Německu i silné bouřky. V Česku se vyskytovaly jen ojediněle slabé a malé bouřky. Jedna z nich byla pozorovatelná i z Českého Švýcarska. Více

Anonymní
Avatar
# 20.08.2008, 19:25

kedy sa cakaju silne burky?

536
# 20.08.2008, 20:10

Něco podobného přešlo i přes Karlovarský kraj,pozoroval jsem jen blýskavici která se vyskytovala nad Krušnými hory,čekal jsem to silnější ale bouřky se rozpadaly opět kolem našich hranic,nebyly 100% podmínky pro vznik silných bouřek,Právě v Sasku už to bylo o mnoho lepší,další bouřka se pak vytvořila v jihozápadní části středních Čech a postupovala i přes Prahu dál na sever a v e druhé polovině noci se slabě blýskalo i v oblasti Krkonoš,mám i pár snímků jeden pošlu;-)

# 20.08.2008, 20:11

Tady žádné bouřky nebyly.Ale trochu prší.Zítra má být pěkně slunečno.:) :oblak: :)

Anonymní
Avatar
# 20.08.2008, 21:33

Morava se bouřky nedočkala. tal)k snad jindy:blesk:Možná v pátek!:)
Ale fotky pěkný!!!!

536
# 21.08.2008, 15:38

Tak mám zas problémi na počítači takže nejde poslat ,zítra to už snad pujde.

# 21.08.2008, 17:29

Docela silné bouřky zřejmě přijdou zítra večer na západ Čech - zatím to vypadá hlavně pro Karlovarský, Ústecký, Středočeský a Plzeňský kraj. Bude sice trochu nižší labilita, ale zase bude výrazný střih větru.

Anonymní
Avatar
# 21.08.2008, 17:43

tak to bude super ale uvidiem ako to bude na slovensku

536
# 21.08.2008, 21:42

In-pocasi
Některé modely ukazují největší srážkové úhrny zejména ve středních Čechách,dále pak i v Libereckém kraji.To se do zítřejšího dne ještě může změnit, nic méně bouřky 19.8.08 co byly předpokládané se taky zrovna moc předpovědním modelům nepovedly a jediný model který se trefil byl Aladin .Jde o zvlněnou studenou frontu a předpovědět úhrny a rozložení bouřek zrovna na této frontě neni moc jednoduché,tak jsem zvědavej jak to zítra dopadne.Celkem jsem pozoroval na Karlovarsku od Května 21 bouřek což je u nás průměr až nad průměr ale ani jedna nebyla silná jako tomu bylo v minulích letech tak že by zítra?;-)Snad něco nafotim....

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.