Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Velkou část USA zasype sníh, teploty klesnou i pod -20 °C

# 23.10.2020, 12:39

Zatímco ve střední Evropě zažíváme v posledních dnech nadprůměrně teplé dny, severní Ameriku čeká vlna mimořádně studeného počasí, která přinese rekordně nízké teploty. Jde o zatím nejvýraznější příliv arktického vzduchu této sezóny, který pro tamní obyvatele znamená spíše lednové než říjnové teploty.... Více >>

2660
# 23.10.2020, 12:52

To se zdá až neuvěřitelné i v Albuquerque bude sněžit a teploty spadnou pod 0 přitom klima města je horké, suché jak na serveru Afriky srážek tam spadne za rok méně než 300 mm:prsi: ani v zimě tam moc nesněží a teď tam spadne tak 10 cm:!!::snih: mám pocit že je to důsledek La nina:);-)

# 23.10.2020, 13:43

Denver: V sobotu 15°C, v neděli -8°C. Tomu říkám dramatické počasí :led:

238
# 23.10.2020, 15:14

No jo, malá ochutnávka, jak to bude vypadat v zimě u nich a u nás :D

385
# 23.10.2020, 18:53

Prady
Jo, jo, taky očekávám, že o Vánocích to v Čechách houpne z těch mrazivých -2 na +15...:D

32
# 24.10.2020, 02:08

Já teda vidím Denver v sobotu +16°C -11°C, neděle 0°C -16°C, pondělí -13°C -17°C a od pátku zase +15°C. Tomu říkám šílenství a jednou bych to sice chtěl zažít, ale žít v tom teda né. Díky bohu za náš mix oceánského a pevninského klimatu s lehkou převahou oceánského a pohoří od západu k východu.

385
# 26.10.2020, 20:56

Jen tak na okraj, teď na to koukám, čili teď k 27.10, ve střední části USA v 19.00 SEČ je tam okolo -3 a ke 4.11. tam má být též v 19.00 SEČ až +32.. tomu říkám darda..:!!:

2660
# 27.10.2020, 18:00

palma
Jo tam je to hodně proměnlivé to v Evropě nehrozí maximálně na Islandu;-) ale já bych tam nechtěl žít sice je tam třeba pár dní výborná zima se sněhem a pak treba přijde z ničeho nic 20 stupňů a je po zimě, tohle mě taky moc nebaví někomu se to třeba líbí ale mě ne já radši Evropskou zimu co bývala teď už se mi nelíbí ani Evropská zima tak jedině Asijská, tam bych nebyl se zimami tak zklamán:) Amerika- prudké střídání, Evropa- moc teplo, Asie- normální zima;-) spíš by se to mělo hodit do tématu "jaká bude zima" ale sem to taky přijde:)

238
# 27.10.2020, 19:22

Tutugon
Tak ty prudké změny jsou spíš víc na jih, třeba v Arizoně, Utahu nebo Coloradu. Třeba taková Montana, J+S Dakota, Wyoming, Minnesota, Wisconsin, Michigan, New Yor, Maine atp. (severnější státy), mají celkem stabilní zimu, s občasnou oblevou, ale nijak výraznou. Za mě ideálka bydlet někde u velkých jezer a úplně ideálně vždy někde na východní straně pobřeží jezer, kde v zimě řádí "lake effect snow" ,tzn. Grand Rapids, Erie, Hamburg, Buffalo, Rochester, Syracuse, Oswego, Watertown atd.

50
# 27.10.2020, 19:32

Prady
V Sev. Americe by se našlo spoustu zajímavých míst pro zimu, podle mě TOP jsou Mt. Washington, velká jezera na návětří lake effectu a Skalnaté hory.
Ta hora Mt. Washington je hodně extrémní na vítr, sněžení a námrazy a měří jen 1917m.n.m.
Na východních a jižních pobřeží velkých jezer vystaveným lake effectu napadne průměrně za rok někde i přes 500cm.
A Skalnaté hory s výškou často přes 4000m.n.m. to mluví samo za sebe.
Ksakra, musím se doučit English :D moc neovládám

238
# 27.10.2020, 19:47

Těch 500cm u jezer už je spíš takovej extrém. Na těch dobrých místech je za zimu průměr někde kolem 68-80". Což je pořád třeba 200cm za zimu a o tom si v nížinách můžeme nechat zdát, kolikrát i naše hory by tohle měli za dobrou zimu. Nicméně pokud bych měl favorizovat svoje vysněný místo, tak je to Truckee v pohoří Sierra Nevada (Kalifornie). Je to okresní město nedaleko Lake Tahoe. Nachází se v nadmořské výšce 1700-1800m.n.m., okolní kopce 3000+ a je řazeno mezi 10 nejsněhovatějších měst USA a tam je schopno za zimu nasněžit i 500-700cm, přes 300cm naprosto běžně. Sice tam už taky bývají občas výkyvy teplot, ale né tak extrémní jako třeba v Denveru. Osobně jsem v Truckee byl loni, když jsme byli se ženou na Lake Tahoe cestou a to město je prostě boží...americká klasika, čisto, okolo lyžařské areály, přitom v létě tam je pořád 25-30°C. Přikládám dvě fotky z naší cesty + foto zimy, jak to tam vypadá při trochu povedené zimě celkem běžně :)

385
# 27.10.2020, 19:49

No, teď koukám na další průšvih v USA, v Kalifornii znova hoří, vítr 130 km v hodině a žene se to na město kde je 350 000 lidí..prý se to nedá zastavit..

33
# 27.10.2020, 20:06

Prady Parada. ale projizdet pres ty horsky prusmyky za 2 denni vanice je docela vo hubu :)

238
# 27.10.2020, 21:07

Ai-kun
Tak z Rena přes Truckee do Sacramenta vede celkem frekventovaná dálnice, tak je i za velkýho sněhu dobře udržovaná. Boční cesty budou horší, ale i tak tam má spousta lidí svojí radlici a místní údržbě tím hodně vypomáhají. I mezi Carson city vede rychlostní hwy s dvouma pruhama v každém směru, ale taková cesta z Truckee do Incline nebo Tahoe city už by za kalamity mohla být docela zajímavá, nebo průsmyk z Rena do Incline.

238
# 28.10.2020, 08:27

Ondráš*
Tak určitě bych zimní projevy (sníh, mráz, kalamity, hory, lyže) dal v rámci počasí na 1.místo, ale obecně mě baví hlavně extrémy v počasí. Každopádně poslední roky jsem třeba neměl moc štěstí na zajímavé bouřky.
Na druhou stranu, třeba letos bych řekl, že přispívám po celý rok dost intenzivně. Třeba i v období větších dešťů.

50
# 28.10.2020, 11:27

Ondráš*
Tak tohle jsou stránky o počasí, takže se není čemu divit. Někoho baví brouci, někoho počasí, hlavně že se člověk o něco zajímá a má nějaký záliby.

Prady
Myslím, že by se našly i "sněhovější" místa, třeba západní pobřeží trochu více na severu, někde kolem Vancouveru a dále na sever jsou hory přes 3000m.n.m. a průměrné roční srážky sahají až k 6000-7000mm, což je více než kdekoli v Evropě. Je tam i spousta velkých ledovců podél Aljašského zálivu.

385
# 28.10.2020, 11:40

Ondráš*
No, on tu leckdo má v něčem větší zálibu, zrovna Prady sem ovšem píše prakticky celý rok.. to třeba Fstorm se vyžívá v bouřkách a takovém tom extrémnějším počasí, a já myslím, že to je o.k., aspoň je to tady takový pestřejší...když někdo necítí potřebu se k určité oblasti písemně vyjadřovat, to zároveň asi neznamená, že by si tu nečetl i příspěvky na taková témata..:cool:

495
# 28.10.2020, 19:49

Ondráš* - kamaráde, trochu zbytečný příspěvek směrem k Pradymu, ne? Aura33 i palma odpověděli trefně. Takže teď buď frajer a veřejně se v dalším příspěvku Pradymu omluv. To zvládneš, ne? :)

PS. Prady, palec nahoru, že si zareagoval v pohodě :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.