Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Jak mizí divočina. Nový dokument ukazuje proměny Země za jeden lidský život

# 19.10.2020, 20:37

Naše planeta se mění - ubývá divoké přírody, vymírají celá společenstva zvířat, tají ledovce a mizí korálové útesy. Změny jsou to katastrofální. Všechny se přitom odehrály jen během posledního století. Tedy v jedné generaci člověka.... Více >>

2285
# 19.10.2020, 21:48

To bude smutný :( ani nevím jestli to chci vidět :!!:

# 19.10.2020, 22:36

crossflow
Na jednu stranu smutné, na druhou stranu celý dokument dává naději - stačí změnit myšlení a šířit ho dále, což David Attenboroug dělá výtečně celý svůj život.

2285
# 20.10.2020, 18:55

Ano jsem jeho velký fanda a odivuji ho.
Hlavně se snažíme naučit naše děti vážit si toho, že tu můžeme žít společně.

17
# 20.10.2020, 19:30

Predevcirem stazeno, ted jeste najit vhodnou chvilku :)

238
# 20.10.2020, 19:48

Úžasný, dechberoucí a zároveň smutný dokument. Viděl jsem předevčírem na Netflixu a každému doporučuju vidět. Asi jeden z nejúžasnějších a nejstrašlivějších dokumentů o naší planetě.:(

272
# 20.10.2020, 21:56

Rád bych viděl podobný dokument o tom, jak se nám daří na všech frontách bojovat nejen s důsledky lidského chování na všech kontinentech, ale hlavně s příčinami, forma vysvětlování a cesty příkladem je správná, ale pomalá, takže podle mě je nutné přistoupit k radikálním činům, ke kterým už by nyní byla i politická podpora, protože spousta lidí si tu další neudržitelnost uvědomuje, Gréta splnila roli užitečného idiota, ale zdaleka nebude poslední a lidem ten smích z ní brzo přejde, to vám garantuju, covid je jen 1. vlaštovka. Nejsem příznivec klimaalarmismu, ale krizového řízení a civilní ochrany, v jehož intencích bude nutno postupovat přece nejen při povodních. Narouboval bych na to veškerou prevenci katastrof tzn. i změnu hospodaření v krajině a obnovení jejich funkcí v plném rozsahu, bez diskuzí a zákonem, s termíny i sankcemi při nedodržování. Lidem bych to zabalil jako záchranný balíček a naservíroval ke schválení, zatím by možná neprošel, ale počkejte na další sebemenší extrém a že jich bude.

86
# 22.10.2020, 09:07

Na.Guru
162 zhlédnutí? Bezvýznamná reakce nějaké nicky o padajícím zvířeti ze skály, jako dost blbost.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.