Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí V dalších dnech se oteplí, v sobotu bude i přes 20 °C

# 01.10.2020, 08:51

Dneska krásný první říjnový den :D

Celou noc teplo, ráno bylo příjemných 12,5 a zataženo, tma, mrholení, málem jsem zaspal :D

109
# 01.10.2020, 08:52

Lucina
Já doufám, že dáme v sobotu letní den, potřebuju vyhnat cukernatost u Pálavy tak na 22°ČNM. Takže za mě, teploty 14 stupňů nesuper, zataženo a přeháňky taky nesuper. Holt mám ty potřeby jiný...;-)

63
# 01.10.2020, 09:00

ludvicek
Tak to potom naprosto chápu.. Taková Pálava potřebuje své.. mňam :D

272
# 01.10.2020, 09:10

ludvicek
Tak tam dáte invertní cukr, většina má stejně raději polosladké a vůbec se tomu nedivím, ještě tam dejte siřičitany a prej na zdraví, no to určitě. Já sladím javorovým sirupem, pravda taky sacharóza, ale kvalitativně jsme úplně jinde. PÁ+SO jsem v práci, takže ať funí, jsem zvědavý spíš na NE, to už by mohl být celkem klid a slunečno.

109
# 01.10.2020, 10:35

Yurri
Tuhle oblibu sladké chuti vína moc nechápu. Cukr zamaskuje kdejakou vadu vína velice efektivně. Pouze suché víno poskytne pravý chuťový zážitek a mí konzumenti to vědí:)

Jinak bez oxidu siřičitého nebo siřičitanů nelze dlouhodobě udržet víno pitelné. To je prostě technologický nesmysl. Ale dávkovat ho samozřejmě s rozumem.

272
# 01.10.2020, 13:29

ludvicek
no co vidím kolem, tak zejména ženy, ale kromě přímo pěstitelů vlastně všichni dávají přednost polosladkému, úplně sladkému už asi menšina, ty kyselinky se musí jak říkám vyvážit, ale chlapy jsou spíše pivaři, znalci tu svíravou chuť určitě ocení, ale těch je minimum. Jak je to lahvovaný, tak mě pálí díky siřičitanům žáha, tzn. víno pro mě připadá v úvahu jedině u poctivého vinaře ve sklípku a tam se jen tak nedostanu. Dávám přednost skutečnému léčivému moku a ne zkvašencům, to už můžu jít na burčák, ten je zdravější než víno, u paličů v kotlech se o zdraví nedá mluvit už vůbec, výroba dezinfekce má pro mě hodnotu alpy s hřebíčkem, ta voní hezky taky. Je to hrozný, jak je národ schopen se oblbovat reklamou na alkohol a při tom si jednoznačně ničit zdraví, ale oni na to doplatí, dřív nebo později, o zdraví se musí člověk sakra starat.

Jinak tady stále mulda, je kolem 14 a slunce nikde, vlastně zatím celý týden tma, slunce bylo v součtu na pár minut.

386
# 01.10.2020, 14:26

Yurri
Hlásím jasno, +18, a alpa je dobrá i se skořicí, pěkně voní, prohřívá a desinfikuje jedna báseň, to je fakt, jinak se dají sehnat i bio vína bez siřičitanů ale většinou stojí za pár teček...:D, ja taky radši suchá vína, ale ty, po kterých nepálí žáha a nechutnají po alkoholu, teď naposled jsem dovezl perfektního Bibiche z Chorvatska, byla to holt jiná chuť, tak mne to oslovilo, bohužel se nedá objednat po netu..už je vypitej do dna..:D... ale z našich vín třeba takovej Dufek není leckdy vůbec špatnej..
p.s. přikládám aktuální snímek podzimní oblohy..

Podzimní obloha
272
# 01.10.2020, 15:11

palma
Jedu na ořechovce, s pravou skořicí a vanilkou, hřebíčkem + výluh ze šípků, s chilli papričkou a teď půjdu na kořen smetanky lékařské, s trochou citronové šťávy a tóny zázvoru, víc jak malý panák nedáte, takže alkohol není problém, ale zdravotně oproti vínu nebe a dudy, už jenom 1 lžíce mi připadá, že funguje.

Teď se oblačnost konečně trhá, no to brzo.

386
# 01.10.2020, 15:15

Yurri
Díky za inspiraci, vlítla mi pampeliška do té terraprety, a vyrostlo to jako řepa, až vytáhnu kořen vyfotím to, a zkusím naložit podle výše uvedeného..:cool:

272
# 01.10.2020, 15:27

palma
Tak to bude dusičnanová bomba, terra preta se na plno projevuje prý až druhý rok, třeba dýně sweet meet oregon homestead jsou na ní luxusní, nějaké hokkaido kam se hrabe.

Jinak v sobotu by to v Pardubickým kraji mohlo být zajímavý, nějaké škody v okolí Hlinska nebo Vysokého Mýta budou, hory nesleduju.

F4
Avatar
109
# 01.10.2020, 18:53

Tak šance na nízkou oblačnost se rapidně snižuje. Už má být jen ojediněle, srážky 0. Já už nechci žádný vedro o víkendu.

# 01.10.2020, 19:16

Tak vzhledem k silnému větru je šance na NO po celý téměř nulová. Pro moji oblast bohudík, protože po dlouhém období temna by přišlo další. Teploty by se měly vrátit nad 15 C v některé dny např. o víkendu bude i přes 20 C a k tomu slunečné počasí. Jediný vítr bude hlavně v sobotu dost snižovat pocitovou teplotu. Následující víkend bude příznívý pro venkovní, sportovní aktivity a načerpání sluneční energie, která hlavně tady na Ostravsku už docela chybí. Tento stav se silným větrem dál bude zhoršovat sucho na jižní Moravě a v západní polovině území. Teploty se v těchto oblastech navíc dostanou v sobotu i nad 25 C a padne tam letní den.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.