Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Chladné a proměnlivé počasí s přeháňkami, na horách sněhovými

Diskuse o počasí O víkendu k nám zesílí příliv teplého vzduchu, před námi je celá řada letních dnů

270
# 11.09.2020, 13:32

Na.Guru
D kolem poledne ještě můžete natankovat, ale jen chvíli a nejlépe bez oblečení a otáčet se a neumívat se, pak to má ještě pár dní smysl, pak se sice opálíte taky, ale nemá to pozitivní efekt, možná tak na psychiku. Jsou na to studie, účinek na imunitu jednoznačný, u starých jako očkování, které každý nepotřebuje, ale D každý potřebuje (řídí 200 chem. procesů v těle, je to vlastně hormon, ne jen vitamín)

Dnes fantasticky, skoro jasno, žádné dusno, příjemných 22, lehký vánek, cukrová kukuřice a švestky jsou naprosto luxusní, nejhezčí období v roce, tomu říkám oslava narozenin.

32
# 11.09.2020, 13:46

Yurri
Já myslel, že musí být slunce nad 47° a u mě je už jen 44°. Jinak na psychiku, ale i hormony (regulace serotoninu - spánkového hormonu) v těle má slunce efekt téměř vždy, ale zase jsem někde četl, že musí být alespoň 20° nad obzorem, což je max v jižním Maďarsku v prosinci, ale ne tady. Jinak švestky už jsou u nás odezráté a svůj vrchol měly v třetí třetině srpna. Ale když jsem jezdil na chalupu do České Kanady, tak tam to také bylo až v první půlce září.

F4
Avatar
109
# 11.09.2020, 14:28

Na.Guru
Jednoduše, slunce je stejně vysoko jako 1.4. a při pobytu venku ještě pálí, ne příjemně hřeje jako třeba po polovině října. Když se k tomu ještě přidají předpovídané teploty, tak je to výheň. Proč se pak všichni milovníci sluníčka schovávají pod slunečník? To, že se díky slunečnímu záření vytváří prospěšný vitamín D nerozporuji, sám se často opaluji, protože, co taky jiného dělat. Ale když už tedy slunce kleslo pod určitou mez a už se skoro nic nevytvoří, tak nemusí svítit denně 10 hodin a víc. A vliv na psychiku je také nejednotný. Dalo by se to shrnout větou, že všeho moc škodí - vzpomeňme si na srpen 2015, určitě byl celý národ nadšený hlavně ve městech.

270
# 11.09.2020, 14:55

Na.Guru
Někde se píše 47 st., někde i 42 st, záleží na dalších faktorech, dnes fantastická viditelnost, nulové znečištění, ozón extrémně podprůměrný -10%, UV faktor mám 4, něco jsem podle mě natankoval, asi si tu hladinu vit. D nechám změřit, rád bych porovnal, ať víme, kdo to flákal a kdo ne;-)

https://cnn.iprima.cz/libujete-si-v-opalovani-pak-...
https://blog.velkykosik.cz/jak-v-lete-nacerpat-zas...

F4
Avatar
109
# 12.09.2020, 08:57

Tak to vypadá, že v září nebude vůbec pršet. Začíná se to podobat letošnímu dubnu: buď vedro, nebo teploty kolem normálu ale tak nebo tak beze srážek a pořád do kolečka jenom slunce. Žádná TN sem nedokáže proniknout. Jestli se počasí opakuje symetricky dle poloviny roku, tak deštivo nás čeká možná teprve až v listopadu (jako v únoru). Nemohu uvěřit tomu, že nejhorší počasí za celé léto nás stále teprve čeká nebo už vlastně začalo.

384
# 12.09.2020, 09:18

Nádherný ráno, slunce pere, sedím s kafem a křupavou bagetkou, ještě horkou venku, psiska pode mnou, v lese řvou ptáci, jinak ticho, lehký větřík, včely bzučejí v kvetoucí perovskii.. co víc si přát, paráda.. 1500 nově nakažených a mě je to u pr...le.. už mne tyhle zprávy nezajímají.. (důležitější je zpráva, +17,1 jasno, mírný vítr) :D
(jinak poměrně setrvalé počasí nyní ukazuje aktuální výstup GSF a to až do 27.9. okolo +22 +24 s mírnými výkyvy nahoru dolu furt..:cool: to je paráda září..

13
# 12.09.2020, 09:26

palma
Tohle, Karle, to tě dojme..
To není země, to je zahrádka ! :D

73
# 12.09.2020, 10:07

Tak ochlazení je prozatím zrušeno/velmi zmírněno. Ale ještě je dost času na to, aby ho modely zase vrátily zpět.

384
# 12.09.2020, 10:19

walden
Ja, ja, bať, bať...:D:D

ota
Avatar
2122
# 12.09.2020, 10:59

palma
Přesně, je to nádhera. Za mě je tohle pozdní léto asi nejpříjemnější období jaké může být.

# 12.09.2020, 14:06

Dneska nadhera nejlepší co si přát v sobotu :love:

2
# 12.09.2020, 14:16

ota
Dovolím si nesouhlasit, minimálně tady je hrozně vlhko, chtělo by to tak 20% ubrat a těch 26°C bude příjemných.

ota
Avatar
2122
# 12.09.2020, 14:27

lubofm
Jo, ta vlhkost by mohla být nižší. Ve stínu je ještě rosa, ale jinak si nestěžuju. Te teplota za mě není tak vysoká aby to vadilo. Chápu ale, že tohle má každý jinak.

2249
# 12.09.2020, 19:47

Parádní den dneska ;-) se udělalo práce.
Polojasno 24°C

182
# 13.09.2020, 08:05

Pro Mariánky se ale koukám teploty ubraly ... Ještě že jedu pryč na Českolipsko kde bude více. :D

F4
Avatar
109
# 13.09.2020, 08:26

Já už to fakt nechápu. V červenci a srpnu se tu většina z nás shodne, že je sucho a furt svítí slunce atd. To samé je teď v září, ale najednou je všechno v pohodě, ať svítí co nejvíc, ať jsou nejvyšší teploty. To, že to říkají zdejší sluníčkáři, mě nepřekvapuje. Ale ostatní např. Na.Guru, Stranik, hellercz? To měníte názory jako ponožky dle kalendáře? Podívejte se na výhled srážek a vlastně i teplot do konce září (GFS). To není půlka září ale začátek srpna.

2249
# 13.09.2020, 09:05

Momentálně se prostě nedá o deštích psát.
:slunce: je prostě realita dnešních dnů :!!:
Září stabilní suchej měsíc

13
# 13.09.2020, 09:23

Srazek je ve vyhledu malo, bohuzel, proste zari..no. A letni teploty tam vidim do stredy ted, max do ctvrtka.. Pote tyden prijemnych teplot kolem 20 st..
Jinymi slovy, uplne bezne babi leto, ktere nicim nikam oproti normalu nevybocuje..

384
# 13.09.2020, 09:36

F4
Tady nikdo neříká ať svítí co nejvíc, že je sucho kde je, taky čtu docela dost, a ti, co dokončují práce na poli, kde bylo, aněkde i je, mokro, tak nectějí v současné době, srážky, a lidi si vylezou na slunce a medí si.. V tom nevidím fakt nic divnýho..:!!: U nás je třeba sušší půda, to jo, ale současné počasí si užívám, a nezabrání mi v tom ani to že neprší, skuhráním ten déšť stejně nevyčaruju, jsem vděčný za to, co do dneška napršelo, a tečka.

# 13.09.2020, 10:06

F4
já sice rád spíše podmračené počasí a vše s tím spojené. Ale zrovna tento víkend se mi hodilo hezké počasí, protože to víš práce na zahradě a další venkovní aktivity.
Tak proč bych se neměl radovat z hezkého sluníčkového počasí :D už ti z toho solidně hrabe.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.