Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí O víkendu k nám zesílí příliv teplého vzduchu, před námi je celá řada letních dnů

# 08.09.2020, 18:36

Již dnes se výjimečně denní maxima dostala na letních 25 °C. Většinou se ovšem teploty pohybovaly kolem 22 °C. O poznání častější budou letní teploty zítra, kdy se denní maxima očekávají mezi 23 °C až 27 °C. Na obloze bude stále slunečno. ... Více >>

2276
# 08.09.2020, 19:45

A rána jsou zde chladná :D
Dnes Rokytská slatˇ - 3.5 °C Ráno
Přes den to má jít ke 30 °C a to v celé Střední Evropě, věštila pí. Honsová, krásný rozdíly tady v ČR. máme :)

# 08.09.2020, 20:02

Není to první ani poslední září, co nás takové teplo navštíví .. znepokojuje mě, že nevidím konec vlny :D

385
# 08.09.2020, 20:05

hellercz
Někdy okolo 20.9.Je tam pokles, asi předpoklad nějaké fronty, ale pak to zas leze nahoru a dál už modely aktuálně "nevidí"..navíc na tak dlouhou dobu je ta předpověď nejistá, to je jasný..

2276
# 08.09.2020, 20:10

palma

Je to prostě tak bude sucho, protože jak jste Šalamounsky napsal je prostě ZÁŘÍ :D

385
# 08.09.2020, 20:20

crossflow
A slunce září.. jak to věděli naši předci..

17
# 08.09.2020, 20:25

palma
V Rijnu ho obskoci pan Tau Ceti a v listopadu bude zarit nove, silne, slunicko junior :)

385
# 09.09.2020, 06:43

Frnda
Musk prej se chystá, postlat k panu Tau Ceti novou Teslu... jako uvítací dar..s panem Tau za volantem..a buřinku k tomu..
(po rámu hezkých +13 a jsem zvědav jak teplo bude přes den)

63
# 09.09.2020, 06:46

Přesně toto jsem si myslela,že v září přijde a podzim začne opět tak jak má až 22...Né že by mě tady ty teploty a neustálé :slunce::slunce: těšílo

F4
Avatar
109
# 09.09.2020, 07:25

Lucina
Lidi jsou z toho slunce už úplně zblblí, příroda začíná zase vysychat ale hlavně, že praží. A to z těch 14denních sra_ek máme za sebou to menší zlo. To nejhorší teprve přijde. Zítra se snad probudíme aspoň do oblačného rána. Do večera ale budou zase všechny mraky fuč a pak celý týden neuvidíme ani mráček. Normál slunečního svitu překonáme už příští týden. Kopie dubna 2020 nebo září 2016 jako vyšitá.

385
# 09.09.2020, 07:38

F4
Jak jsem už napsal je září, tak slunce září.., ostatně, jak tu už někdo napsal, společně s říjnem jde o dva nejustálenější měsíce, co se počasí týče..:), beru to z té positivnější stránky, venku dost udělám a děti ještě užijí bazén...:cool:

73
# 09.09.2020, 09:02

Září, říjen a někdy i listopad bývají tradičně velmi slunečné a teplé (aspoň u nás). V suchých letech to bývalo vždycky prodloužení suchého léta do zimy bez sněhu. :D Tzn. že v červnu uschla tráva a do zimy se nevzpamatovala.
Letos budu za 14 dní bez deště rád.

13
# 09.09.2020, 09:43

F4
palma
spurdo
Vse je to proste velmi relativni..
Vetsi casti CR behem jara i leta slusne prselo, nekde az moc, jinde mene, ale slusne srazky byly letos oproti lonsku na velkem uzeml..
Je jasne, ze treba ja pohlizim na soucasne teple a sussi obdobi bez obav a dnes vemu plavky a s chuti se pojedu na koupak ci do reky osvezit, dokud to pocasi umoznuje..
Vzdyt tu od kvetna mam krom cervence (70mm) kazdy mesic pres 100mm srazek, za srpen necelych 150mm..
Ale pokud by jsme meli jako F4 a dalsi, behem roku mesic co mesic bidnych par mm, krajinu suchou a polomrtvou, take by jsne myslim na kazde sussi obdobi pohlizeli s obavami i trochu s panikou..
Mohl by nam tu F4 treba prehledne vypsat mesicni uhrny srazek od jara do ted, at tomu nekteri lepe porozumi..?

7
# 09.09.2020, 10:14

Tak nastoupilo počasí na které se hodně těším. Konečně od května slunečné a hlavně stabilní počasí bez deště a bouřek a k tomu všemu ještě teplé. Jako rozloučení s létem, které, díky častému dešti a nestabilitě, za moc nestálo, je to skvělé. Kdyby to vydrželo do půlky října vůbec bych se nezlobil.

ota
Avatar
2132
# 09.09.2020, 10:21

mira1
Souhlas, chápu že někde mají sucho, ale tedy hezké a ustálené počasí letos prostě od května téměř nebylo. Takže se taky těším, konečně. Třeba na takovou cyklistiku bude počasí naprosto dokonalé.

385
# 09.09.2020, 10:27

walden
Chopil jsem se toho a sečetl to na Kladně..
Leden - 10,5 mm
Únor -. 55,9 mm
Březen - 52,4 mm
Duben - 10,8 mm
Květen - 57,1 mm
Červen - 66 mm
Červenec - 32,2 mm
Srpen - 62,4 mm
----------------------------------
Celkem - 347,3 mm

A nepláču...:D

272
# 09.09.2020, 10:49

Vždyť jsem vám říkal, že to mám zamluvené, tak se není čemu divit, naprosto souhlasím s Mírou1, nakonec dobře, že tohle přijde až nyní, že nebude 35, ale alespoň u nás kolem 25, jen nemusí být v noci 10, tyhle skoky nemám rád a organismu to nesvědčí, předpokládám nejenom mému.

13
# 09.09.2020, 12:05

palma
:D Budiz vam to ke cti..
To je tedy take dost bida.. Nicmene jsem zvedav na data z Poohří..
Me ty soucasne vyhledy na zari take nevadi, uziju si to a jeste vic se tesim na rijen..
V zari tady zatim cista zero.. Myslim, ze tu mame zadelano na nejnizsi mesicni srazkovy uhrn za cely rok 2020..

F4
Avatar
109
# 09.09.2020, 14:09

walden
Už jsem to vypisoval v jiném tématu na množství srážek 2020. Jde o princip, někteří, kterým lilo neustále, si přejí stabilní suché počasí a chrochtají si - fajn. Počasí jim to splní ihned. Když já si přeju vydatné srážky, tak na ně čekám 1/4 roku. Proč to tedy není obráceně, že jim teď počasí vynahradí to "strašné na nic léto" a nám nedopřeje konečně stabilnější deštivo? O to jde, prostě je to furt zaměřené jedním směrem (když prší, tak jen na východě, když je ale slunce, tak všude, ne jen na východě). A ještě si přejí, aby se to potáhlo až do října... V říjnu 28°C, proč ne, jsme jen v ČR... A přesto jsem přesvědčen, že to vyjde s vyšší pravděpodobností, než že bude 12-18°C a proměnlivo.

palma
Venku se dá dělat i při zataženu a 15°C a je to dokonce lepší, protože se člověk nepotí. A těch měsíců je už nějak moc ne? Poslední dobou březen a duben, pak září a říjen, to už je 1/3 roku, v létě vedro, slunce a žádné bouřky, tak kdy má potom pršet? A jak říkám, letos už toho slunce bylo až dost, na západ od Prahy. V září sice slunce září ale ne tak, že tu bude 28 a víc stupňů a nesnesitelně. Přece stačí 22°C, což je i normál a ani v noci nebude žádná velká zima. Pořád se to bude tetelit nad 10°C až na páteční ráno a ve městech i 15-16°C (zatím dle předpovědi, ve finále bude tradičně víc). První náznaky na změnu/úlevu teprve až příští pátek a to je ještě dost nejisté. O srážkách i tak nebude řeč.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.