Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Blíží se další tropy, rychle je ovšem ukončí i velmi silné bouřky

80
# 20.08.2020, 08:22

casipo
Na východě by mohlo zapršet zase místy hodně, tam mají letos parádní léto.

36
# 20.08.2020, 08:35

Na to, ze jde o situaci za 2 dny, tak se ICON a GFS docela rozchazeji...
GFS kresli frontu od 11.h, coz by pro SZ polovinu Cech znamenalo to, co letos pokazde...NIC:D Ale uz jsem si zvykl...:D
ICON kresli frontu od 14.h, cimz bychom se konecne dockali letos frontalnich bourek i na SZ/S Cech...
Uvidime, doufam, ze se fronta opozdi a prijde spis pozdeji, protoze tady letos jeste nebyla zadna silna frontalni bourka...

47
# 20.08.2020, 09:00

Fronta přijde na západ už dopoledne takže to opět přeskočí, a vše začne až od jižních Čech. Doufám, že to východ pořádně vytopi a dostanou extrémní bouřku se vším všudy, když si to všechno vyziraji.

# 20.08.2020, 09:03

Ondra83
Alespoň nějaký rok ... :) pár dní nechutné dusna, ale jako celek to je zatím z mého pohledu snesitelné léto :D

F4
Avatar
109
# 20.08.2020, 09:04

Tomamir
Kde jste přišel na to, že čím později půjde fronta, tak tím má SZ větší šanci na srážky? I kdyby šla po 18. hodině, tak nic nebude. Tahle přímá úměra platila dříve, letos rozhodně ne. Vlastně ani nevím, na čem to letos záleží a co se musí stát, aby v Z půlce Čech vydatně napršelo. Naopak vydatně zalito bude zase na krajním východě, kde měli včera velkou vodu. U nás taky letos nebyla žádná frontální rozsáhlejší bouřka a už ani nebude. Ještě dodám, že Aladin dává nějaký cmrnd kolem 13. hodiny, takže se kloní spíše k GFS.

Ondra83
To jo a nejen letos. Tropy tam pomalu mít nebudou, protože každý den budou mít o 3-5°C míň než střed a SZ Čech a samozřejmě JM.

Petr11
No vzal jste mi to z úst. :D Fakt je to letos nejextrémnější extrém v distribuci srážek za desítky let.

Jinak ranní minima byla skutečně osvěžující. Takhle, kdyby to už vydrželo, to se pak hned dá lépe snést, 11,5/30.

47
# 20.08.2020, 09:07

Stejnak tak velké ochlazení po tropech, a cape je tam mizerný docela. Tento rok jsme u nás neměli cape nad 1500, když šla fronta..

55
# 20.08.2020, 09:10

Petr11
Jak jinak že... Já budu o víkendu ve Varech, takže se nějakými bouřkami nemusím vůbec stresovat a pomalu se můžu loučit s nejhorší bouřkovou sezonou, jakou jsem kdy zažil. :zz:

36
# 20.08.2020, 09:34

F4
Máte pravdu, že letos se tak 2-3x stalo, že fronta dorazila do ČR až kolem v 17.h, říkal jsem si super, konecne bouřka i na Liberecku a stejne to SZ a S Čechy přeskočilo jako by nic a přitom podmínky div ne na 3ku od Estofexu...to nepochopím...:D

73
# 20.08.2020, 09:47

F4
Nekolikrat se tady v souvislosti s ne/srazkami na SZ Cech psalo o poloze jet streamu. Tak nevim, jestli mas deravou pamet nebo jsi to jen necetl.

ota
Avatar
2125
# 20.08.2020, 09:53

F4
Dnes by se vám dopoledne líbilo tady. Máme tady hustou mlhu drobně z toho mrholí. No úplný podzim.

36
# 20.08.2020, 09:54

spurdo
Jet stream se ale nenachazi cele leto na stejnem miste, ze ne?:D Pritom letos je to stale stejna pisnicka...SZ polovina Cech nemela poradnou frontalni bourku...:D

142
# 20.08.2020, 10:09

ota
U nás přes tu mlhu hezky svítí slunce, takže je to jak v osvícené parní komoře :D

16
# 20.08.2020, 10:45

Ten Jet stream v tom bude mít určitě prsty. Jinak nejen SZ, větší část Německa od Krušných dál je dost na suchu... to my jsme na tom oproti nim úplně v pohodě...

36
# 20.08.2020, 10:48

Jsem na to hodne zvedavej, jestli si konecne uzijem 1. letosni silnou bourku nebo nas to zase preskoci...
Jak to, ze tu neni Predator, kdyz se bavime o bourkach?:D

F4
Avatar
109
# 20.08.2020, 11:25

spurdo
Věřte tomu, že já si věci pamatuji a nezapomínám. To stále ale není příčina, něco to muselo odklonit. A jak píše Tomamir, přeci není možné aby 4,5 měsíce to bylo (beru jen letošek) stále tak. Resp. co to změní, co se musí v té atmosféře stát? Vybouchnout sopka, zemětřesení... Musí v tom ještě něco jiného. A hlavně mi tu nepodsouvejte srážkový stín.

ota
Ano, to bych si liboval. Tady tradičně slunce už od rána, které se na půl hodiny schovalo za pár mraků. Nehledě na to, že už je vydána výstraha na velké vedro a zase střed a SZ Čech. Zajímalo by mě, kolik oranžových a i žlutých výstrah na vysoké teploty měli od Olomouce na východ.

# 20.08.2020, 11:43

Modely to pořád přehazují jak horký brambor:D sem a tam, uvidíme jak to nakonec dopadne až tu sobotu, nechme se tedy překvapit, ale myslím si, že se bude určitě jednat o jedny z nejsilnějších bouřek letoška;-)

73
# 20.08.2020, 11:52

Ted tu frontu ICON i GFS vyrazne urychlili. V Cechach to ma byt uz dopoledne.

10
# 20.08.2020, 12:02

Z Aladina vyplývá, že v Hradci bouřka v sobotu opět nebude, jen se zvedne vítr a ochladí se! Tím tak nepovedené bouřkové léto u nás v podstatě skončí.

47
# 20.08.2020, 12:19

To je jasný ze to urychlí a západ nic mít nebude....

# 20.08.2020, 14:04

F4
Tak v Ostravě jsme měli 2 výstrahy na vysoké teploty. 28.7 a od 7. do 9.8. takže naprosté minimum a letošní absolutní maximum léta je zatím nejnižší za 18 let. Moje maximum bylo 32,3 C. Co se týče těch výstrah, tak pokud by se mělo brát, že na 50 % území kraje musí být +31 C , tak to bylo pouze toho 28.7. Tato krátká vlnka velmi teplého vzduchu má šanci na to překonat letošní maximum léta v Moravskoslezském kraji. Dneska bude okolo 25-26 C. Zítra lehce nad 30 C a sobotu by mohlo být někde okolo 32-33 C. Po víkendu se ochladí. Ve středu by se mohly ještě 30 vrátit na východ a potom už pravdědobně konec
Výstraha na na velmi vysoké teploty nebyla žádná. Takže máte pravdu, že letošní léto je tady o dost mírnější, deštivější a celkově dost proti předpokladům Accuweather, jenž očekával léto horké a suché na východě a jihovýchodě. Jenom zde hodím pro zpestření takovou perličku teplot na září. Vypadá to téměř stejně jako mapka na sobotu 22.8. Na 100 % tohle v září nevyjde. Takto vysoké teploty v září byly jenom 1.9.2015

Horký den v záři??/ https://www.wetterzentrale.de

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.