Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplá fronta přinese sněžení přecházející do deště

Diskuse o počasí Rok 2020 by se na Zemi mohl stát nejteplejším za dobu měření

155
# 21.06.2020, 21:34

Mike11
Takže usuzuji dle teplot, že Verchnojansk je někde v Řecku..:D

155
# 22.06.2020, 06:44

TommyAst
Jo, to je docela nářez,hlavně jak dlouho ta situace trvá, a ještě trvat má,,koukam,že teplo tam bylo už vtom květnu..to je to, o čem mi psal ten známý, taje tam vše a do hloubky, je tam rozjetý staronový byznys s mamutími kly, pašujou to do Číny, údajně jich tam je okolo 50 000 tun..sráží to dolu ceny, což je dobře pro slony v Africe, pytláci dostanou prd, tak nestřílejí..

102
# 25.06.2020, 00:52

palma

To tam je znamy primo na poloostrove Taymyr na severu ? Tam uz jsou pak leta velmi chladna, na samem nejsevernejsim mysu Eurasie - mys Chelyuskin je i v cervenci normal slabe nad nulou, casto snezeni i ledove dny. Postupne ale roztava prez leto led i kolem mysu Chelyuskin a jeste severneji souostrovi Severni zeme.

https://en.wikipedia.org/wiki/Cape_Chelyuskin

Mys Chelyuskin je o dost severneji nez Nordkapp, na poloostrove Taymyr je osidleni jeste mnohem mensi nez na severu Skandinavie, nejsou tam silnice, jen velmi vzdalena mala mesta. Prez leto svrchni vrstva permafrptu roztaje. Jak snih roztava driv, obdobi dlouhych dnu je bez snehu, mnohem vic zareni se pohlti a tani permafrostu je o dost hlubsi, podlozi nekterych mest neni moc stabilni pak.

Na Taymyr se nesmi ani snad normalne cestovat, musi na to byt nejake povoleni asi i pro Rusy. A ono stejne neni ani moc jak a neni to tam zadna sranda, ani prez leto. Uz jen kolik tech komaru v bazinach na svrchni roztate vrstve permafrostu se vylihne. Na pogodaiklimat.ru by meli byt pro Ruske stanice normaly i aktialni data, ale jak to jen prepnout do Anglictiny.

Opravdu na severnim mysu cele Eurasie teple leto neni:

http://meteotommy.twilightsparkle.cz/OBR/tutiempo_...

155
# 25.06.2020, 09:21

No provádí tam v rámci změn profilu krajiny podrobnou fyzickou geografii horizontální členitosti, alespoň tak se to jmenuje, jsou tam vždy v letních měsících, přes zimu to zpracují a pak nanovo, už nějakých deset let.. celoživotní dělo, jak říká..teď naposled psal, že to budou muset přerušit, že je to v místech co jsou, pekelně nebezpečné..propady a tak, navíc až to skončí, budou hned dělat nanovo, protože profil krajiny, co mapovali, se stačil změnit z více jak 10%, a to je hranice, kdy se to musí dělat znova, má do důchodu vystaráno..:!!:

102
# 27.06.2020, 01:02

Palma

To je fakt uchylarna (a to doslova, tipoval bych vic nez 3 sigma, pocitat to ted nebudu), ta severni a vychodni Sibir. Zrovna ted se obevil tropicky den na 73 rovnobezce.

https://diskuse.in-pocasi.cz/tema-4-5573-_Anomalie...

Na Taymyr je osidleni zcela minimalni a stanice tam taky vubec nikde nejsou prakticky. Mozna padne nakonec tropicky den i na samotnem severnim mysu Taymyr (tam jeste nikdy nebyl ani letni den zatim).

155
# 30.06.2020, 11:27

TommyAst
Tak mám zprávy, že vlna horka se tam má prodloužit o cca dva týdny, což už je šílený, a výzkum, co jsem psal,je přerušen pro vysoce rizikové podmínky, no comment.:(