Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Pylová sezona je nadprůměrná, zatím dominovala bříza

# 25.04.2020, 09:11

Jaro je pro řadu lidí synonymem probouzející se přírody, bující vegetace a kvetoucích rostlin, nového začátku. Jenže právě květy řady bylin i dřevin působí problémy alergikům, kteří jsou citliví na jejich pyly.... Více >>

142
# 25.04.2020, 09:46

S tím mohu jen souhlasit, je to hrozné a zlepšení v nedohlednu. :(

# 25.04.2020, 10:35

igor127
Teď množství pylů spíše klesá a v příštím týdnu konečně i zaprší. Opět se to zhorší v květnu se sezonou trav. Snad bude už v květnu více pršet a ta pylová sezona bude normální.

142
# 25.04.2020, 11:16

In-počasí
No klesá, ale vzhledem k tomu že fouká, sucho jak nevím co - to jestli zaprší je zase otazné - minulý týden taky pršelo, 5 mm a na druhý ten jako by nic :D

F4
Avatar
109
# 25.04.2020, 12:52

igor127
Vy jste alergik? Pokud ano, tak je mi Vás líto, protože je to každý rok horší a horší. Letošek tomu ale kraluje.

384
# 25.04.2020, 13:39

Mimochodem, v okolí Kladna už rozkvetla na lánech řepka, ten smarad co to vydává je opravdu otravnej, nicméně neznám nikoho, kdo by na pyl z řepky byl alergický.. ale asi to možné je, jinak já sám mám velmi mírnou alergii, patrně na břízu, jelikož když jedou "jehnědy" tak občas kýchnu ale dost mě svědí oči..a množství pylu sleduji ve chvíli, kdy jdu po dvou dnech do auta, ostříkám okno, a když je výsledkem žlutá srá...a, , tak je pylu dosti..

142
# 25.04.2020, 16:24

F4
V podstatě na skoro každý strom a trávu a roztoče :) A že minulou neděli napršelo 6 mm, mě teda neuklidní a nepřijde mi, jako zlepšení situace (možná tak na pár minut), když jednou za měsíc takhle spadne - do toho vítr, dnes jak máme pole krásně holé, tak byla i prahová bouře, prostě paráda.
palma
I u nás je řepka už týden krásně žlutá, humus. No, ona se ta alergie nemusí projevit kýcháním, smrkáním a slzením očí - ale ten smrad, na ten je snad alergickej každý :D

F4
Avatar
109
# 25.04.2020, 17:52

palma
Potvrzuji, všímám si zlatých smradlavých lánů při cestě do Prahy. Vlastně to začíná už u Chomutova, pak u Loun a Slaného.

384
# 25.04.2020, 18:09

F4
Ano, dříve jsem měl jaro spojené s vůní kvetoucích jabloní a třešní a teď se to změnilo na vlezlý zápach použitých ponožek, po kterých ty lány "voní"...:cool:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.