Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

272
# 11.09.2020, 16:11

palma
Určitě to bude pár tisíc nakažených denně, ale jak říkal, je to biolog, na školství odborník není (distanční výuka není ani zdaleka plnohodnotná, to se přece ví) a z hlediska psychologického lze napáchat mnohem větší škody než si dovedeme představit (slabá odolnost moderního člověka) a když si politici zahrají na chytráky, tak to dopadá jak v květnu, kdy mě vyhazovali z potravin, malé krámky zavřené (úplně zbytečně) a epidemie dávno zvládnutá, bylo jasné, že tím se nasr. mraky lidí a další plošné požadavky nebudou ochotni v žádném případě dodržovat, vůbec se tomu nedivím. Určitě nejde lidem naordinovat sociální distanc na dlouhé měsíce, to málokoho nechá bez následků.

386
# 11.09.2020, 16:30

Yurri
No, já se docela nasmál nedávno..Jeden známej prodělal coronavirus ( positivní test PCR). teď byl opět vytrasován jako možný nakažený po jedné akci, - byl v kontaktu s nakaženým - (dělá v nočním podniku) a když poukazoval na to, že už má nákazu za sebou, bylo mu řečeno, že stejně bude muset do karantény.. trošku Kocourkov, tohleto..:D

386
# 15.09.2020, 11:03

přidávám odkaz o možném životě na Venuši... doufám velice že ta anaerobní organismy vědci "odloví" a přivezou na zem, ať má covid konkurenci..:D , nicméně zajímavá zpráva, tak jsem to sem prsknul..
https://www.lidovky.cz/relax/veda/vedci-v-atmosfer...

272
# 15.09.2020, 12:50

palma
No tak vidíte, teď už do karantény nemusí, stačí mít roušku, ten pozitivní ji měl určitě taky, teď ji budou mít při dotazech najednou určitě všichni:) Nebo můžou začít vyrábět takovou tu úplně průhlednou s čirými gumičkami, nikdo nic nepozná a jste v klidu.

386
# 16.09.2020, 22:44

Teď jsem poslouchal pana evolučního biologa, pravil, že teď jsou nakažení hlavně mladí mezi 20 - 30 lety, a že si zadělali na problém, nechrání se, paří, na nic nedají a myslí si, že to bude jako v první vlně, ale tím chováním virus upozornili na sebe, a ten po nich teď skočí a bude pro ně agresivnější..tak jsem zvědav..:cool:

77
# 16.09.2020, 23:01

palma
Jde z toho chlapa husina, ovšem ne o moc menší, než z tělocvikáře, který včera nechal běhat mého synovce a jeho spolužáky na venkovním stadionu s rouškou přes pusu a nos. To byla pro mě silná káva.

15
# 17.09.2020, 07:02

charlie
No jo no, někdo běhá v atombordelu, někdo v roušce. Holt každá generace má své problémy...

77
# 17.09.2020, 07:11

Ursus
Jenže to nebylo branné cvičení, byla to hodina tělocviku 6.trid, běh na 1500metru v největším vedru. Pokud vim, ještě není žádné nařízení roušky venku. Taky jsme za komára byli v maskach, ale bylo na to počasí a byli jsme v nich pár minut a nebehali jsme v nich.

386
# 17.09.2020, 08:42

charlie
Naprostá demence, jestli tam třeba měli nějakýho astmatika....:!!:, navíc, když mají roušku, určitě polovina děcek bude dýchat zrychleně, čili pak nastoupí hyperventilace, se všemi svými "plusy"..:cool:

ota
Avatar
2132
# 17.09.2020, 09:23

charlie
Bože to je cvok. A to je ještě mírný vyjádření. Chudáci děcka, tohle opravdu prospěje jejich zdraví...Opravdu rouškové šílenství.

272
# 17.09.2020, 12:17

palma
Nechat si zapěstovat vir v určité věkové kategorii je holt dost rizikové, nakažených bude tolik, že bude moci přitvrdit v následcích, ve smrtnosti u nich to nemusí být poznat (i když s chřipkou bych ho mít nechtěl), ale pak v jiných věkových kategoriích může mít průběh závažný, nejde mávnout rukou, ani se sypat, je to dynamický vývoj, každý týden může být něčím zajímavý (nemyslím zrovna reakce vlády, to je spíš nevyzpytatelná tragikomedie)

386
# 17.09.2020, 14:09

Výborná záležitost, od zítra mají mít na druhém stupni roušku při vyučování, naše mladá má brejle, když si dá roušku, okamžitě se jí orosí a hov.o vidí..:!!:

15
# 17.09.2020, 14:47

palma
Čistá technikálie. Jsou typy u nichž je toto omezeno. navíc to signalzuje, že má roušku blbě nasazenou - profukuje bokem (horem). Žena je též slepejš (svatební fotky má bez brýlí - jinak by se mě asi nevzala) a přežívá, navíc současné teploty ještě nejsou nijak kritické z pohledu rosného bodu.

386
# 17.09.2020, 14:50

Ursus
Jo, něco se s tím určitě dá dělat, druhá věc je, jak to, a to bez rozdílu věku a pohlaví, ty děcka dají, když mají denně 6 - 7 hodin...jsem zvědavej, jak budou "orvaný"..

63
# 17.09.2020, 15:01

palma
Já s tím hnusem musím sedět 10 hodin v práci a někteří 12 hodin. Myslím,že ty "chudery" děti to taky můžou zvládnout.
Není to nic příjemného,ale jak řekla vláda můžeme si za to prej sami :!!::!!::!!::!!::!!::!!::!!:

386
# 17.09.2020, 15:13

Lucina
No, mají tam i dva astmatiky, na ty jsem obzvláště zvědavej..mám dojem, že když ti to chytnou, i když jsou mladý, tak teda nic moc, asi..:(

63
# 17.09.2020, 15:22

palma
Tak jedině třeba ty štíty jím obstarat...V tomto je to hodně blbé no

272
# 17.09.2020, 16:56

Lucina
Při suchém vzduchu (vytápění) zapomeňte na rozestupy 2 metry, ale fakt vynásobte klidně 3, takže 5-6 m, štíty moc nepomohou, různé ventilace (klimošky, rekuperace, tep.čerpadla) jsou pro covida vysloveně dálnice.
Jinak teď ty roušky na ZŠ jsou vysloveně opatření nikoliv primárně proti zabránění šíření viru (to je přece lepší tam děcka s příznaky neposílat a obyčejné roušky jsou jak známo vysloveně chvilková nouzovka), ale proti následkům plynoucím z karantény celých tříd, kdy jsou pak ekonomické dopady díky celým rodinám zavřeným doma.

63
# 18.09.2020, 06:47

Yurri
Ano ,ale pošlete tam děcko, které je pozitivní a bez příznakové,že... to je ten největší problém.Ano klimatizace, přetopené místnosti to bude teprve masakr..
Tady je prostě všechno špatně co stát udělal už od začátku.. Ale nebudu se rozčilovat :cool:

272
# 18.09.2020, 22:41

Lucina
Bezpříznakové dítě může být sice přenašeč, ale podle nejnovějších poznatků není zdaleka tak nebezpečné pro okolí jako příznakové. Obávám se, že celým rodinám doma se stejně nevyhneme.

Já jsem ochoten chyby tolerovat, ale chybí mi tady vyvození osobní odpovědnosti, nevyšlo mi to, ať dostanou příležitost lepší, možná jsem měl někdy jen smůlu, ale přece se tam nebudu držet zuby nehty ať se děje cokoliv, jsem překážka a bráním dobrému fungování úřadu = musím bezodkladně odejít, správně pokud jsou jakékoliv pochybnosti, neměl bych se o funkci vůbec ucházet, možná ta pokuta za špatné parkování či rychlost by mohla projít, ale to už je na hraně, jsem vyšetřován a probírán orgány EU kvůli korupci, to si děláte srandu ne? chápete ten rozdíl? Stát má pandemické plány dávno zpracované a krizové řízení s ústředním krizovým štábem je dávno ozkoušené a funguje lépe než jakékoliv narychlo vytvořené rady, za tohle by měl někdo pomale sedět za katrem a to na hodně dlouho, pač jde o hodně, možná stovky či tisíce životů, tady nejde dát na nějaké průzkumy a ignorovat odborníky a vykváknout se na to proto, že zrovna máme v Chorvatsku dost dovolenkářů, to je úplně mimo a tento člověk v rozhodovacích pozicích představuje pro stát vysloveně nebezpečí, jestli někoho takového někdo podporuje, tak je to vysloveně hazard s životy občanů daného státu a je třeba jim to jasně říci.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.