Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně v severozápadní polovině území občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

65
# 20.12.2021, 08:21

Dobré ránko, tak jsem po 14 dnech v práci.. Izolace proběhla naprosto v pohodě. Covid proběhl ve formě větší rýmy a to cca 4dny :cool::cool:

388
# 20.12.2021, 16:46

Hrůza v JAR...:!!::D:D, prej stahujou mrazáky z ulic..

Ministr zdravotnictví Joe Phaahla, řekl, že ve druhém týdnu „omikronové“ vlny bylo hospitalizováno pouze 1,7 procenta identifikovaných případů covidu, zatímco ve stejném týdnu předchozí vlny způsobené deltou to bylo 19 procent. ( 10:1 pro deltu..cca, ale hlavně lidi vyděsit a nahnat co nejvíc oveček..)
„Zaznamenali jsme skutečně velmi malý nárůst počtu úmrtí,” uvedla Michelle Groomeová z Národního institutu pro nakažlivé choroby (NICD). Sedmidenní průměr je k nedělnímu dni 0,50 na milion obyvatel, zatímco před týdnem to bylo 0,41.
( to si víc lidí na milion, urazí v opilosti hlavu)
Dva roky zkušeností s covidem přiměly vědce k opatrnosti, co se týče předpovídání dobrých zpráv. Převládající vědecký konsensus je nicméně takový, že virus postupně zmutuje do takové formy, která oslabí jeho schopnost vyvolávat onemocnění.
(chce to nějakou jinou variantu, vakcíny nesmí přijít nazmar!)

omikron v JAR
388
# 21.12.2021, 08:21

charlie
Jsem zvědav, koho budou vyzývat k očkování, až napíchaj i všechna děcka, a přijde další vlna, a na koho svedou ty budoucí nakažený.., já se fakt odstěhuju do toho Chorvatska na barák, a budu na lodi objíždět ostrůvky a s..t na covid..

275
# 21.12.2021, 09:44

palma
Já bych jel s dovolením taky, zúrodnil bych vám za to ten vinohrad (nejen obyčejným hnojem).

U nás v létě taky nebude s omikronem problém, i když při naši staré populaci bude do budoucna problém skoro se vším. Jsem spíš zvědavej na to omezení očkovaných, které bude muset nastat.

275
# 21.12.2021, 10:40

charlie
Promoření nikde nemůže být oficiální strategie, protože se nedá obhájit, omikronem se nakazí i prodělavší předchozí varianty, jsem zvědavej na strategii nové vlády, lockdowny už jsou u nás pasé a povinnost prakticky zbytečná, apely na lidi neefektivní, tak co vymyslíte, nějaké konkrétní návrhy? Omáčka kolem mě už nebaví, vyložte všichni karty na stůl.

Jo a doufám, že se nikdo pod 60 let nenechal přemluvit na vakcínu Astra-Zeneca a Johnson, podle SUKLU rizika převažují nad přínosy:
https://cnn.iprima.cz/rizika-prevysuji-prinosy-suk...

388
# 21.12.2021, 16:33

Yurri
Ale Mike tvrdil něco jiného, SÚKL se musí mýlit! Vakcíny jsou bezpečné, všechny, přece.. a uplně bezpečné...
Jinak, já mám Pfizera, teď mi už přišla výzva na třetí dávku, ale zatím jsem ještě kryt proběhlou nákazou z podzimu, jak jsem psal, tak na to nejdu a ani v budoucnu nepujdu, risknu eventuálně i ten omikron, co už.:!!:
No, a tohle je důsledek politiky naší vládnoucí garnitury, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/povinne-ockovan...
až odejdou, bude teprve prča..koukám, že to podporuje čím dál více zdravotníků, sester, doktorů, divný že jo? Co tak zkusit poslouchat, co chtějí, a ne je jen hnát hrozbama na očkovačku?:!!:

33
# 21.12.2021, 16:41

palma a ta tecka zcervena az po pul roce od posledniho prodelani, nebo uz po 9 mesicich od 2. davky, a na prodelani s vakcinou se nebere ohled, bo ta prece chrani ne ?!

ACEOF ACES jo pichat 5 milionu vakcin behem kazdych 5 mesicu je genialni strategie.


388
# 22.12.2021, 10:49

Velmi dobrý rozhovor, Ludvíkovi tentokrát tleskám, tady v Kladenský nemocnici je to podobně, hlavně konec hysterie, holt se promoříme a uvidíme.. jak říká... a co se děje jiného teď, než promoření..;-)
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/sef-motola-lu...

275
# 22.12.2021, 12:33

palma
Jo bylo jasný, že vakcíny přinesou ještě překvapeni, snad nikdo normální nevěřil, že nebude problém, ten bývá u nových přece vždycky, až se trochu vyladí, budou gut. Ludvík má pravdu v důrazu na preambulantní péči, ta u nás ale dlouhodobě moc nefunguje, obvodní lékař už dávno neléčí až na výjimky, ale nejsem z oboru, nechci házet všechny do 1 pytle, to je nefér. Povinnost se mi nikdy nelíbila, u dobrovolných hasičů je to přece úplná kravina.

388
# 22.12.2021, 12:46

Yurri
Bavil jsem se tu s pár sestřičkama, vadí jim především to, že některé měly positivní záchyty i třeba 4 x za tento rok, a podle nařízení jim za zadkem sedí nadřízený orgán a vyloženě číhá, až jim doběhne doba po nákaze aby jim hned oznamoval jejich "povinnost" a hnal je na očkování. Vždyť to ani nejde nechytit to v tom fofru.. ochranný oblek, neoblek.. trochu rozumu by to chtělo, ty které jsou starší, s nějakým problémem, jsou stejně očkované, stejně tak doktoři, tady ani už pomalu neví, čím vším se nakazily, lítají tu covidy, respiračky, občas patrně nějaká chřipka, střevní chřipka a do toho je chtějí očkovat, nepřipadá mi to až tak rozumné. Jo a na ambulance opravdu chodí mnoho lidí co je obvoďák ani nenechal přijít k sobě s odkazem, že když jim je blbě ať jdou na pohotovost. Jde tu jeden hlas, že z tyto pacienty by pojišťovny neměli dát dotyčným obvoďákům ani korunu paušálu.. jo, už začínají i averse mezi zdravotníky, blbá doba, toto.

# 22.12.2021, 13:48

Je lehčí kritizovat než mít pravdu.
Francois de La Rochefoucauld

172
# 22.12.2021, 18:35

palma
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/potvrzuj...

Koukám dle studie je omikron slabší. Riziko hospitalizace je o 80% nižší, tak snad bude konečně klid a covid-19 zmizí, a to stejné Landa, Volný, Bobo a spol.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-var...

Trošku slovní hříčka. JAR je rozvojová země, kde je většina populace ve věkové skupině 0-33 let, takže je jasné, že tam umírá více dětí, když jich tam je tak moc a starých tak málo.

388
# 22.12.2021, 18:53

Aidamko1
Zcela upřímně, Landa se mi docela znechutil, lamače mikrofonů, Volného nekomentuji, některé muzikálové projekty Landy, se mi líbí i nadále, a to co předvádí po této linii je někde tam dole... Ad bod 2. to mi ani moc nedošlo, že těch děcek je tam tolik, pak se není moc čemu divit, ono bude i zajímavé, jak je na to který lidský typ citlivý a v jakých věkových skupinách nejvíce, i to může, jak vidno, hrát roli, i ten genotyp..

172
# 22.12.2021, 19:49

palma
Jo největší skupina je ve skupině 18-34 let. Dětí je zde také mnohem více, navíc zde je problém se zdravotnictvím. Ukázkovým příkladem je Burundi. Zde je demografická skupina zastoupená nejčastěji věkem od 0-24 let. Zde je mnohem větší počet hospitalizací mladších ročníků. Důvod? Demografická křivka je zde v průměru o 20 let nižší než u nás, takže zde je covid adaptován hlavně na mladší což může vést k jejich potencionální zranitelnosti.

U nás, vzhledem k tomu, že jsme vyspělá země, a je zde tak mnohem více lidí tzv. Husákových dětí, tak samozřejmě je podíl hospitalizace mnohem větší u skupiny nad 40+, protože je mnohem více zastoupená. Naopak mladších ročníků je zde méně v procentuálu, takže jejich hospitalizace nedosahuje takové úrovně. ¨

Pokud by ČR byla rozvojový stát, tak zde máme na jipkách častěji i mladší ročníky, vzhledem k tomu, že v Africe tvoří ve většině států skupina nad 45% většinou max 10%.

42
# 22.12.2021, 20:00

Aidamko1
Ono to nemusí být jen demografii, viz srovnání delty a omicronu v JAR

388
# 22.12.2021, 23:15

Taky už jsem z toho unavenej, tak vítám každou dobrou zprávu..https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/potvrzuj...
Zítra tam zase jdu, už je tam o něco méňe pacientů, tak to bude klidnější, pak si spravím náladu Štědrým večerem s rodinou, taky si to všichni dle možností, užijte!:cool:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.