Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně zataženo s deštěm a citelně chladněji

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

42
# 26.07.2021, 16:40

palma
Nová mutace vzniká každou minutu, ne jednou za 7 dní.. jak šokující.. ne není.

ota
Avatar
2147
# 26.07.2021, 16:41

Mike11
Ty zdroje co tady uvedl palma my zrovna nedůvěryhodné fakt nepřijdou. Zato tvrzení farmaceutických firem jsou důvěryhodná ? Vzhledem k tomu, že ve Státech, byly největší farmaceutické firmy taky největším "drogovým dealerem" https://denikn.cz/minuta/669951/ je naprosto jasné, že k vakcínám firmy přistupují úplně jinak a jejich cílem není co největší výdělek, ale záchrana lidstva, že ? :)

42
# 26.07.2021, 16:43

ota
Každá firma, každý člověk má za cíl vydělávat peníze. Pfizer, Palma, Vy... bez nich moc existovat nejde. Tím bych moc neargumentoval. Protože vývoj vakcíny nedělá stát, firmy si navzájem konkurují a nejlepší produkt vítězí.

ota
Avatar
2147
# 26.07.2021, 16:47

Mike11
Já to chápu a nijak to nekritizuji. Jen tím jaksi zpochybňuji spolehlivost studií, které tyto společnosti provádějí. Proč by se nějaké méně četné vedlejší účinky nezakryly, když to pomůže vydělat miliardy že ? Jak vidno ty firmy to v minulosti dělaly, ovlivňovaly studie, ovlivňovaly lékaře atd. Tudíž pro mě opravdu neexistuje důvod věřit tomu, že teď je to jinak, a to ani nemluvím o následcích, které mohly být přehlédnuty proto, že se spěchalo.

42
# 26.07.2021, 16:51

ota
Méně četné vedlejší účinky se především neprojeví v klinických testech, které se u všech vakcín dělají na max desítkách tisíc lidí. Proč je nezakrýt? Protože na to se přijde, viz ruská vakcína. Případně pokud by se taková vakcína schválila po milionu dávkách by se na to přišlo, na firmu by šly žaloby, produkt by trh nechtěl. Nedává nesmysl něco takového dělat. Pfizer má již skoro miliarda lidí.

387
# 26.07.2021, 16:54

Mike11
A že jste ohledně mutací včera říkal, že virus Covid mutuje pomaleji, jak ten chřipkový.. a který zdroj, co jsem je dnes uvedl, je mimo toho jednoho nedůvěryhodný?:)

42
# 26.07.2021, 16:55

palma
Víte co je to mutace viru?

387
# 26.07.2021, 17:22

Mike11
Mutace viru, je v tomto případě třeba změna na spike proteinu, kterou virus obchází obranyschopnost organismu, buňky, která virus detekuje díky znalosti jeho spike proteinu, plus se mění projevy onemocnění, když virus přestává napadat orgány, které před tím napadal, a napadne jinou část organismu, či se naopak přestane chovat agresivně, pouze se namnoží a nemá vnější projevy, i to se může stát. Obecně se mutace prosazuje ve chvíli, kdy ta daná varianta viru najde slabinu organismu, pronikne do něho a má schopnost snadného šíření..zcela obecně jsou virové mutace vlastně chyby kdy virus sám sebe replikuje v buňce a při tom se části viru zkopírují chybně, některá chyba se stane výhodou, a ta varianta viru pak vítězí.. někteří vědci se domnívají, že tak viry postupují záměrně..
Jo, a které ty zdroje z původního příspěvku, jsou tedy ty neodborné, neadekvátní atd..?
A jak pěkně se koronáč snaží najdete zde, aby jste ovšem zas netvrdil, že to není relevantní, to bych nerad..https://nextstrain.org/narratives/ncov/sit-rep/202...

mutace koronaviru
ota
Avatar
2147
# 26.07.2021, 17:38

Mike11
V případě dlouhodobých účinků by se na tom zatím přišlo jen stěží. Můj názor na vakcínu je takový, že má smysl pro starší a rizikové osoby, jinak je ale zbytečná. Cíl Covid vymýtit je naprosto nereálný, protože pokud by někdo s nápadem povinné vakcinace přišel do rovníkové Afriky, tak by dopadl hodně špatně. Světovou populaci se proočkovat proti tomuto nikdy nepodaří. Koneckonců ukažte mi jediné virové respirační onemocní u kterého se to povedlo...

42
# 26.07.2021, 17:40

palma
A většina mutací se nijak neprojeví..ty vznikají prakticky neustále.

42
# 26.07.2021, 17:43

palma
Já jsem psal, že ten poslední odkaz je totální bullshit.. k ostatním nic. Jen že vytrháváte věci z kontextu a sám se v tom ztrácíte.

387
# 26.07.2021, 17:44

Mike11
Tak proč potom plašíte, že když se nenaočkují všichni, že hrozí mutace?:!!:
Aha spletl jsem se, neboť jste použil množné číslo..:D
"To je zase směs random článků včetně dezinformačního webu poockovani.cz"
Ale jsem rád, že jsem náhodně vybral články se stejnou tematikou, a že jste teď potvrdil, že nejsou nedůvěryhodné, čili čekají nás desítky přeočkovávání..

42
# 26.07.2021, 17:50

ota
Dlouhodobé účinky se projeví kdy? Za měsíc? Rok? 10 let? 100 let? Jakým mechanismem když několik dní po očkování není po vakcíně ani stopa? Já chápu, že ten mechanismus neznáte, ale od toho vakcíny vyvíjejí odborníci.

77
# 26.07.2021, 17:53

palma
A není to málo, včelka 1/mesic za 15liber, co takhle každý den, to bychom na toho zmetka vyzrali. Ovšem nemám tušení, kam po roce by to člověku pichli, páč jehelnicek hadr.:D

42
# 26.07.2021, 17:54

palma
No na tom dailymail se píše o očkování lidí s long covidem, na idnesu je nekolik měsíců starý článek s jedním člověkem a pak odkaz na nějakou dezinformaci.. nerozumím vám. Ty články mají společné možná tak téma - covid.

387
# 26.07.2021, 18:28

ota
Tady ještě poslední studie (Salk institute), kde se ukazuje, že samotné spike proteiny (obsažené ve vakcínách) poškozují cévní řečiště, čili vakcíny se upravovaly, je to tam hezky popsané, můžete časově porovnat, kdy byly opožděné dodávky vakcín, a kdy probíhala studie, podle někoho je to konspirace, akorát ten institut je oficiální, takže jakže, teď už je vakcína bezpečnější a sraženiny by se snad neměli tolik objevovat.. pročtěte a ze samotného textu to je k poznání (odstavec o samostatném působení spike proteinu, bez tělesa viru..)
https://scitechdaily.com/covid-19-is-a-vascular-di...
původní odkaz přímo na studii je v současné době blokován..https://www.ahajournals.org/doi/10.1161/CIRCRESAHA...

42
# 26.07.2021, 21:20

palma
Jasně, vemte studii která pojednává o něčem úplně jiném, než o vakcíně a použijte ji proti vakcíně aniž byste tomu rozuměl. Ti vědci jsou asi hlupáci, neví co dělají a vy jim to vysvětlíte..

387
# 26.07.2021, 21:26

Mike11
S váma jsem se momentálně nebavil, že nedokážete přečíst větu o tom, že samotný spike protein bez viru, tedy ten izolovaný, spike protein, poškozuje cévy, je Váš problém. V celé studii se pak hovoří o tom, že izolovaný spikeprotein způsoboval v některých případech shlukování krvinek a následné ucpávání cév chuchvalci, až to odblokují, tak to zkopíruju..

273
# 27.07.2021, 08:26

charlie
Tlačit může vláda jak chce, očko je dobrovolné a vypadá, že to tak i zůstane, by muselo být povinné všude, vláda nemůže vypadat po tom průšvihu snad u každé vlny jako antivakcináři, to snad chápeš.

Jinak Románek Prymulu včera zase perlil, prej by očkoval 12-16 děti kvůli riziku mutací a přenosu na ony starší rizikové nenaočkované, jako kdyby pod 12 let riziko mutací neexistovalo. Vakcinolog mu řekl, že je to zbytečné, když ve světě budou rizikový neočkovaní, tam to zmutuje vždycky a přenese k nám zpět, díky tomu riskovat dětskou populaci je blbost a já s ním souhlasím, bohužel si moc nedělám iluze o globální spolupráci.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.