Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Konec inverzí, čeká nás vítr, teplotní výkyvy i sněžení

42
# 28.01.2020, 11:16

u nas inverze, zima, déšť při -1C

271
# 28.01.2020, 11:23

jack
Dávám jí pár hodin, ale ty lány vinohradů na mě působí poněkud nudně, vždy si říkám, kam se poděla ta přirozená pestrost, ale to je na jinou diskuzi.

# 28.01.2020, 11:29

Zas bych nepřeháněl se sněhovou kalamitou na Slovensku, napadne tak do 15cm sněhu, to u nás napadlo dřív během dne a kalamita jsem tomu neříkal

# 28.01.2020, 13:17

Ondráš*
Slabé bouřky v lednu jsou normální, není to žádný extrém.

# 28.01.2020, 13:33

Prší jak v létě, ještě ten vítr do toho, Černo ještě víc než je v Mostě normálně

385
# 28.01.2020, 14:02

Tak černý Kladno jen tak nepamatuju, venku leje jako z konve, +8,4 teplota, větřík též slušný..prostě krásný pozdně lednový den..

27
# 28.01.2020, 14:22

Nad centrem Prahy se jen setmělo, trochu víc to profouklo, přeháňka cca 1 až 2 mm a je konec. Z příspěvků výše to vypadá bombastičtěji, ale je z toho prd :)

16
# 28.01.2020, 14:26

"Černo ještě víc než je v Mostě normálně" ... to jste mě upřímně rozesmál:D

# 28.01.2020, 14:31

Aladin ukazuje v pátek v 7 ráno 11 stupňů, že by padnul letní den? :D:D

69
# 28.01.2020, 15:02

Prady
Letos je to ale extrém, kdy není skoro nic ani ve středních polohách. Navíc jste i v rámci Vysočiny na její západnější straně, která je letos teplejší než východní část (Yuri). Já ale nevěřím, že by to tak mělo být i další roky. U nás sněžilo jen cca 2 h ráno, ale intenzita byla slabá (cca 1 cm), s Šumavou ani Krkonošemi se to nedá srovnat. Před hodinu začalo opět sněžit a navíc se blíží ten bouřkový pruh, tak uvidíme co z toho bude. Od rána napadlo max 2 cm.

238
# 28.01.2020, 15:39

Petr75
Je to tak, častokrát v zimě chodí výraznější oteplení od Jižní Moravy, tedy jih a JZ Vysočiny je v rámci oteplení zasaženo nejdříve a naopak S/SZ polovina drží nejdéle. Letos jsem si snad nevšiml ještě jediného oteplení od jihu. Jak říkám...letos je naprosto šibnuté proudění ze směrů, kterých snad nepamatuju, že by to někdy chodilo takhle konstantně dlouho.

2660
# 28.01.2020, 15:50

Prady
No je to špatné, myslel jsem že sněhová pokrývka vydrží ve své souvislé podobě ale už jsou jen zbytky ten vítr to kazí bez toho větru by se to možná udrželo:!!: jinak před chvílí se objevily krupky ale nic výrazného;-) snad nás trefí pás srážek nad JV Německem když bude dostatečně chladno tak to může dát i pár cm nového:snih:;-)

182
# 28.01.2020, 16:24

Jsou sice občas sněhové přeháňky ale asi nic nenapadne ... koukám že už přiteplili a ve Středu nic nemá padat. :( Hlavně bude řádit vítr - humus.

2660
# 28.01.2020, 16:42

To snad není pravda ono to zůstane nad Šumavou a dál to nepůjde:( hlavně že na Slovensku jim sype i ve středních polohách tam bude kolem 20 cm závidím jim:!!: a jinak ochlazení kolem toho 6 února už je smazáno koukl jsem teď na předpověď pro mojí lokalitu a zima nikde spíš to vypadá na další tlakovou výši a na jaro:!!::slunce:

271
# 28.01.2020, 17:35

Stále slabě mrzne tady na části Třebíčska a Žďárska, zbytek Moravy už v pohodě a tady to prostě nějak nejde, a to má začít za chvíli za frontou v noci i v přeháňkách sněžit, to je fakt hnus, co tady visí, prej silnej vítr, meteogram ČHMÚ hlásil přímo pro MB skoro 20m/s, úplně mimo

2660
# 28.01.2020, 17:40

No hrůza v přeháňce spadlo pár krupek to je vše od srážek ale zato velmi silný vítr až kolem 80 km/h:!!:;-):vitr::vitr::pozor:

238
# 28.01.2020, 18:52

Tutugon
U nás se to zatím pořád drží...dneska sice bylo chvíli 3°C, ale prakticky nic neroztálo.
Teď se mi líbí poslední GFS, ale je to tak daleko :D Konečně tam maluje 20-35cm pro Vysočinu, ale až za 10-12 dní.

2660
# 28.01.2020, 19:15

Prady
No stejně jsem i tak rád že nic už není není o co stát pár cm zledovatělého sněhu fakt nemusím:) navíc to všechno do pondělí sleze i na horách;-) nemá cenu koukat 10 dní dopředu furt se to mění odpoledne jsem teda koukal na předpovědi a pro nás tam žádnou zimu nadávají jen sem tam sněžení a do 2 cm max no uvidíme;-):snih:

Edit: Fakt se tam něco rýsuje:D:led::snih: In počasí na úterý v příštím týdnu maluje u nás až 12 stupňů a ve čtvrtek dokonce kolem -3 stupňů https://www.in-pocasi.cz/predpoved-pocasi/cz/vysoc... no jestli to vyjde tak nevím byl to náhlý přechod pro některé lidi i nepříjemné:!!:

69
# 28.01.2020, 19:36

Tady dnes nasněžily další 3cm, zítra a ve čtvrtek ještě něco málo asi přibude. Je to ale boj o každý cm :( Navíc když vidím tu předpověď :prsi::prsi::prsi: tak snad ať už nic nepadá, stejně to všechno sleze dolů...

F4
Avatar
109
# 28.01.2020, 21:30

Tak vážení, člověk vytáhne paty z díry a hned se začíná něco dít. Srážkově to pro nás dnes vypadá nad dobře, pokud těch 10 mm, co je v odhadu je reálných. No už když jsem se před chvílí díval na oblačnost z opoledne a viděl tu strukturu, tak jsem si říkal, že už j to skoro na bouřky a že tu najdu diskuzi, a také že ano. Jinak k tomu sněžení v SK. Jsem zrovna služebně na středním Slovensku a odpoledne U Banské docela slušně sněžilo, že sníh zůstával ležet i na silnici a kamiony měly problém. Tak jsem viděl podruhé v této sezóně sněžení ale tradičně jinde než v ČR. To jsou ty sněhy a srážky, které vždy chodí přes JM + celkově východ ČR a Slovensko. A venku je teď krásně nasněženo (okolí Martina). :snih::snih: Musím si to užít alespoň pohledem, když vidím tu sra*ku, která nás zase od pátku čeká.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.