Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Mohutná výše nad Evropou, tlak vzduchu se bude blížit rekordům

# 19.01.2020, 09:22

Nad západní Evropou se dnes formuje mohutná tlaková výše, která se v úvodu nového týdne rozšíří nad většinu Evropy. Vůbec nejvyšší hodnoty tlaku vzduchu budou v Evropě dosahovány zítra dopoledne, kdy tlak přesáhne na řadě míst 1045 hPa a bude se blížit k 1050 hPa.... Více >>

107
# 19.01.2020, 14:35

Takové počasí ať už jde do háje. Napřed to vypadalo že by v příštím týdnu mohly být nějaké srážky, ale teď už to vypadá že nebude zase něco nic a všechno se to bude bít kolem nás:(:(:(

Aspoň že nás zachránila tahle fronta a nějaký sníh nápad v dalších dnech trochu přimrzne no ale pak zase rychle staje.

33
# 19.01.2020, 17:38

Docela zvlastni ze maximum bude zrovna nad Anglii.. s Britanii mam spojeny spis hluboky tlakovy nize nez anticyklony. Kdyby vznikala na sz Ruska tak by mi to prislo tak nejak normalnejsi.

292
# 20.01.2020, 18:02

U nás dnes byl maximální tlak vzduchu mezi 13-14 hodinou a to 1047hPa. Takhle vysoký tlak vzduchu jsem už dlouho neviděl.

69
# 20.01.2020, 21:58

Bohužel to jen potvrzuje lednovou nepříznivou situaci s neustálým obnovováním TV na střední Evropou. Já když se podívám tak od Vánoc jsme se tlakem nedostali pod 1015 HPa :!!: Zajímavý článek k tomuto tématu z Infometu:
http://www.infomet.cz/index.php?id=read&idd=15...

# 21.01.2020, 08:57

článek bych nazval: NUDA NAD STŘEDNÍ EVROPOU

32
# 21.01.2020, 13:22

Ten tlak je dneska tak vysokej, že ani není inverze a od rána je krásně jasno, není ani opar :love: Trošku jste se dneska sekli In-počasí, že jste dali pro Ústecký kraj nízkou oblačnost. Nebo někde v ÚK je? Já jsem na okraji.

107
# 21.01.2020, 13:28

No neříkal jsem to že se to bude kolem nás bít? Mohutné sněžení v Pyrenejích tam se očekává do čtvrtka na horách až 3m sněhu v nižších polohách půjde o intenzivní déšť.

Všechno to má na svědomí bouře Gloria a podle všeho už si vyžádala 3 mrtvé. Když se podíváte na Blitzortung tak jsou tam i pěkné bouřky a Estofex vydal pro tuto oblast 2st.:!!:

33
# 21.01.2020, 14:22

Fstorm
nejen kolem nas, az ta vyse dorazi nad vychodni stredomori, tak to vrhne studenej vzduch hluboko na jih Blizkyho vychodu. Takze treba GFS hazi na sobotu rano teploty pod nulou pro velkou cast uzemi Jordanska,
A docela vtipnej je GEM na pondeli, kde ted maj na 4hod rano minus pro velkou cast Iraku a Kuvajtu, Dubaj +5-7 a docela vrchol by bylo -5 - -6 v Riadu - pokud by jim to vyslo, meli by tam chladnejsi rano nez vetsina CR- historickej rekord co sem nasel je tam pro leden +31,5 a min -2,2.
Ten model bude asi divnej, ale i GFS tam ma jen +3.

docela sem zvedavej jak to nakonec bude, kdyz uz nebudou rekordni minima, tak mozna zase aspon nasnezi na mistech kde to neni uplne obvykly.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.