Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí V podhůří Alp dnes měří až 20 °C, podobně jako v Řecku

# 17.12.2019, 14:35

Silný fénový efekt se dnes projevil v závětří Alp. V rakouském Salzburgu profesionální meteorologická stanice na letišti zaznamenala krátce po poledni rovných 20 °C. K 20 °C se teplota přiblížila také na stanici Rorschach u Bodamského jezera ve Švýcarsku. ... Více >>

32
# 17.12.2019, 23:19

Už budu otravnej sám sobě, ale TO NENÍ FÉR!! :(:(:(

F4
Avatar
109
# 18.12.2019, 06:59

Na.Guru
Překvapujete mě, vzpomeňte si, jaké bylo v létě čekání na nějaké srážky a ochlazení a teď budete naštvaný, že v prosinci není 20°C, nerozumím tomu. Měl byste si užívat snesitelné teploty, od dubna to u nás zase začne.

32
# 18.12.2019, 09:16

F4
Máte pravdu, ale když já mám prostě nejraději předjaří a jaro, teploty kolem 15°C, polojasno atd. a už se nemůžu dočkat až to bude. Tak pak prostě závidím, když to někdo okolo má a já ne, i když si uvědomuju, že to není dobře v ten danej čas. Léto s 30°C+ a sucho je mnohem horší jak pro kvalitu života, hlavně ve městech, tak pro přírodu, než mulda a 0°C, to s vámi zase souhlasím. Vlastně když nad tím tak přemýšlím, měl bych se odstěhovat někam na středo-západ Francie. V zimě 10°C a v létě 24°C a málo veder. Ideál.:)

ota
Avatar
2125
# 18.12.2019, 15:10

Na.Guru
On ten západ Francie umí být v létě docela drsný. Stačí jižní nebo jihovýchodní proudění a hned máte 40°C, jedině snad v Bretani takto velká vedra nehrozí.
Ty teploty kolem 20°C jsou touhle dobou opravdu mimořádné. Fén Alp je natolik zásadní věc, že v těchto oblastech umí způsobit skutečně extrémní teplo ma danou dobu. Pamatuji si, že díky alpskému fénu se dokonce někde v zimě vyskytly letní dny, mám ale dojem, že to bylo až v únoru, kdy už jsou dny přeci jen delší.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.