Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Výrazné ochlazení se blíží, teploty klesnou o 10 °C

F4
Avatar
109
# 28.10.2019, 09:52

Tak po dlouhé době nějaké srážky, i tak žádná hitparáda, ale důležité je, že se konečně OCHLADILO, i když bez slunce by to jako vždy nešlo.

2653
# 28.10.2019, 10:29

F4
Já jsem rád že aspoň při těch 7-9 stupních bude svítit slunce bez slunce je to jiné kafe;-) to zítra to bude horší celý den oblačno až zataženo i s přeháňkou a max u nás jen 6 stupňů brr už to přichází:!!::D:led:
V noci u nás také zapršelo napršelo ale jen 3 mm vody;-):prsi:

384
# 28.10.2019, 10:39

Tutugon
Nezoufejte příští týden se má konečně OTEPLIT, sice žádná hitparáda, a když to nevyjde, tak ať vás hřeje slunce v duši..:D

96
# 28.10.2019, 11:09

palma
Tak my máme doma vyhřáto na celý týden. :cool: O více jak stupeň než v nejteplejší části léta. Jinak zimomřivá manželka hlásí, že by jsme zase mohli trochu chladit. :)

77
# 28.10.2019, 11:11

my tu za týden budeme opět mít fén, a jsem si jistý že tu překonáme 20 st hranici..

ota
Avatar
2125
# 28.10.2019, 11:17

dawe
Taky vy jste si byl jistý i tropy v říjnu že. :D Pravda ale je že se nejspíš oteplí, každopádně žádný model 20°C nedává, ani nejteplejší GFS. Fajn je, že to vypadá na nějaké srážky. Mě mile překvapila i dnešní fronta, 4mm sice nejsou žádný zázrak, ale tyhle fronty jsem obvykle přináší minimum, srážek, takže za mě super. Naopak takový východ Vysočiny byl téměř na suchu.

77
# 28.10.2019, 11:25

ota
v našem regionu jsme měli před pár dny na skoro až 27 st,takže do tropů nám už moc nechybělo:D Víte co o je fén pro mojí oblast,to že modely zatím nedávají pro můj region teploty nad 20 st mě nechává v klidu.Tvrdím že na profláklých místech náchylné na fén tedy včetně mě očekávám cca za týden teploty nad 20st.

384
# 28.10.2019, 11:48

ROFA
Tak to jsme na tom obdobně, do stěny domu teď pere slunce, doma se peče krůta, a tím pádem větrám a větrám, a stejně je tu 23,5... což je až moc...ale kafe dam venku, je tam parádně.

271
# 28.10.2019, 12:17

palma
Tak bohužel srážek bylo minimum, sotva pár kapek ze střech, na práci na zahradě to ale vůbec nemá vliv, včera +22, dnes +8, už se dere slunce, takže nakonec fajn odpo, bohužel ten čtvrtek vypadá brutálně, předpověď je -2 až -6, všechno musí ven, mrkev spíš kvůli hrabošům, mangold kvůli terra pretě, chilli papričky a celer by to nedaly, novou výsadbu zasypat rozdrceným listím, půdu vyčistit do posledního plevele, mraky práce, potřebuju tak 14dní v kuse, zasázet meruňky, angrešty, fíkovník, na všechno namíchat půdu, to se fakt nedá.

# 28.10.2019, 13:34

dawe
Ten Váš slavný fen až tak nikoho nezajímá, když na 99,9% republiky už nebude ani 15 ;-) to bych nebral vůbec v potaz.

238
# 28.10.2019, 13:51

Yurri
Vy jste farmář z povolání? Protože dle vašich postů neděláte nic jiného, než že pracujete na zahradě....od rána do večera.

77
# 28.10.2019, 14:08

logitech
však jo,ale my si ještě dvacítek užijem..

384
# 28.10.2019, 14:28

Prady
Taky zahradničim, plus mam kus pole, teď na podzim, jsem venku každou možnou chvilku, dobu apod.. tak to prostě je, pokud to má nějak kloudně vypadat, nebo, pokud na to máte lidi..tak máte času víc... na kontroly..:)takže potvrzuju, nemusí být jeden profi farmář, a stejně je tam pečenej vařenej, nebo mraženej..:D

271
# 28.10.2019, 19:15

Prady
Teď jsem přijel ze zahrady, ještě je spousta času - tma není nepřítel, limitem jsou fyzické bolesti, dobře odkamenit to políčko trvá tak 3 roky, dobře vyplevelit tak 10let, musíte to dělat pokaždé když třeba sázíte+hnojíte+sklízíte, pak teprve pochopíte, co třeba ti Mohavkové to jako plácají o matce Zemi a otevře se vám úplně jinej svět, kdy jste schopen se naladit na okolní přírodu a vnímání máte mnohem jemnější, všechny ostatní koníčky jsou proti tomu nuda, ale každej jsme jinej, mě to baví tak, že i jídlo mě zbytečně zdržuje, takže spíš diagnóza;-)

# 28.10.2019, 19:20

Musim rict, ze jak casto se snazim byt optimista, tak nxni opravdu necekam zadne zazraky jak co se tyka ovhppchkazeni, tak ale hlavne srazek. Myslim ze minimalne prvni listopadova dekada bude teplotne nadprumerna, ta druha mozna taky, ale hlavne asi i velmi sucha a to i na listopadove pomery. Ano vypar uz aktualne vlstane zadny temer neni a dny jsou hodne kratke a slunce nema moc silu, ale presto se takto dlouhe obdobi bez srazek na stavu pudy musi projevit a je to skoda, ze to tak dopadlo. Pesimista jsem tentokrat i ohledne nadchazejici zimy, tu cekam teplotne vyrazne nadprumernou a srazkove maximalne prumernou az lehce nadprumernou, nikde neni naznak, ze by tomu melo byt jinak. Kez bych se mylil.

271
# 28.10.2019, 20:29

Snowrain
Dnes sice dopoledne přeprchalo, ale kupodivu stačilo jen to slabé proudění vzduchu a veškerá vlhkost byla za pár hodin odpařena, ani ta trocha slunce nebyla potřeba, takže výpar hraje i teď velkou roli a vůbec nemusí být 20ky, teď si představte, kdyby byl fičák, předpověď srážek na 14 dní je úplně katastrofální.

74
# 28.10.2019, 20:55

Yurri
To děláte asi něco špatně na té zahrádce že se vám to tak rychle odpaří. U nás naposledy pršelo 10.10. a dost foukalo ale povrch půdy byl stále vlhký jen hroudy byly trošku obeschlé. a to i na polích. Dnes u nás spadly 3mm alespoň něco.

271
# 28.10.2019, 22:24

Samik
Máme tady vysychavější typ hlinitopísčité půdy, žádné bahínko, ale lepší než nějakej jílovitej škraloup, musí se dodávat dost hnoje a kompostu, ale je to nekonečná práce, proto chci tu terra pretu, jinak se neposunu dál, ale těch pár lidí, co to zkoušeli, tak prej jim taky trvalo x let, než na to přišli, s půdou je všechno na dýl, ale když vezmu, že 1cm úrodné půdy se při vhodných podmínkách vytvoří tak za 100 - 200 let, tak vlastně ještě kvaltuju, v sadu to jde stejně spíše jen při jeho založení, u intenzivnícu zeleninových záhonů bude bohatě stačit pár desítek m2. V 1 gramu půdy je 40 milionů mikroorganismů a já jím buduju příbytek (biouhel) a zařizuju jim pokoje + energii (kvašení), snad z toho nebude H-systém.

182
# 29.10.2019, 16:53

Zima hnus ...:D Předešlé týdny nás teploty moc rozmazlily.

271
# 29.10.2019, 18:44

Stranik
Celé dopoledne vyvážení posklizňových zbytků do kontejneru, desítky kotoučů, kdyby bylo -10, tak mi to bude úplně putna, vlastně tím lépe, takhle jsem musel být bez bundy, kdyby bylo 20, tak se to nedá, byla to sranda, všichni listí hrabou a já ho rozhazuju po trávě, na kole moc lidí nebylo. Lidi jsou hrozně zhejčkaní, od soboty nejsou v dohledu žádné mrazy, paráda, můžu sázet, když nebude moc pršet, taky dobře, sekačkou budu moci projet zahradu, prostě win-win.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.