Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Výrazné ochlazení se blíží, teploty klesnou o 10 °C

# 27.10.2019, 09:06

Dnes k nám ještě proudí velmi teplý vzduch z jihu. Denní maxima tak vystoupí na 17 °C až 21 °C. To jsou opět výrazně nadprůměrné hodnoty. Přes Německo ovšem již přechází studená fronta, která přes naše území začne od severozápadu přecházet dnes večer. ... Více >>

32
# 27.10.2019, 09:19

Hurá, nebude hrozit inverze. Když už hnusně, tak spravedlivě pro všechny!:love:

77
# 27.10.2019, 10:05

ochlazení na průměr 2-3 dni a poté opět silný nadprůměr možná až rekordní donekonečna,beze srážek.Klasika.

238
# 27.10.2019, 10:13

dawe
Výhledově tam jsou spíš teploty kolem průměru, možná některé dny jen lehce nadprůměr.

# 27.10.2019, 11:32

Tak je pravda, ze ochlazeni nebude zdaleka takove, jak to puvodne vypadalo, jak co se tyka intenzity, tak i delky trvani. Zkratka klima se meni s tim nic nenadelame, myslim, ze letos jeste dvacitka klidne muze padnout. Nejhorsi vsak je, ze nejsou ve vyhledu temer zadne srazky, navic ani ranni mlhy nebo mrholeni nejsou moc caste, takze vlhkost se moc nema jak doplnit. Letosni podzim, alespon tedy u nas moc podzim neni, mlhy byly tak mozna 4 a vzdy se rozpustily nejpozdeji kolem 10 dopoledne. Ne ze by mi vadilo teplo, da se chodit ven a tak, ale prece jen kazde obdobi by melo mit to svoje a abych na konci rijna chodil v tricku s kratkym rukavem v 25 stupnich, je sice na jednu stranu pekne a prijemne, ale na druhou je asi neco spatne.

77
# 27.10.2019, 11:55

Prady
ale ani zdaleka to ochlazení nebude takové jak modely zprvu ukazovali,ale to je už klasika a nikoho to nemůže divit...

77
# 27.10.2019, 11:56

Snowrain
20 určitě padne,my máme velkou šanci.

384
# 27.10.2019, 12:09

dawe
Dneska dvacítka a víc bude, co bude za týden... uvidíme, ochlazení, to výraznější, je tam zatím na cca čtyři dny, mne spíš zaujalo dění ve vyšších patrech atmosféry, troposféry, tryskové proudění rozvrkočené jak nikdy, vortex, takový široký, jako by chtěl už teď tvořit dvě jádra, Teplotní anomálie nad Antarktidou tam pořád sedí... kolik už? dva měsíce? Koukam, docela pořád zima na jihu Austrálie a jižní Ameriky, docela "teplo na pobřeží Antarktidy, Takže jsem velmi zvědav jak to bude, přesně to odpovídá teorii rozkolísanosti, už to vidim, + 15, -15, +15 atd... během týdne..

# 27.10.2019, 12:18

Dneska poslední teplo, 20 už teda necekam, že by v listopadu bylo, to pochybuju. To zas trochu budem nohama na zemi. :D

384
# 27.10.2019, 12:45

logitech
Tak tady u nás už jsme na +18,8... takže dvacku čekam, že by se zatahlo to zatím nevypadá, jo zítra, ti už bude jiná písnička..ale za týden... uvidíme..

271
# 27.10.2019, 12:47

Je dobrý si uvědomit, že tohleto bejt v červenci, tak je určitě tak 30-35, 14 dní v kuse, takže buďme rádi za říjen, ráno teda žádný teplo +3+4, když bude přes den +10, tak je to putna, zajímají mě jedině srážky a co ten mráz ve čt + pá ráno, mám třeba vyrejt celer nebo stačí přikrejt? Když bude pak 14 dní bez mrazu, tak ještě pěkně doroste.

# 27.10.2019, 12:49

logitech
U vás 20 C v listopadu už určitě nebude, ale v Ostravě by se ještě dvacítka objevit mohla. Dávám tomu tak 3 týdny poté už bych ji u mě zcela vyloučil. Šance na 20 C je v 2. polovině ve Fryčovicích a Ropicích, to jsou typické lokality náchylné na fén. Ochlazení nakonec nebude tak výrazné a jenom 3 nebo 4 dny budeme zaznamenávat podnormální teploty. Dnešek je velmi nadnormální. Ráno bylo 11 C nyní je 18,5 C. Zítra se ochladí přibližně o 10 C, takže se sotva dostanu k 10 C. Nejchladnější bude středa a čtvrtek. Ve středu a ve čtvrtek bude pravděpodobně nejchladnější odpoledne a ve čtvrtek a v pátek nejchladnější noc. Poté záleží na tom jestli se rozpustí mlha a nízká oblačnost. v případě celodenní mlhy může být o víkendu ještě chladněji, než přes týden. Pokud se rozpustí tak naopak zaznamenám dny s teplotou nad 10 C a možná se přiblížím k 15 C v odpoledních maximech.

F4
Avatar
109
# 27.10.2019, 12:49

No konečně je vidět oblačnost fronty, díky které vlastně bude moci pokračovat podzim, který začal v 1. říjnové dekádě. Pokud bude příští víkend 11-12°C, tak to nevadí, pokud bude v průběhu dne pršet a nebude celý den pražit, hlavně už ne 15 a víc s minimem oblačnosti. Srážky nad 1 mm naposledy 10.10., takže je čas na radikální změnu. Říjen stejně skončí s odchylkou minimálně +3°C a srážkově podnormální, takže zase nejhorší možná kombinace.

# 27.10.2019, 14:18

Však se to teplo spotřebuje a na zimu už žádné nezbyde. :D Jinak patříme mezi teplejší oblasti, takže neříkal bych určitě ne, ale že je to nepravděpodobné. Jako Ostrava není nijak teplejší než Pardubicko. :D

384
# 27.10.2019, 14:50

Yurri
No, u nás zatím ukazují ve čtvrtek a v pátek -1, -2 maximálně, takže už to nežeším, už tam mám jen nějaké lilky, to ořežu, a jednu, poslední cuketu, ta pujde taky, mrkve nechávám, těm se nic nestane, celer nemohu sloužit, zdá se mi složitý na pěstování, ale mám ho rád..mám ještě pár batátů, ale to je taky pod zemí, takže je tam necham, dokud to pujde. Jinak musím říci, že tenhle rok byla úroda nadprůměrná, akorát bobule se mi uvařili na keřích, to mne trochu namíchlo, asi to příští rok, bude-li vedro, budu zastiňovat..

96
# 27.10.2019, 19:52

V Krušných horách se začalo ochlazovat už po poledni. Před druhou hodinou začalo mrholit a s přestávkami mrholí stále. Teplota spadla už k +3 stupňům a stále klesá. Doslova je cítit sníh, kterého se už určitě brzy dočkáme. :-) :snih:

12
# 27.10.2019, 20:13

Mě to ukazuje jen jeden den -1, a pak už zase oteplení, takže by to ještě ani nemuselo utnout letošní dlouhou a skvostnou houbařskou sezonu :D

96
# 28.10.2019, 07:25

S projasněním před rozbřeskem to dnes dalo minimální teplotu +0,7°. Už do toho pere slunce a vypadá to na další prosluněný den.

384
# 28.10.2019, 07:39

Ráno v 7.00 +2, slunce teď leze z peřiny..

# 28.10.2019, 07:47

Konečně změna po x stejně vypadajících dnech :)
6,5°C a deštivo.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.