Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí V závěru týdne se oteplí, o víkendu naměříme i přes 20 °C

271
# 18.10.2019, 18:32

palma
Tak bohužel tady zůstalo zataženo, chvíli se objevilo provokativně pár paprsků, ale už je to kompaktní, podzimní šeď kam se podívám, max. bylo +14, takže jen průměr, snad bude víkend slunečný, máme tady totiž císařské posvícení, sázet budu koncem měsíce meruňky, spíš by měli zapojit všechny úředníky na ministerstvech, každý víkend jedno, to by mělo velkej ohlas.

385
# 18.10.2019, 18:41

Tak to přeju nějaký pěkný teploty a aspoň trochu modrou oblohu, já to částečně strávím na Šumavě, za dvacet minut vyrážím do Krumlova, to posvícení bych bral, ale v neděli má mladší ratolest tréning agility s novým pejsanem, tak nějakou takovou akci nestíhám, až přijedu, písnu jakou zimu předpovídá strejc, snad ho zlomím, aby to zkusil předpovědět..:D

142
# 18.10.2019, 22:42

palma
Po někom, kdo by si přál trávit život formou hřbitova, a sklepního prostoru, chceš mnoho. Také se těším, až si zase užiju parádní podzimní víkend, s příjemnou teplotou, barvami, načerpám energii od Slunce a když už jsme u toho, dnes jsem začal sklízet druhou úrodu fíků - jsou krásně sladké a i když před týdnem jeden den mírný mrazíček poškodil trochu listy, na plodech to nezanechalo žádnou škodu, co ty tvoje?...

385
# 18.10.2019, 23:57

igor127
zdravim ze sumavy, fiky dobry, listy mistama zhnedly, taky mrazem, podzim bude dlouhej, pravil ted strejda, tak na fikach aspon vyzraje drevo a pres zimu nevymrznou. a banany furt tlacej dalsi listy ackoli pres ne presel mraz, budu zimovat tak nekdy v prosinci, to jsem jeste nedeleal takhle pozde.zitra jdeme sazet stromky..jdu spat.

F4
Avatar
109
# 19.10.2019, 11:15

igor127 palma
Říkejte si co chcete, ale já pevně věřím a doufám v to, že každý bezohledný zmetek na svoje chování doplatí, dříve či později. A znovu opakuji, že to vše záleží právě na chování, ne počasí. To jen přispěje k tomu, aby se debilní chování projevilo. Každopádně slibovali na Z a SZ zataženo a zase leze slunce. Snad zůstane max. 15°C, což je obvyklá hodnota.

# 19.10.2019, 12:50

Tak v Ostravě je zatím říjen perfektní. 1. týden hezky zapršelo, takže nehrozí sucho a od 8.10 se počasí hodně zlepšilo a máme docela příjemně teplý říjen. Minulý víkend byl naprosto exkluzivní a v úterý jsme se tady dokonce přiblížili letnímu dni. A celkově je letošní říjen slunečnější na východě než na západě. Neděle a pondělí znovu přinese teplotu nad 20 C a pokračování počasí podobné babímu létu. A dle posledního GFS by se na Ostravsku mohlo podobné počasí udržet až do konce října, takže dojde ke kombinaci, která na podzim není úplně obvyklá. Měsíc bude srážkově, teplotně i na sluneční svit docela dost nadnormální.

271
# 19.10.2019, 15:12

Dneska zatím největší hnus, zataženo, mlhavo se slabým mrholením a pouhých +11, tohle opravdu nevyšlo, klidně mohli dát maxima na 9 až 13, srážky za říjen pod 25mm, takže o ničem, za celý týden jediný slunečný čtvrtek, kdo z vás je na tom podobně?

F4
Avatar
109
# 19.10.2019, 16:10

Yurri
No asi nikdo, jelikož třeba my takové štěstí nemáme. Vždycky, když bylo JV proudění, tak byla nízká oblačnost jistotou. Kde jsou ty časy. Srážkově je říjen taky nic moc. Monotónní proudění bez dynamiky a proměnlivosti.

76
# 19.10.2019, 17:16

Yurri
No ani my, nížina, která na NO trpí, včera večer spadly 3mm, vzduch to hezky pročistilo, dnes ráno +10, zataženo front.oblacnosti, přes den polojasno až oblačno s max. +16,5, pohoda:)

# 19.10.2019, 19:05

Yurri
Tak já měl taky zataženo s ranní mlhou. Přes den to samé a navíc se nedalo dýchat, protože ve vzduchu je cítit dým apod... No ale na druhou stranu furt lepší než slunko a 20°C. Jestli takhle dopadne i Listopad tak máme uděláno na nejteplejší zimu od začátku měření. Nechápu proč se to proudění neposune někam do Turecka, Bulharska apod.... Samozřejmě střední Evropa je opět zasažena

271
# 19.10.2019, 19:50

Sněžník
No tak to já teda rozhodně beru to slunce a +20, to mrholení nebylo ani na kaluže, úplně neefektivní vlhkost, trávě to stačí, mě zajímají stromy a ty to teď s touhle sezónou končí, tak by jim to teplo nijak nevadilo. Vydatnost pramenů hrůza, sucho na 77% v mém povodí Dyje, podzemní vody (jak mělké, tak hluboké vrty) hlásí pořád značné podstavy a tady bude 25mm za měsíc, no to je úplně v háji, to by muselo být tak 2 x 50mm jak v listopadu, tak v prosinci a pak metr sněhu.

32
# 20.10.2019, 09:56

Nás to tolik nezasahuje, podívejte se jaký má mít teploty Balkán nebo třeba i Budapešť. Naopak Západ Evropy je chladnější.

F4
Avatar
109
# 20.10.2019, 10:14

Na.Guru
Možná ne tolik, ale odchylka v 850hPA je až +10°C (a zítra bude ještě vyšší), což je extrémní a změna není v dohledu až do začátku listopadu. To nemá obdoby tohle. Srážky 0. Jsme za půlkou října, slunce už klesá, ale stejně teploty lezou ke 20, nechápu.

96
# 20.10.2019, 10:55

F4
Tady zatim 9 stupňů. Včera to nepřelezlo +12. O 150 metrů výše je ale vše jinak. Takto vypadá typická podkrušnohorská pánevní inverze. Hladina je až nad 900 m.n.m.
Ještě připojuji snímek ze stejného místa směr Německo, kde opět typicky ani náznak inverze.

385
# 20.10.2019, 13:23

Tak včera na Šumavě taky tak nějak střídavě, na sázení stromků bylo pomalu víc lidí, jak sazenic.. ale dobrý, jeden by nečekal, že se tam sejde až tak hodně lidí, vedle v Německu to vyhlásily obdobně a dorazilo tam pár jedinců, no jo, je to tam teď semej inženýr, tak asi to pro ně není tak zajímavý, jako jiný aktivity. Jinak předpověď mýho strejdy... do konce roku nic, mimo mírného ochlazení někdy okolo vánoc, potom, pokud nezamrzne v třetím týdnu ledna, nebude už nic moc zima, přes den nad nulou, v noci do tří pod nulou, v březnu deště... asi měl vidění...:D nicméně podzim mu absolutně vychází viz. co jsem napsal co říkal někdy na začátku září.. teď ještě co napoví nějaká ta zapíchnutá husa a Accuweather..:D

32
# 20.10.2019, 13:49

ROFA
:(:( To prostě není fér! Klidně bych měl pár inverzí v létě, abych si odpočinul od vedra, ale teď je snad nejhezčí období, pokud je hezky.

142
# 20.10.2019, 13:53

Jih Moravy hlásí sluníčko, 21 stupnů, krásně to hřeje a ty barvy podzimu. Za mě luxus, k tomu si dát sladký čerstvě utržený fík z druhé sklizně. Alespoň si člověk užil krásný víkend, když v týdnu tu nádheru člověk využije pomalu až za tmy :(

F4
Avatar
109
# 20.10.2019, 16:02

Já jsem také spokojen, dnes celý den zataženo nízkou oblačností a venku celkem klid. Konečně po x týdnech 1 celý den bez jediné sekundy slunečního svitu (pokud se to do 2 hodin neprotrhá od JV). Teplota max. 13°C, což je obvyklé. Tohle je asi jediné období, kdy můžeme být všichni spokojeni, neboť nízká oblačnost je velmi rozmanitá. Kdo chce slunce, má ho, kdo ne, nemá. Snad to tak bude i příští víkend. Změna totiž stále v nedohlednu.

385
# 20.10.2019, 18:43

Jedna zajímavost, může na tom něco být? Mimochodem i těch mimořádností je nějak moc, nejdříve, dodnes trvající teplotní anomálie nad Antarktidou, a teď tohle... fakt jsem zvědav na letošní zimu..https://www.novinky.cz/pocasi/clanek/za-nezvykle-t...

40
# 20.10.2019, 18:48

palma
Hele.. z Krumlova je to kousek do Blanskyho lesa..ale na Sumavu jeste slusnych par desitek km.. ;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.