Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí V závěru týdne se oteplí, o víkendu naměříme i přes 20 °C

63
# 17.10.2019, 06:31

Dnes po ránu trochu chladněji kolem 6,ale je jasno.. takže opět krásný den s teplotami kolem 19.. paráda.
Já zase chodím ráda ven i když je sychravo.. všichni jsou zalezení doma tak je to paráda venku :cool:

# 17.10.2019, 07:31

Lucina
Ano to je taky pravda, je aspon pekne klid, takze opravdu vsechno ma neco do sebe, chce to se trochu prizpusobit, ja kdybych mel jen nadabat jak je v lete vedro a temer porad pres 30 stupnu, tak uz bych se davno musel obesit, nebo skocit pod prvni vlak co uvidim:D. V kazdem pocasi se da najit neco pozitivniho, jen musi clovek trochu chti a ne si porad jen stezovat, ale chapu, ze je to nekdy tezke, zvlast v lete, kdyz clovek vidi ten zalostny stav lesu a prirody obecne kvuli suchu, tak je to hodne smutne.

63
# 17.10.2019, 07:54

Snowrain
JJ přesně, každé má své.. Já léto nesnáším,protože mi prostě nedělá dobře.bolesti hlavy,špatně od žaludku z toho vedra,takže v létě prostě jen trpím... Jinak miluju vše ostatní ať už deštivo,slunce,sychravo,zima....Ale podzim a babí léto je nej.. ty barvy, není nic pěknějšího, co příroda vyčaruje

40
# 17.10.2019, 08:12

Prvni pulka rijna byla super, destivo..pak teplo a slunce..az uplne indianske leto :) Ovsem ta druha vypada ve vyhledech az prilis suše.. :(

271
# 17.10.2019, 12:38

Dneska 1. den dopoledne slunečno po asi 6 dnech, ale ráno velmi chladno kolem +2+3, o trochu výše na Jihlavsku se škrabaly auta a jinovatka na loukách byla častá, o nějakém teplu se nedá hovořit, tak snad odpoledne jako včera, ale jestli zase přileze ta mulda, tak budu už nasr...

63
# 17.10.2019, 12:40

My už máme krásných 17, takže teploučko a stále úplně jasno ;-)
Teď už nám to šplahá ke 20 :cool:

384
# 17.10.2019, 15:48

Tak hezkých 17,5... a příští týden to taky vypadá slibně, co se tepla týče, takže spokojenost a o víkendu pracovní sobota a neděle..:)

2653
# 17.10.2019, 16:14

Yurri
No na 17. října 2°C není velmi chladno touhle dobou už se u nás denně škrabou auta;-):led: včerejších 11°C po ránu bylo opravdu hodně až o 10 stupňů víc než má být obvykle, následující noci by měli být přeci jen chladnější ale 10/6 je taky hodně to má být obvykle v srpnu a ne teď!;-)

271
# 17.10.2019, 20:03

Tutugon
U nás je to za poslední týden sotva průměr, celodenní slunce až dnes, maximum +14+15 je normální, při +18 zvedám obočí a teprve při +20 se zvedám ze židle se podívat co se děje.

F4
Avatar
109
# 17.10.2019, 20:24

Straky
No ve výhledu srážky žádné až do svátku a pak jsou už jen 3 dny, takže říjen skončí určitě jako teplotně silně nadnormální klidně o více jak +2,5°C a srážkově podnormální, byť třeba jen slabě ale s výraznou nerovnoměrností v průběhu měsíce. Prostě ne a ne se ochladit, hlavně ty noci, jako 10°C má být v půlce září a ne října.

4
# 17.10.2019, 21:28

U nás včera 5mm :prsi: máme napršeno,tak ať chvilku je hezky.

271
# 18.10.2019, 06:59

No jestli tady bude zase zmršenej pá + so, tak už mě klepne, už je zase mlha, tak běda, jestli vydrží do odpoledne.

63
# 18.10.2019, 07:06

U nás krásných 7.. Včera bylo na tričko s krátkým, paráda.. dnes zatím opět jasno, tak uvidíme jestli se mlhy dostanou i k nám

384
# 18.10.2019, 09:02

Yurri
Bohužel, koukal jsem ráno na předpověď v TV, a na mapce to sedělo nad váma, a prý do pozdních hodin, či celý den, tohle je prostě pech, či místní záležitost...spíš...Jinak jsem koukal dál, a +20 předpověď do nevidim, respektive zatím do konce října.

# 18.10.2019, 09:42

U nás v nížině je furt :slunce::slunce::slunce:
Mrak jsem neviděl ani nepamatuju. :D
Ale je teplo na říjen no. Ale sucho neni., Pršelo dost a ranní rosení stačí.

F4
Avatar
109
# 18.10.2019, 10:45

Já doufám, že budeme mít celý víkend nebo alespoň jeho velkou část zataženo. Slunce svítí každý den, nepamatuji 1 celý zatažený den a výraznější srážky naposledy před cca 14 dny. Stačí teploty do 15°C, žádných 20.

384
# 18.10.2019, 10:58

Budete mít krásně, ideální na podvečerní grilovačku a výlety do okolí..

Předpověď na týden
42
# 18.10.2019, 11:37

Tak tady překvapivě spadnul dnes ráno 1mm při slabém občasném dešti, ikdyž se furt mluvilo o SZ Čech, tak pršelo i v části středních Čech.

Nějaký slabý déšť a přeháňky se na SZ ještě do konce týdne objeví, ale modelům předpověď takto slabých srážek úplně nevychází. Tím chci říct, že bych se nedivil kdyby pršelo třeba i v Praze nebo na Vysočině, ikdyž se údajně fronta pouze otírá o krajní SZ republiky.

Příští týden a do konce října to vypadá, že opravdu už snad nezapřší. Podzim se tady na severu středních Čech vyvíjí docela dost suchý, ale vypadá to jako podzim docela, jenom chybí více mlh tady v Čechách, ty by měly se tvořit v příštích dnech, tak uvidíme.

Tady za září a říjen dohromady nespadlo ani 60mm a už to tak pravděpodobně zůstane.

Příkladám 2 mapky. Na první je zajímavé zesílení větru na SZ Čech dnes večer v souvislosti s okrajem studené fronty.

Na druhé je předpověď srážek jako suma za 10 dní do 28.10. v celé Evropě. Na mapě je vidět, že nebude pršet nejen u nás, ale i v Maďarsku, Slovensku, Ukrajině, Rumunsku apod. Naopak hodně srážek bude na JZ Evropy a prakticky celá západní a severní Evropa, včetně SZ Ruska.

Předpověď větru dnes později večer (před půlnocí) model Aladin, zdroj: chmi.cz
Předpověď srážek Evropa do 28.10.2019 model GFS, zdroj: wetter3.de
F4
Avatar
109
# 18.10.2019, 16:02

palma
Tak hlavně, že se bavíte. Je to spíše ubohost otravovat ještě v půlce října. Ale vypadá to na zataženo. Ale teplotní výhled děs.

384
# 18.10.2019, 17:23

F4
Co je špatného na tom, ogrilovat třeba hezké kolínko, malého vepříka, popít k tomu pivko, víno, či svařák, prostě si odpočinout, o tom to je, odreagovat se po celém týdnu...my při tom neřveme, nikoho neotravujeme, kolemjdoucího pozveme dál a pak večer ulehneme a v sobotu, či neděli se pozdě probudíme, spokojeni, s dobrou náladou..;-) a :slunce:v duši..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.