Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Ve Zlíně spadlo během chvíle 83 mm srážek

# 27.08.2019, 09:38

Ve Zlínském kraji se včera odpoledne hlavně v horských polohách tvořily bouřky. Z nich následně vytékal chladný vzduch, který podpořil rozvoj výrazné konvekce i mimo horské polohy. Po 17. hodině zasáhla vůbec nejsilnější bouřka Zlín.... Více >>

32
# 27.08.2019, 21:58

Nezávidím, to snad radši to sucho.

74
# 27.08.2019, 22:06

Na.Guru
Taky to říkám pořád,než takovou paseku(nadělá to akorát víc škody jak užitku) raději ať je sucho,ale někteří jedinci se na ty :blesk::blesk: tady třepou jak slepice na sopel :zz::cool: mě v neděli práskl blesk přímo do baráku,odnesl to jen router ale vedle sousedi komplet spotřebiče v ""hajzlu"":(

32
# 27.08.2019, 22:10

jack
Haha, je to tak. Sucho je blbý hlavně pro rostliny, ale jinak na běžný fungování a práci venku nějak nevadí, na rozdíl od deště a bouřek, extrémního mokra či sněhu. Mě jenom překvapuje, že tu ještě nejsou komentáře ve stylu "závidím, já chci taky mít takhle zalito".

63
# 28.08.2019, 07:39

No opravdu nebylo o co stát... něco takového jsem dlouho neviděla.. škod hodně..Taky jsem čekala,že tu bude x komentářů jak nám to závidí všichni.. když se tak třepou na ty velké šílené bouřky ... Srážek sice hodně ale k čemu... akorát to napáchá škodu a ta vyschlá zem to stejně nemá šanci pobrat..

# 28.08.2019, 07:52

Melete nesmysli, rozhodně to není lepší než sucho, najednou sucho neni, tak měníte názory, nic není horsi než sucho. A jaké škody máte na mysli? Aspoň to tam vyplavilo myši :D a to, že se to nevsakne je taky nesmysl, minimálně 30% se vsakne, což je opět lepší než nějaký sucho u nás ikdyby spadlo 200mm, tak se stane úplný H.jelikoz jsme rovina.

271
# 28.08.2019, 09:05

Lucina
Tak když mám barák se sklepem i zahradou u potoka, se dá prostě čekat, že to bude 1x za čas zaplaveno, když to nenaruší statiku, tak bych nešířil paniku, hasiči vám půjčí vysoušeč nebo si koupíte osmodry a bramborám ta vlhkost bude nakonec svědčit, horší, když jsou škody na střeše.

# 28.08.2019, 09:27

Kvalitně zalito :D

271
# 28.08.2019, 09:56

Na.Guru
U mě v sadu by 80mm neudělalo škodu, už jsem takovou bouřku někdy v r. 1994 zažil, prošlo by to trochu lehce svažitým dvorem na chalupě, ale zahrada na rovině bez problému, nesmíte holt bydlet v dolíku, když jsem někde poprvé v údolí, tak první, co si říkám je, kudy by asi tekla voda a který baráky jsou jasný.

32
# 28.08.2019, 22:40

Yurri
No jo, to si nepamatuju, neb jsem ještě nebyl na světě. Tedy pokud to nebyl úplný konec toho roku :) Já přesně v ďolíku bydlím, takže pro mě jsou větším problémem právě ony masivnější srážky, než sucho, pokud není extrémní jako poslední roky. V tomto kontextu naštěstí, jde ale o suchou oblast, takže větší srážky, jak v podobě deště či sněhu tu nebývají. Maximum co jsem zažil bylo v roce 2014 v květnu a září, potok cca o 1,5 m nad svou běžnou úrovní. No a samozřejmě voda ve sklepě.

F4
Avatar
109
# 29.08.2019, 07:21

Ono jestli to taky nebude tím, že tam lije každou chvíli i mimo fronty. To je pak jasný, že takové množství už celkem nasycená půda nepojme a způsobí škody. Tohle spadnout u nás, tak jsme naprosto v pohodě. Nasycenost půdy na minimu a rovný terén. Klidně bych to bral.

142
# 29.08.2019, 09:20

F4
Stát se to u vás, jste na to stejně. To nemá s tím, že čas od času ve Zlíne trochu prší nic společného. Mimo to tohle umocnil i fakt, že jsou všude kopce, takže to snadněji dělalo škody. Ale to byste nebyl vy.

63
# 29.08.2019, 09:29

No před tou buořkou, jsme fakt nevěděli co už s takovým množstvím vody máme dělat, jak nám tady lilo no :D:D:D:D:D:D:D:D

271
# 30.08.2019, 20:26

m_univ
To byl jenom příklad, aby postižení věděli, že s tím můžou něco dělat, efektivitu a účinnost nehodnotím, pač to doma nemám a naštěstí nepotřebuju, vysoušeč bych ale řekl, že funguje určitě dobře, stejně asi jako terénní úpravy, určitě bych se tím zabýval, kdybych v rizikové oblasti bydlel, řeším úplný opak, jak zadržet vodu na zahradě, třeba mřížkové nebo vaflové záhony, kde je půda s plodinami níže než bezplevelná cestička apod., nápadů je dost, jen ta realizace je pracná.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.