Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Proč nám déšť příjemně voní?

# 31.07.2019, 11:46

Každý asi zná tu zvláštní, ale příjemnou, vůni, když po delším suchém období začne pršet. Dříve se tato vůně označovala rovněž jako petrichor. Kde se ale bere toto aroma, vždyť voda, respektive dešťové kapky samy o sobě jsou bez zápachu?... Více

17
# 31.07.2019, 12:46

Tak to jsem asi vyjimka, protoze ja ten vlhkej smradek primo nesnasim;-)

32
# 01.08.2019, 20:32

Já většinou spíš vnímám, že se pročistí a osvěží vzduch, společně s čímž se sníží množství prachu. Vůně jsem si nějak moc nevšiml.

# 01.08.2019, 21:22

Já si zvláštní vůně vzduchu všímám především v létě, při tropech, když začínají spolu s příchodem konvektivní oblačnosti padat první velké kapky. Zároveň při tom nesmí moc foukat, vítr dle mého snižuje intenzitu vůně. Třeba v zimě si tento jev vůbec nepamatuji.

12
# 02.08.2019, 00:32

Co to je za kravinu? Já nikdy nic takového necítil, a myslím že nejsem jediný :D

27
# 02.08.2019, 08:33

Cítit to je a jak. Záleží ale na tom, kde se vyskytujete. Moje zkušenost je, že nejvíce to je cítit v ulicích (měst či vesnic, to je fuk), když předtím déle neprší a je teplo nebo horko. Nejlepší je lehká přeháňka, žádná rychlá průtrž. To je ale v tom úvodním textu obsaženo. A je to tak, ne že ne. Taky záleží, jak který nos co cítí :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.