Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Jarní počasí, teploty překračují rekordních 15 °C

F4
Avatar
109
# 26.02.2019, 07:04

Body_Link
Vidíte a já mám zase pocit, že tam, kam vstoupil teplomil, šla diskuze do háje. Proto jsem také z jednoho webu odešel, protože mě nebavilo číst ty nesmysly, který inteligentní člověk nemůže nepochopit. A jak píše Snowrain, kdyby tyto teploty byly v půlce dubna, tak nikdo nic neřekne, ale už v polovině února je to pro zlost.

# 26.02.2019, 07:25

Mate nejaky osobni blok tak si ho vyreste. V zivote mam jine priority nez diskuze s predsudky a kdo co ma rad. Je mi jedno co si kdo mysli. Dneska bude opet krasny den. Je konecne konec unora a to opravdove jaro uz klepe na dvere. :D:slunce:

386
# 26.02.2019, 07:46

Body_Link
Tenhle pohled taky chápu, včera jsem byl z holkama zase u koní, dost dobrá proměna, ještě před týdnem znuděná zvířata, co sotva sem tam žvejkla kus sena, a včera, ty sviňárny co hned s tím prvním sluncem prováděli, váleli se po zemi, vyhazovali, řvali po sobě a pomalu každýho, kdo na ně sed, se snažili shodit, prostě, radost z toho počasí, stačí se koukat a i když jsou teploty z normy, stejně je to paráda. Dneska přeju dobrý kafe na zahradě...:)

# 26.02.2019, 08:04

palma
Bude to kratka siesta, protoze prace na zahrade je uz vic nez dost. Nevim jak jinde, ale u nas je premokreno, sice snih uz neni 3 tydny, ale ze srazek v lednu je to boj chodit po trave. Aspon je zalito na nejakou dobu dopredu. Dalsi srazky nam to ukazuje pristi tyden,ale to je daleko.

16
# 26.02.2019, 09:00

Každá správná diskuze musí mít svého sluníčkáře :slunce::D. Bez toho to není ono. Hrozně mě baví sledovat omezené uvažování některých lidí. 50 x a stále jinak psát jak moc je krásné, že je teplo a sluníčko. Z toho je mi na blití. A vždy bude. A aby nedošlo k omylu - respektuju názor kohokoliv. Amen.

142
# 26.02.2019, 09:15

Pro mě za mě nech má každý názor jaký chce, ovšem to, že zde hodně lidí není schopno přijmout názor těch, co mají rádi zimu od těch milující teplo a naopak, to tu je v dost velké míře. Nakonec, kdokoli napsal něco zimějšího, byl proti němu veden rýpavý útočný komentář, le bez toho už by zde nešlo. Pro mě za mě by mohlo třeba klidně týden pršet, slunce zatím minimálně a přesto bych z toho neměl depresi. Na druhou stranu, aspoň budou letos zas dvě sklizně fíků když už ted je takové teplo :D všechno má své pro i proti. Stačí, co si kdo vybere a jak zaútočí pak na diskuzi proti tomu druhému

96
# 26.02.2019, 09:34

Já si také dovedu užít každého počasí. Je fakt, že dát si v únoru kávu na terase v tričku, když kolem na zahradě leží přes čtvrt metru sněhu není typické. Ale proč ne. ;-)
Fíky u nás zatím nejdou, ale zahrada suchem ohrožena není.

ota
Avatar
2132
# 26.02.2019, 09:56

igor127
No fíkovník se letos chystám vysadit, tak jsem zvědavý, jak to bude zvládat u nás na střední Moravě, je mi jasné že zimu bez zakrytí nepřežije, ale hlavně abych z něj časem něco sklidil.
Jinak k těm teplotám, ono je to složité, ty teploty někde mezi 15-20°C jsou pro člověka super, takže pokud to bude, já si to budu užívat, i když vím, že pro přírodu je to docela problém, ale kdybych se tím jen trápil, stejně se to nezmění, takže co.:) Navíc u nás je oproti Čechám a jižní Moravě zatím celkem chladno včera 8,5°C v sobotu dokonce ledový den a teploty i minulý týden max. 11°C, takže tady to zatím není žádný extrém. Dnes v noci zase -3°C. Vypadá to, že skutečně teplý zde bude pouze čtvrtek.

142
# 26.02.2019, 10:09

ota
To už jen tak na vedle a končím s mimo tématem. Pokud je zvyklý, přežije bez přikrytí v pohodě mráz -10 až -15 (to ho to maximálně, pokud to dlouho trvá, trochu poškodí, odstřihne se a je to OK.) a jižní strana :)

386
# 26.02.2019, 11:47

ota
I pro mne by byl pozvolnější příchod jara přijatelnější, teď jsem koukal na meruňku, počítám, že do týdne bude kvést, pupeny se nalejvají přímo před očima, černej rybíz už má malinký lístečky o kamčatský borůvce ani nebudu mluvit, co se týče fíkovníku, mám ho na zahradě, nenáročná záležitost, i když by vám nahoře omrznul, tak vytazí nově od kořenů. respektive zespod hlavního kmínku, takže klidně to zkuste.V noci to u nás nespadlo pod +1,5 a teď tu máme 12,7..

5
# 26.02.2019, 14:31

Yurri
Je to stanice Praha - Chodov na www.chmu.cz, je v té tabulce srážek v záložce Radarové odhady srážek - Aktuální srážky - Data pozemních srážkoměrů, pak filtr na povodí Dolní Vltava. Druhá nejbližší je v Průhonicích, ta podle mapky na www.chmu.cz je u dendrologické zahrady ze strany od dálnice. Tam je letos srážek více.

272
# 26.02.2019, 15:07

Hody
Jo dík, to já už si najdu, jinak u nás dnes celý den zataženo a teď teprve to přelezlo +10, zejména dopoledne byl vítr, že to v kamnech jen hučelo, pocitově jak v neděli +4+5, mizérie.

272
# 26.02.2019, 20:20

Tereza z českého ráje
U nás nejspíše ne, viděl bych to tak podle všeho na 70km/h, stejně tak v úterý, ideální bejt v práci, i dnes to tady bylo místy přes 50km/h.

# 27.02.2019, 13:23

Tak dnes a zítra bude opravdu teplo a padne hodně rekordů. A někde snad padne i 20°C no uvidíme...
Ale od pátku nástup celkem normálního březnového počasí s maximy 8-10° (kromě pondělí). Bude větrno a dokonce se v modelech opakovaně ukazují slušné úhrny srážek. Tak díky za to a snad bude mít jaro pozvolný průběh a hlavně dost vody. Ale obávám se, že ty nejsušší nížiny si moc nepomůžou, tam té vody chybí tolik, že bychom potřebovali březen a duben se 100 mm za měsíc a to se určitě nestane.

386
# 27.02.2019, 17:24

Tak dneska jsme tu měli +16,6, což je poměrně dost. a koukal jsem na 24 ČT, pánové z ČHMÚ ukazovali grafík, a podle něj by měl být únor 2019 v porovnání z únorem 2018 o 5 stupňů teplejší, docela mazec...No a možná i ta voda bude "ironie";-) viz. odkaz https://plus.rozhlas.cz/v-roce-2019-opet-uderi-el-...

# 27.02.2019, 17:46

palma
Kdyby zde byla radši La-niño to by nám přispělo chladem ale sucho a povodně tím hůř:( na jižní Moravě a v Polabí už chybí 50% půdní vlhkosti a ti co fňukají nad tím že jím tam 2× nezaprší tak ať si uvědomí že jižní Morava má už téměř středomořské klima.

Jinak co jsem se díval tak na východě Ruska vrcholí stratosférycké oteplení a další má být příští týden v Atlantiku což podle vývoje teplot i zde na in-počasí vypadá na chladnou epizodku kolem 8-14.3 Tedy v Norsku a Dánsku teploty kolem -7 a valí to na jih tak třeba něco přijde:)

10
# 27.02.2019, 18:47

Kdyby trochu se štěstím na horách v lednu nenasněžilo, tak by ta letošní zima byla velké fiasko. U nás v nížině to letos na běžky nebylo ani jednou! Hlavně teď ten únor se srážkově vůbec nevyvedl. Příští týden je ale šance na vlhčí počasí. Tak snad to vyjde!

386
# 27.02.2019, 18:51

Ha, to by byl gól, kdyby to vyšlo, 18.2. jsem tady v té diskusi věštil, že když něco dorazí, bude to v druhém týdnu v březnu:D, pokud to opravdu vyjde jdu si koupit rumbakoule a rákosovou sukýnku, a budu večer poskakovat pod švestkou, že to vyšlo.. tak snad se to zase nezkazí..:D

# 27.02.2019, 18:59

Aktuálně dávali v událostech za okamžik a počasí animaci sněhové pokrývky do 15.3 a tam byl jasný náznak sněhu i v nížinách:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.