Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Odpoledne místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Jarní počasí, teploty překračují rekordních 15 °C

Předchozí 1 ... 3 4 5 ... 13 Další

19
# 20.02.2019, 08:52

Já se jen snažila říct,že zima má být zima, jaro má být jaro atd. A v zimě mi teplota nad +10 nepřijde prostě normální ... i když je se to stává, normální mi to nepřijde a nemělo by to tak být.To, že někteří by nejraději žádnou zimu neměli je něco jiného..

8
# 20.02.2019, 08:59

Tahle zima už je zřejmě odpískaná,nejsem z ní nijak zklamaný pro naši oblast nebyla vůbec špatná,jen mohla být delší vzhledem k tomu že i pozdě začala.
Následůjící dny se sice ochladí, ale příští týden to vypadá opět na nadprůměrně teplo, no brečet nebudu, těším se na jaro, ale trochu mě to počasí děsí.

19
# 20.02.2019, 09:02

Zachar
Prááávě, to se tady snažím vysvětlit. Že je to celkem děsivé, že takové teploty začínaj takhle brzy a ochlazení v nedohlednu.Na jaro jako takové se taky těším, pokud nebude takové jako loni ;)

ota
722
# 20.02.2019, 09:10

Lucina
Psala jste tohle:
Tak my loni měli -10 přes den. To mi na únor přijde normální víc než +10 nebo dokonce 15°C, takže jste to psala. :)
Pro palma, však celou dobu tu s JohnBattlerem mluvíme o průměru maxim, nikoli o průměru denním, ten je teď v nížinách těsně nad 0.
Ono prostě závěr února je už často taková zima nezima, slunce má relativně sílu a je to znát. Být taková situace jako nyní v lednu, tak je inverze téměř všude a teploty nad nulu půjdou jen na horách.
Jinak ale samozřejmě souhlasím, že si jaro mohlo ještě chvíli počkat a hlavně stejně jako Lucina doufám, že nebude jako loni, to sucho byl opravdu hnus který se snad nebude opakovat.

9
# 20.02.2019, 09:13

Lucina:
Přijde mi, že si hrajete na moralistku. Jak můžete říct, co je a co není správné? Když jsou (evidentně lidským zapřičiněním) podmínky k tomu, aby v únoru bylo 15 stupňů, tak je to v pořádku ne?

19
# 20.02.2019, 09:14

ota
Ano protože,podle mě by taková teplota v zimě být měla být uplně normální.Únor podle mě je zimní období:D:D

19
# 20.02.2019, 09:15

casipo
Můžu snad vyjádřit co je pro mě správné a co ne, nebo ne? aha jsem myslele,že jsem na diskuzi.
Ano já vím,že si za to můžeme sami, proto mě to taky tak děsí, jestli takové teploty budou normální.

ota
722
# 20.02.2019, 09:21

Lucina
To ale musíte na sever nebo na hory, v druhé polovině února je v nížinách ČR takové počasí naprosto extermní. Obvyklý dokonce není ani celodenní mráz, i když samozřejmě je ještě docela častý. Navíc jak píše casipo, dost výrazně se otepluje a s velkou pravděpodobností za to můžeme my lidé. Takže ne že by bylo takové počasí jako je teď do budoucna normální, ale bude mnohem častější, bohužel...

19
# 20.02.2019, 09:27

ota
No právě, že to všem přijde úplně normální. Mě to prostě nahání hrůzu takové počasí, že se dřív a dřív otepluje, že na jaře už jsou 30tky, že v létě je skoro 40. Déšť žádný atd... A nechci se s tím smířit. Ano jak už jsem psala, podle mě si za to můžeme jen my sami,ale to neznamená,že mi to "nevadí" a musím se s tím smířit, protože se s tím smířili ostatní

12
# 20.02.2019, 09:32

ota
To nerozporuji, pouze že do plusové odchylky to odečítáte od maximální denní teploty a do minusu taky od maximální... pak bude ta odchylka do minusu vždy vyšší.. i v létě..tak mi to nějak připadá..možná si to špatně vykládám.

ota
722
# 20.02.2019, 09:40

palma
Lucina psala, že tam loni měli max. - 10°C, takže proto od maximální teploty.
Pro Lucina souhlasím, ale přečtěte si diskuze jinde než dnes, třeba na Idnes, podle lidí je to nesmysl, žádné oteplování není apod., dokud o tom nebude přesvědčena většina tak se stím těžko bude něco dělat. A počkejte až lidem někdo řekne, co je to bude stát, že se nejspíš budou mít o něco hůř, pak už nebudou ochotni dělat proti oteplování vůbec nic. Je to smutné, ale zatím to jinak nevidím...

19
# 20.02.2019, 09:48

ota
JJ já vím,i v mém okolí si lidi myslí,že teploty v létě kolem 38 jsou normální a jak je to krásné. To , že neprší je super, že pořád svítí jen sluníčko...Takže je mi uplně jasné,že pokud to lidi nepochopí nenaděláme s tím nic. Taky si,ale myslím,že zrovna taková ČR kdyby i s tím něco začala dělat moc to asi nepomůže. Když nějaká amerika, čína atd. se chovají jak se chovají k přírodě

12
# 20.02.2019, 10:07

ota
Oteplování samozřejmě je, křivka teplot je jasná, a to i ta oceánská, a z hlediska vodního hospodářství a vody v krajině vidím u nás nepatrnou novou jiskřičku v nastávající spolupráci v tomto směru s Izraelem, tam jsou v tom asi nejdál, z prosté nutnosti. Jinak se o totéž snažím ve svém mikroměřítku, trávu sekám tak na sedm až deset centimetrů, v půdě mám zapracovaný hydrogel, nádrž na dešťovku na 12 kubíků, plus vysazuji okolo pozemku dokola luční kytky a na zahradě výrazně medonosné keře a kytky pro motýli apod.. celkově ovšem klima neovlivním:D, ale teorie motýlích křídel může být i optimistická.

9
# 20.02.2019, 10:48

Lucina:
Já jsem snad někde říkal, že se nemůžete svobodně vyjádřit? Prosím cokoliv, jenom mi nepodsouvejte něco, co nedělám! To je snad nejhorší nešvar dnešních diskuzí. Diskutujte jak chcete, mě to nevadí.

# 20.02.2019, 12:25

Dneska už mi letěly nad hlavou labutě. Nebo kachny? :D (nevim nepoznal jsem to) :D jen byl slyšet ten zvuk od jejich křídel. Takže ptactvo už se vrací a to znamená jediné. Zima to vzdala :D

15
# 20.02.2019, 12:48

Zima u nás ten souboj ani nezačala, tudíž se nemohla ani vzdát :D

prosinec 2018
leden 2019
únor 2019
9
# 20.02.2019, 13:05

Budejcak
Ti ptáci nad vámi proletěli a určitě se zde nezastavovali. Předpokládám že mají pud sebezáchovy...

12
# 20.02.2019, 14:23

No, ani bych se nedivil, kdyby těch ptáků přiletělo poskrovnu, kupříkladu jiřiček a vlaštovek je již o 30%méně, neb jim umírají mláďata hlady, není dost polétavého hmyzu, je to zjištění z minulého roku, takže za pár let jim uděláme pápá, a dětem ukážeme na obrázcích jak vypadaly.:)

134
# 20.02.2019, 14:25

Budejcak

Nebyly to třeba kvíčaly? :D

12
# 20.02.2019, 14:28

Stranik
Dokud sem nepřiletí hejna papoušků, budu si řikat, ..je to dobrý...:cool: