Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Hory čekají přívaly sněhu, příští týden připadne půl metru

117
# 09.01.2019, 23:41

7h snežení(drobne sněží furt)ve Strakonicí a jen přes 2cm.Do soboty to vydrží než opet přijde obleva.

# 10.01.2019, 00:12

Vypadá to zajímavě každý den to snižuje výrazněji odchylky za chvilku budem podprůměru zbytek ledna a únor

96
# 10.01.2019, 05:33

Yurri
Je zkráceně. Fyzika horké části vesmíru je už hodně dobře známá a děje v ní dobře předvídatelné. Přesný opak těch meteorologických modelů.

268
# 10.01.2019, 06:17

ROFA
Jak je někde přibližně miliardy let, tak je to k ničemu, ale logicky, když 10% nárůst stačí ke zničení všeho živého, tak mám strach i z nárůstu o desetinu jednoho procenta, je to konečná, všechny doby ledové a meziledové jsou proti tomu těžký piánko.

5
# 10.01.2019, 09:42

Yurri

Kde jako vidíš na Žďárských Vrchách 70cm? by mě zajímalo... jinak zima vskutku srážkově bohatá, letos dají hřebeny 3m sněhu možná i více, pokud se teda nezastaví atlantik, ale zatím to nevypadá :prsi::snih::prsi::snih:

642
# 10.01.2019, 10:02

tak nevím,ale dříve bylo sněhu 3x tolik,technika takřka žádná a vše bylo v pohodě.Jasně,nebylo tolik aut a hlavně náklaďáků,ale i tak by se to v dnešní době mohlo zvládat lépe.Dole v Jablonci 50cm není ani náhodou,tady nahoře (+150m) je 41cm.

https://www.novinky.cz/domaci/494050-jablonec-vyhl...

5
# 10.01.2019, 10:53

Yurri

Ano, bude to trvat miliony let a vážně nemusíš mít strach.. i za dob dinosaurů bylo na Zemi tepleji než je nyní a to už je nějakých pár let, člověk se jednou stejně sám zničí a pokud ne, tak nás zničí za pár miliónů let třeba nějaký asteroid jako dinosaury a následně dostanou zase příležitost jiné živočišné druhy a pak až za cca 500 milionů let bude slunce tak v palbě, že už to tady bude moc hot, ale vážně se to nebude dít v řádu tisíců let! ;-):)

155
# 10.01.2019, 11:39

Je to tak, Studnice ve Žďárských vrších až 70 cm. Nad 800 metrů to může být i více. To už tu opravdu dlouho nebylo. A opravdu je znát každý metr. V NMnM je ke 40 cm a to je níž o 150 - 200 metrů.

268
# 10.01.2019, 12:26

honzis
No teď jsem někde četl, že životnost slunce je sice v polovině, ale z pohledu života na Zemi jsme v poslední fázi a zdaleka nebude čas na vývoj jiného vyššího druhu v příhodných podmínkách, určitě bych nepočítal s tím, že to bude na jinejch, je to konvenční iluzorní představa.

No zatím první bitvu o budoucnost bych viděl střet ekonomických zájmů s ekologickými. Není možné chtít snížit emise a zároveň tolerovat magory jako brazilského presidenta, ruskočínská zvěrstva na Sibiři, Monsanta či u nás Agroferty apod.,ta priorita musí bejt všude jasná, žádné deklarace, ale okamžité sankce všech i za cenu konfliktů, s těmi bych počítal.

Jinak v Jihlavě je tak 12-15cm, oblačno, nádhera.

# 10.01.2019, 14:48

Tak aspon 10 cm sněhu máme :)

96
# 10.01.2019, 20:32

Za posledních 24 hodin připadlo už maximálně 12cm. Teď už to zde vypadá opravdu jako zima. Sněhové tyče podél komunikace někde už téměř jinde zcela zmizely. V obci mizí ploty a do sněhu se halí i domy.

# 10.01.2019, 22:54

ROFA
Nádherné snímky, sdíleli jsem na Facebooku.

0
# 11.01.2019, 11:57

Yurri

žádné deklarace, ale okamžité sankce všech i za cenu konfliktů, s těmi bych počítal.

No výborně, právě jste globální oteplování vyřešil - lidstvo se vyhubí v globálním (nejspíše jaderném) konfliktu a s sebou vezme drtivou část ekosystému! :D Nastane jaderná zima. I když ta už nebude nikoho zajímat, ani trápit... :cool

A to s tím Sluncem je taky perla! Podle současných poznatků (té samé vědy, která přišla s teorií globálního oteplování) bude Slunce ještě několik miliard let ve stejném stavu, velikosti a se stejnou úrovní záření, jako dnes. Ano, až se dostane do stavu rudého obra, pak pohltí nejspíš i Mars. Ale toho se bojíte proč? A proč se vlastně pořád něčeho bojíte? ;-)

# 11.01.2019, 14:17

Jackub
Protože se snaží dívat i trochu dál, než jen na svůj obývák. Jinak jsem nepochopil souvislost současného oteplování atmosféry s rozpínáním slunce. To opravdu nebude ta samá věda.

0
# 11.01.2019, 14:29

kostohryz

Věda jako disciplína. Nepsal jsem nic o tom samém vědním oboru. ;-)

No tak jo, tak se tedy můžeme bát. Ale co dobrého to přinese, to nevím... Maximálně tak ten globální konflikt, se kterým Yurri počítá. Opravdu hezký a žádoucí "pohled za rámec obýváku"... ;-)

182
# 11.01.2019, 15:31

Chumelí se chumelí ... :snih: :D

268
# 11.01.2019, 18:10

Jackub
Tak o jaderném konfliktu mluvíte vy, měl jsem na mysli hybridní či konvenční zbraně, použití jaderného arzenálu ale nelze vyloučit nikdy, stačí když to spadne či bouchne díky omylnému lidskému faktoru, nic nového, ale je to jen lokální průšvih.

Jinak ale garantuju, že slunce nebude na stejné úrovni záření ani miliardy, ani miliony let, o tom nepochybujte.

0
# 12.01.2019, 08:18

Yurri

Je úplně jedno, jaký typ konfliktu jste Vy měl na mysli - podstatné je, že chcete "narovnání ekologických křivd" i za cenu konfliktů. A protože ekologické průšvihy jsou způsobeny spotřebou ve jménu blahobytu a moci, je nasnadě, jak by takový konflikt vypadal. Je tudíž přinejmenším pošetilé chtít napravit ekologii válkou. A i kdyby to nakrásně byly jen místní konflikty, to by vám ti, kterých se to dotkne, poděkovali! Běžte jim to navrhnout - čisté životní prostředí, ale až po válce!

O tom, že slunce se bude v astronomicky krátkém časovém horizontu významně měnit, pochybuji i nadále. Ale Vaše přesvědčení Vám brát nebudu, věřte si, čemu uznáte za vhodné. Já zase například na rozdíl od Vás nevěřím v zásadní vliv člověka na změnu klimatu. Ale zajímalo by mě, odkud čerpáte informace pro svou "sluneční teorii". Když mi dáte link, budu rád, zajímá mě to. Díky!

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.