Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Hory čekají přívaly sněhu, příští týden připadne půl metru

# 09.01.2019, 10:47

dawe
Tak jsem měl pravdu nepřekvapil jsem tě
Jsem říkal že nic nebude ...navíc srazky slabnou tak nic nebude. A krasne je vidět jak u nás a kolem nás téměř beze srážek

271
# 09.01.2019, 11:17

alka
Určitě z těchto mas sněhu naplní, z čeho jiného, u nás je koncepce krajiny v praxi bohužel nulová, přehrady jsou fajn, ale voda se z nich bohužel odpařuje, budoucnost vidím v levných podzemních zásobnících propojených s v. zdrojem a nemusíte dávat šílené miliardy za přehrady a ničit krajinu, můžete zalévat kdykoliv z přebytků ve vedlejším kraji, klidně i v teplé zimě, na jaře pak budete mít v půdě tolik vody, jako kdyby napadly 2 metry sněhu, já v teplejších zimách vidím výbornou příležitost se vypořádat se suchem.

77
# 09.01.2019, 11:18

radek4545
škoda no,tak u nás svítí slunce a je s přehledem nad nulou...

13
# 09.01.2019, 11:58

U nás od rána sněží a teplota se drží okolo nuly takže to ani netaje, celkem máme sněhu okolo 20 cm.

271
# 09.01.2019, 12:20

tapšmo
Opravdu závidím, u nás v MB asi 2-3cm za celou noc, už to pomalu odtává při +1, starého byly jen nesouvislé zbytky, takže o ničem. Včera se na Slovácku u Veselí n. M. vesele bobovalo, kam se hrabem, aktuálně beze srážek.

# 09.01.2019, 12:22

U nás také krásně připadlo už máme celkem 45 cm a stále chumelí

# 09.01.2019, 13:53

To se snad vylučuje.. prej levných :-)

v levných podzemních zásobnících propojených s v. zdrojem:D:D

271
# 09.01.2019, 14:18

Koralovec
co je drahého na zásobníku s vodou? Jo kdyby to byly zásobníky s plynem nebo ropou, tam je to riziko, tady co, maximálně něco odteče a odkdy není voda taktéž strategická surovina?

# 09.01.2019, 14:23

A je to tady. Podle všech možných výstupů má být přístích 10 dní nad 0. Celkem teplo a o víkendu i nějaký deštík.
Zima si bere voraz !

# 09.01.2019, 14:24

Třeba jejich umístění do krajiny. Údržba, provoz.

271
# 09.01.2019, 14:35

Koralovec
Cože? Vždyť nám tady narovnali komouši veškeré toky, jeden pásák s rukou udělá jámu a jedete dál po toku a uděláte pár dalších jam na další zásobníky, nejtriviálnější věc co existuje. Tady se zastavuje republika halami, sklady, baráky, a vy budete řešit pár jam u řeky, které by při vyšší hladině vodu odebraly? Si děláte legraci, ty toky už jsou nefukční X desítek let, fakt nic lepšího nevymyslíte, zalesnit či zatravnit či vrátit koryto do původního stavu už to často bohužel nepůjde, i když bych byl jednoznačně pro. Každou takovouhle sněhovou epizodu bych využit do poslední kapky, bohužel asi hudba budoucnosti, lidi jsou zabedněnci. Místo jdeme do toho budou jen vymejšlet proč to nejde, typicky česká vlastnost. Hlavně že bude mít každej doma na zahradě bazén s desítkama kubíků pitné vody, chápete tu debilitu?

# 09.01.2019, 14:41

Krásné zimní fotky. Tak si zimu užívejte. U nás krásně chumelí a i když tu nemáme tolik sněhu, tak krajina taky krásně bílá. :snih:

96
# 09.01.2019, 17:51

Krušné hory dostali kompenzaci za tání z předchozích dnů. Za posledních 24 hodin spadlo dle naměření na zahradě od 46 do 68cm sněhu. Pro dnešní odpoledne se už model Aladin lišil. Stále sype a aktualizace modelu sněžení stále prodlužuje. Uzavření přístupové komunikace do města zachránilo zmírnění větru, takže mohla dorazit fréza.

10
# 09.01.2019, 18:03

V Krkonoších zatím tolik sněhu jak se očekávalo nenapadlo, jen kolem 15cm. Spad se odehrává právě spíše v Krušných horách. I když se jedná o vliv TN od severu, tak u nás v HK bylo dnes většinou nad 0 a sníh se neudržel.

F4
Avatar
109
# 09.01.2019, 19:01

To je stejně zajímavý. Balkán zasypaný sněhem, podobně podhůří Alp, jen české nížiny bez sněhu nebo jednotky cm.

96
# 09.01.2019, 19:08

F4
Když to hodně zjednoduším a odečtu od průběhu teplot hodnotu odpovídající globálnímu oteplení pak by toho sněhu mohlo být mnohonásobně více.

271
# 09.01.2019, 21:29

ROFA
To se nedá takhle říci, ta níže je díky GO třeba taky hlubší a nasněží pak víc.

Pro lidstvo je to každopádně výzva století to nějak zastavit na 2-3 stupňích, stejně je to sranda proti budoucímu zvětšování slunce, které nám to tady spálí tak, že možná ani bakterie neprežijou.

96
# 09.01.2019, 21:35

Yurri
Proto jsem psal, že jde o zjednodušení.
Jinak slunce se začne významněji na GO projevovat s časem v řádu stovek milionů let. Ve srovnání s tím je přítomnost člověka zde nepatrným zlomkem času.
Je nepravděpodobné, že by lidstvo mohlo takto dlouho přežít. GO může způsobit značné problému, ale vymření druhů bývá spojeno s jinými katastrofami.

271
# 09.01.2019, 22:10

ROFA
Je to zjednodušení, ale taky mě to kolikrát napadlo.
No s tím sluncem stačí nárůst o 10% a je po životě a to naroste do takových rozměrů, že se nás může dokonce dotknout a pohltit, Merkur a Venuše jsou jasně v háji, podle mě bude problém už nárůstem záření o pár desetin %, takže žádné stovky miliónů let, ale možná už za pár desítek tisíc let, takže za chvíli. Snad budeme moci svoji odolnost vyzkoušet na pádech asteroidů a výbuchů sopek, ale to vše bude jen předpoplach, v tomhle světle jsou naše starosti povětšinou hrozné kokotiny, kéž by byl takhle nad věcí i někdo další.

Ale k tématu, i na Vysočině Žďárské vrchy mají už kolem 70cm.

238
# 09.01.2019, 22:44

Tak Zličín celý večer drobně sype. Aktuálně teplota pořád -0,5°C a sněhu 7-9cm :snih::led:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.