Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Ve stratosféře nastane náhlé stratosférické oteplení

# 22.12.2018, 10:31

Při předpovídání počasí se meteorologové obvykle soustřeďují na dění v troposféře (do výšky cca 11 km). Je to logické, nachází se v ní téměř veškerá voda v atmosféře, což je pak zdrojem nejvýraznějších projevů počasí.... Více >>

F4
Avatar
109
# 22.12.2018, 11:21

Doufám, že se rozpadne a Evropa se konečně dočká zimy.

# 22.12.2018, 11:37

Taky doufam, chtelo by to neco jako byl leden a zacatek unora 2017, to byla parada, tedy v kontextu poslednich let

# 22.12.2018, 12:08

No to jsem zvědav jak to dlouho vydrží

77
# 22.12.2018, 12:23

blablabla.Stejně by to přineslo jedině holomrazy,takže ńení o co stát...

# 22.12.2018, 12:34

Ať už hodí zima zpátečku. Stejně to neumí, je to jen o blátě a humusu. Hrozné období. Jsou to každý rok jen křeče jménem "zima" nic víc.

77
# 22.12.2018, 12:41

Body_Link
přesně tak..

# 22.12.2018, 12:48

Body_Link
Jedine v cem trochu souhlasim, ze zimy v posledních letech jsou opravdu o nicem, takze chapu lidi jako vas, kteri ji obecne nemaji radi, tek ze uz chteji jaro, prootoze je pravda, ze i ja jako milovnik zimy, ji mam cim dal min rad, protoze je to jen parodie. Včera byla výstraha na silne snezeni a akorat par vlocek, jinak dest se snehem a pouze brecka. Verim, ze kdyby totiz byly zimy jake maji byt, tak by ji lepe zvladali i ti co ji nemaji radi, protoze by prave nebyly ledovky, brecky, skaredy rozbredly snih. Aspon jedna zima, ve ktere by snih lezel od prosince do unora a vklidu by pak na jare roztal a doplnil podzemni vody, to ne, jen marne cekani na ubohe zachvevy zimy. Ale to jsou jen pocity a zbytecne narky, uznavam, pocasi je jake je a tohle tomu nepomuze.

# 22.12.2018, 13:38

F4
Jo dočkáme se zimy jako loni v únoru a březnu. Holomrazy bez jediné vločky. To opravdu někdo zdravý a soudný chce? Příroda je oslabená suchem a holomrazy jí dorazí. Raději ať je celou zimu deštivo než toto. Samozřejmě také bych raději sníh, ale na čem mi záleží nejvíce je dostatek srážek. Prosinec bude srážkově celkem slušný a jen díky jedné jediné věci a tou je probuzení Atlantiku.

# 22.12.2018, 14:22

Dnes je perfektní počasí, oceánský vzduch a prší..bravo.:vitr::oblak::prsi:

F4
Avatar
109
# 22.12.2018, 15:32

JohnBattler
Souhlasím, že srážky se obnovily díky Atlantiku, teď nám prší jak v létě při bouřce, ne-li víc. Atlantik ať je aktivní hlavně v létě, to je třeba daleko více kvůli dostatku srážek.

# 22.12.2018, 15:49

Chapu, ze se zde mnozi raduji z atlantiku a je to pochopitelne, ale pochopte zase vy, ze nam na Morave je tato situace k nicemu, a proto chceme neco jineho. Prikladem toho vcerejsek, kdy modely predpovidaly slusne srážky a byla i vystraha na silne snezeni a byl z toho asi 1 mm. Takze atlantik pro Cechy super a mam z toho radost, ale u nas je naprosto k nicemu, protoze klidne i mesic slavnych front z atlantiku by u nas strčila do kapsy jedna frontální vlna z jihu:D

271
# 25.12.2018, 20:10

JohnBattler
U holomrazů jsem našel jedinou výhodu, dá se hrabat listí (+trocha zelené a suché trávy), které se při sešlapání krásně rozpadne a je z tohoto bezvadnej kompost, teď teda o mrazy nestojím, pač musím vylejt těch 1200 litrů vody, co jsem nachytal.

96
# 25.12.2018, 20:18

Yurri
???
To přece není takový problém zabezpečit ty nádrže proti roztržení...
Samozřejmě ideální je jít s nádrží pod zem.
Osobně mám zapuštěno do země. Aktuálně 16000 litrů.

271
# 25.12.2018, 20:48

ROFA
Pošlete mi foto jestli můžete, nechce se mi ani s dotací dávat desetitisíce za pitomou dešťovou vodu jen na zalévání sadu a zeleniny, i ten IBC kontejner za 1500Kč je na mě docela dost. U nového domu by to bylo o něčem jiném, tam jsou to vysloveně drobné, spíše vymýšlím automatické propojení s podzemní kapkovou závlahou(třeba multibar rootguard, kterou bych vylepšil o knotovou závlahu), tam bych něco pustil.

96
# 26.12.2018, 08:40

Žádné zázračné řešení pro Vás nemám. Využívám dvacetikubíkový bazén občas jako rezervní nádrž.
Zatím je jeho hlavní funkcí stále koupání. Za čas až bude vody ještě méně a děti odrostou. Kdo ví?
Do sudů není problém na dno usadit pet láhve a nějaké na plavačku se zátěží.
Já už sudy normálně zazimuji, ale nikdy mi takto nepraskly.
U IBC je největší problém vývod s uzávěrem. Do takových míst stačí natlačit třeba kus mirelonu.

Edit: Příspěvek později vymažu. Je dost mimo téma.

32
# 26.12.2018, 10:07

Taky se jako správnej Čecháček přidávám k oslavě vlivu Atlantského oceánu. Včera se konečně dalo po 3/4 roce normálně pracovat s měkkou a kyprou půdou a zasadil jsem pár stromků /šílenost/:):)

F4
Avatar
109
# 26.12.2018, 11:20

Na.Guru
No jen jestli byste oslavoval Atlantik i v létě a ne jen v zimě.

271
# 26.12.2018, 13:11

ROFA
Jo dík za info,do budoucna budeme řešit vodě všechni,studna bude rychle prázdná,z rybníka bude zákaz čerpat a v sudech nebude jaksi nic.
Na.Guru
Jsem lepší, dnes ráno jsem extra za tmy vstával, abych mohl zalévat záhony a simulovat 30cm sněhu (s rozpuštěným vápnitým dolomitem). Soused koukal jako puk.

32
# 26.12.2018, 15:40

F4
Ne, v létě je 15 - 20C a celodenní déšť nepřítel :D
Yurri
Jak to funguje a co to je ten dolomit? To neznám.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.