Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Víkend ve znamení oblevy, zítra naměříme až 10 °C

272
# 22.12.2018, 12:11

Konečně i k nám dorazila obleva,je +6 a sníh rychle mizí,teď se začíná dokonce protrhávat oblačnost. Celé dopoledne jsem chytal vodu, mám 1000 litrů, místo vánočky chytám do pekáče vodu z nízkého okapu,až si budou lidi vážit vody jako já,budeme zachráněni a i s třetinou srážek se vystačíme,bohužel jsem v menšině.

425 mnm v 10hod.
# 22.12.2018, 12:13

Yurri Do pekáče ? To by chtělo nějakou nádrž, když si vody tak vážíte.:D

96
# 22.12.2018, 12:30

South wind
Pokud Evropa a celý svět nepůjde jednotnou cestou pak válku skutečně můžeme očekávat. Nebude vyvolána Vámi zmíněnou vírou, ale konkrétními státy.
Holandsko, Dánsko a Norsko se už zavázalo k nulovým emisím CO2. Pro ně je to už dnes životně důležité. Nemusíte dlouho bádat nad tím proč...
Dá se očekávat, že se nejbližších letech připojí i daleko silnější hráči.

272
# 22.12.2018, 12:46

South wind
Mám Ibc a všechny druhy sudů,ale 1 rýnu mám u země a tam jsem musel improvizovat, holt 2 hodiny přelejvání do kyblů a z nich ručně do IBC a sudů,krásný svátky,včera rozvážka fůry koňského hnoje,to se všichni flákaj po nákupech nebo co?

# 22.12.2018, 12:52

A u nas od rana sviti slunce a vcera asi 1 mm, at ziji srážky:D. Ale preji to aspon lidem v cechach, tam si srazky po letosku zaslouzi mozna o trochu vice, snad se dockame i my...

F4
Avatar
109
# 22.12.2018, 13:06

South wind
Odpovím jednoduše, jsem zastáncem spravedlnosti, takže když se pomalu jaro cpe do prosince a ledna, tak v létě může být klidně podzim. Nikdo neřekl, že chce mráz celý rok, co ale určitě nechci je opakování 2018 se vším všudy, snad to Vaše hlavinka pochopí.

272
# 22.12.2018, 13:23

Storms
Vašemu kraji to přeju, do sucho, co jsem tam viděl před měsícem nebylo pro tuhle oblast normální.

# 22.12.2018, 14:32

F4 Počasí není o spravedlnosti, je tu prostě teplo, měl byste byt evakuován na Sibiř, v tomhle počasí budete jen trpět..:D

# 22.12.2018, 16:03

No všechno je zvláštní už delší dobu pozoruju když naprsi tak naprsi hodně v Rakousku , Slovensku a Bavorsku ( Německo) Bavorsko má zvláštní klima srážek dost v létě tepleji v zimě chladněji často tam je hodně sněhu například Mnichov má víc krát sníh než Praha .Bavorsko hodně ovlivňuje Alpy :)

32
# 22.12.2018, 23:22

Taky jsem spíš teplofil i když mýma nejoblíbenějšíma měsícema jsou duben a září, takže v úvozovkách.:) Musím ale uznat, že fakt, že doteď v podstatě mrzlo jen pár dní na konci listopadu a na začátku prosince, jinak je ve většině nad nulou a to i výrazně, je blbej už proto, protože se zima, alespoň částečně, zase nejspíš vyřádí v únoru až dubnu. Navíc nevypadá, že minimálně do konce prosince bude nějaká změna k chladnějšímu počasí.

# 23.12.2018, 08:37

Na.Guru
To je aspon rozumny nazor, to podle me maloktereho teplomila napadne takto o zime přemýšlet;-):D

# 23.12.2018, 08:57

Jinak nechci to v zadnem případě zakriknout, ale novy aladin vypada skvěle, skoro vsude hodně srážek a navic diky ochlazeni by to uz klidne od strednich poloh mohlo byt ve snehu a mohl by tak na vetsim uzemi cr byt pekne zimni stedry den. Ale zname aladina je schopen to v pristim vystupu smazat, ale vypada to pekne a je to predoved na nejakych 15 hodin dopredu, to by mu treba mohlo vyjit:D

96
# 23.12.2018, 09:04

U nás by už v noci mělo připadnout pěkných pár cm sněhu a přes den přituhnout. Pak by se měli přidávat dálší sněhové srážky.
V posledních 48 hodinách naměřil srážkoměr 42mm. To být ve sněhu....
Většina sněhu se tím rozpustila.
Zbylo něco alespoň na pevný podklad až to vymrzne.

Každopádně Štědrý den se u nás rýsuje už skoro jistě na sněhu s teplotami lehce pod nulou.

# 23.12.2018, 09:08

Tak když jste hory tak je to jasný
90 procent území nebude mít nic

96
# 23.12.2018, 09:13

radek4545
Jasný dnes není nic ani u nás na kopečkách. Těch Štědrých dnů bez sněhu jsme tu už zažil celkem dost.

# 23.12.2018, 10:17

U nás v Německu má dokonce zítra sněžit při teplotě dva stupně, takže obleva nic moc. V pátek a včera tu bylo 8 stupňů ale pristi týden má být zimní. Takže Vanoce u nás budou trochu zimní. Přeji sníh i ostatním a hlavně klid o Vánocích

# 23.12.2018, 12:48

Já mráz a sníh nepřeji nikomu, protože obleva je mnohem příjemnější.:prsi::oblak:

# 23.12.2018, 16:05

Tak hlavně, že to víte, to se mi ulevilo. Vždycky jsem si myslel, že je pro mě v zimě lepší sníh než obleva, ale vy jste mě asi vyvrátil z omylu:D:D. Jinak ty srážky vypadají podle radaru opravdu zajímavě, tak doufám, že to vydrží.

# 23.12.2018, 17:36

No to vydrzi..celou noc bude opet prset...nerikam, ze to neni potreba, ale ve snehu by to bylo mnohem lepsi no. :(

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.