Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Teplota vystoupila až na letních 25 °C

77
# 15.10.2018, 19:12

tak nejnovější GFS už není tak optimistický jako předešlý,ale to se dalo očekávat..

8
# 15.10.2018, 19:28

Zase ten teplomil a šílenec s GFS, jo jasně bylo teplo doteď, proč by se to mělo změnit, jak prosté. A srážky? O těch si už můžeme v 2018 nechat jen zdát, asi jako o bílých Vánocích. Počasí čím dál stereotypnější, nudnější, a hlavně zkázonosné. Vítejte v Českém Turecku, nebo v České Arábii? Panuje tu pravé středomořské klima, po většinu roku jasno, srážky jen občas, typu cmrndání.

# 15.10.2018, 20:00

olga to pise no,rekneme nesikovne,ale to stredomorske klima v cesku,na toto tema uz jsem cetl i neco od klimatickych odborniku,nekteri dokonce i psali ze je to jev nevratny.tomu radsi verit nechci.

142
# 15.10.2018, 20:22

Olga95
Hele, středomořské klima tu není, naučte se první něco o podnebí oblastí, kterých píšete a pak je používejte jako vzro svých krávovin

# 15.10.2018, 20:58

Teploty, které nyní považujeme za extrémní, se stávají běžným klimatickým úkazem. „Změna klimatu je nyní už natolik pokročilá, že o nápravě v podobě návratu do minulého stavu se nemá cenu bavit, to už patří do říše fantazie,“ říká v rozhovoru pro LN klimatolog Aleš Farda z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd.
Zdroj: http://ceskap...ice-tema_lube

# 15.10.2018, 20:58

Olga95
A jak mám jinak nazvat to, že tu píšete o prvních tropických Vánocích v roce 2018 v ČR?:) Mám to brát jako názor rozumného člověka?:D

# 15.10.2018, 21:03

Frantisek95 tak nejak to myslim ze se vyjadruje nesikovne,ale kdyz si prectes co pise ten klimatolog z akademie ved,v necom se s ni shoduje.jasny,nebavim se o +20 na vanoce,z druhy strany mozny vsecko

4
# 15.10.2018, 21:37

Na Olga mi vadí jediné... Píše stylem že za to že svět se řítí do záhuby můžou všichni jen ona ne... To bude nějaký spasitelský syndrom...

18
# 15.10.2018, 22:18

Prostě každý rok je jiný. Vždy i v historii to tak bylo, byly tu takhle extrémně teplé roky, ale byly i chladnější, když někde bouchla sopka, tak tu byla i arktická zima a tak je to dokola. Teď je sice teplo, ale příští rok může být malinko jiné proudění a může být naopak chladno, a až jednou někdy dojde k erupci sopky a dostane se do ovzduší hodně prachu a popela, tak zas bude chladno a dostatek srážek.
Navíc teď se zrovna severní polokoule otepluje a jižní se ochlazuje, ono se to postupně trochu mění, ale to tu vždy bylo a vždy bude, sice člověk na to nějaký vliv má, ale tohle by se dělo tak jako tak, třeba v trochu menší míře, ale dělo...

31
# 16.10.2018, 07:49

Tommy
Nejsem odborník, ale nezpůsobuje to ve Frýdlantsku (a okolí) právě v menší míře při jižním proudění fénovej efekt, neboť tato oblast již geograficky leží v německý (polský) nížině?

16
# 16.10.2018, 12:04

Abychom si rozumněli, co tady dělá paní Olga95. Říká se tomu trollení a těm lidem troll :)
Každý už si sám najde definici, ve zkratce je to člověk který se snaží naštvat co nevíce lidí za každou cenu a určitým způsobem mu to dělá dobře.

5
# 16.10.2018, 12:27

casipo

Souhlas.

271
# 17.10.2018, 18:33

Na.Guru

Ten fenovej efekt tam je, napodobne v oblasti Bystrice pod Hostynem a na Ostravsku. Dulezite je, ze za jiniho proudeni noci fouka vitr. Pak se vrstvy promichaji a teplota v noci neklesa. A lip se i promicha podzimni inverze.

V noci 07-08.08.2013 se po pulnoci nahle oteplilo se silnym vetrem. V 3:30 SELC, pred vychodem Slunce vystopila teplota v Hejnicich na +29.9, i v Mrazovkach a na horach +20-25 (pred vychodem Slunce). A prez den prisly bourky, tak bylo denni maximum v Hejnicich prave v 3:30 SELC.

http://diskus...8.8.2013.html

# 21.10.2018, 08:30

casipo
Asi tak. A hlavmě jsem zvědavej na ty letošní první tropické Vánoce, jak tady paní Olga předpovídala:).

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.