Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě slunečno a kromě východu často větrno

Diskuse o počasí Teplota vystoupila až na letních 25 °C

273
# 12.10.2018, 08:01

honzis
Přesně tak, 90% národa tenhle průběh října přivítá, to vám garantuju.

Olga95
Vánoce nebo Silvestra neřeším, ať je klidně +10 a deštivo, ať se to pěkně vsakuje. Za každý slunečný den jsem teď mnohem vděčnější než v květnu nebo v létě, každý rozumný to musí uznat.
Sázet můžete co chcete, ale v půdě zničené technikou a pesticidy vám toho moc neporoste, to je hlavní problém současnosti.

# 12.10.2018, 08:07

igor127
Tady se ale jedná o půdní sucho zasahující už velmi hluboko do profilu. Mlha je z tohoto pohledu úplně ničemu. Mimochodem žádné mlhy tu kvůli suchu zatím ani nejsou. Chápu, že z vašeho pohledu se nic hrozného neděje, protože Morava dostala letos vody relativně dost a toho slunce jste taky neměli tolik, ale tady u nás pršelo opravdu jen minimálně a slunce praží téměř denně. Takže já se na zataženo a plískanice vyloženě těším a nepřesvědčíte mě, že je to jinak.

# 12.10.2018, 08:14

Yurri
Vyschlá půda na troud a uschlá vegetace vám na národ z vysoka prdí. Tohle je přesně ten sobecký lidský pohled. Mně se to líbí, mně to vyhovuje, já se můžu až do prosince koupat v zahradním bazénu, já se můžu celoročně opalovat. Fajn, proto jsme to dopracovali tam kde to je.

142
# 12.10.2018, 08:19

kostohryz
Ano, po několika letech jsme měli víc srážek, než Čechy - ne zas o tolik, ale slunečního svitu jsme měli stejně, a co se týče tepla také - zase nemůžeme brát celou Moravu...Když to porovnám průřezme stanic CHMI ta průměrný sluneční svit i teploty jsou hodně vyrovnané, některé moravské stanice i převyšují čechy..ono totiž jižní Morava má trošku jiné klima, než střední/severní apod. a to je potřeba rozlišovat. Taková Strážnice měla v srpnu 297 hodin svitu, Plzeň třeba 269, Praha také...

# 12.10.2018, 08:31

igor127
Jasný, rozdíly jsou to je bez debat. Je třeba si ale hlavně uvědomit, že čím dřív začne pršet, tím víc vody se dostane do půdy a hlavně hlouběji. Jednorázový déšť to rozhodně nespasí, je potřeba dlouhodobé a pozvolné zásobení srážkami. Slunečno a suchý vítr tento stav naopak ještě zhoršuje. A k tomuto stavu je potřeba navíc přičíst i předcházející suché roky, takže té vody v půdě je už opravdu málo. Je to dobře vidět např. někdě na stavbě, kde dělají výkopové práce. Když se člověk do té díry podívá, tak ještě v hloubce 1.5-2 m je hlína úplně, nebo téměř suchá.

273
# 12.10.2018, 08:36

kostohryz
Naprosto souhlasím, ten přístup po mě potopa musí zmizet, národ už ale sakra to sucho sleduje, zejména my zahrádkáři a i zemědělci, rybáři, myslivci, majitelé lesů, hasiči, atd., teď i politici, ale všechno to má 20 let zpoždění, bylo přece jasné, že jak bude výkyv k povodním, tak pak přijde výkyv opačný. Mě už dávno zajímá spíše co s tím konkrétně dělat a sám to dělám, ale čekal jsem, že těch lidí bude víc, ostatní spíše jen kafrají, se rejpu v zemi či v kompostu v průměru obden.

# 12.10.2018, 08:46

Yurri
Dokud budou finančně zvýhodňováni ti, kteří se chovají nezodpovědně, tak se obávám, že se nic moc nezmění. Musí to být obráceně a taky je velmi důležité v tomto ohledu vychovávat mládež už od ranného dětství.
Mimochodem, před časem jste tu psal o superkompostu. O co se konkrétně jedná? Dost mě to zajímá.

64
# 12.10.2018, 09:01

kostohryz
Myslíte tu mládež, co sedí celé dny u PC? nebo ty, kteří když už vylezou od PC dělají venku jen bordel? hmm to asi nebude nejlepší nápad :D:D:D

142
# 12.10.2018, 09:01

kostohryz
No pokud bude teplá a deštivá zima, snad to pomůže. O nějaké usněžené zimě kdy by pak postupně jární odtávání se konalo iluze nemám. To, že je vody málo nepopírám tak to je a obecně se pro to nic nedělá a my si tu můžeme říkat co chceme.

# 12.10.2018, 09:15

Lucina
Ano i tu, protože i oni jednou budou dospělí a budou se chovat buď dobře, nebo špatně. Ale hlavně je třeba pracovat s předškoláky a školáky. Zodpovědný přístup ke krajině, půdě a životnímu prostředí musí mít v sobě už od mala automaticky zafixovaný jako samozřejmost. Jinak se nikam opravdu nepohneme.

64
# 12.10.2018, 09:23

kostohryz
No právě a pokud je rodiče nebo škola k tomu nepovede, tak si nepomůžeme. A když to sleduju jak jsou všichni šťastní,že neprší, že bude úžasný vík teplý a slunečný, tak to půjde asi horko těžko..

273
# 12.10.2018, 09:49

kostohryz
Fermentací bez přístupu vzduchu pomocí efektivních mikroorganismů a směsi normálního kompostu s biouhlem vytvoříte kompost (v sudu nebo jámě pod fólií), kterej se deštěm moc nevyplavuje, živiny jsou vázány díky onomu mléčnému kvašení na pevno, nic nového pod sluncem, amazonští indiáni v tom byli přeborníci, pak to necháte spapat nejlépe kalifornskymi žížalami a z výsledku se budou radovat ještě vaše děti. Tento kompost máte za měsíc fertig, když je teda teplota 20 a více, semena plevelů nemohou přežít, potřebujete na začátku trochu více ingrediencí a pár peněz, ale za zkoušku to podle mě stojí.

117
# 12.10.2018, 12:42

Říjen je přepsán,pak je na řadě listopad jestli +20.Další rekord je období sucha 5-ti letka.

273
# 12.10.2018, 12:53

space
Já mám naměřeno posledního října 20 ve stínu, k tomu poměřuji ostatní, současná maxima tady na 21ti mě tudíž nevzrušují, není ani půlka října, je takové prodloužené pěkné září.

16
# 12.10.2018, 13:29

škoda že teploty příští týden nebudou vyšší, léto od dubna do listopadu no neberte to, země zaslíbená

64
# 12.10.2018, 13:46

casipo
Kdyby do listopadu, já tady četla, že i na vánoce a na silvestra má být 30, takže začínám už teď hubnout do plavek ....

# 12.10.2018, 14:05

Listopad se jeví taky hodně teplý

8
# 12.10.2018, 16:12

radek4545
Listopad? Jasno a 22, prosinec? Jasno a 18, leden? Jasno a 15, duben 30?? Srážky snad někdy v roce 2020 ale co, to už tu stejně bude poušť. Příští rok masivní migrace, kam? Za vodou!

# 12.10.2018, 19:15

Yurri
Díky, to vypadá zajímavě musím to příští rok vyzkoušet.

ota
Avatar
2141
# 12.10.2018, 22:40

Lucina
Tak tím, že bude člověk naštvaný, že je hezky a teplo taky ničemu nepomůže. Já si současné krásné počasí užívám, i když vím, že příroda by déšť potřebovala, jenže když budu mít díky tomuto počasí špatnou náladu pršet nezačne. Samozřejmě až přijdou srážky, budu rád a rozhodně nadávat nebudu. Mnohem víc pro přírodu udělám pokud se alespoň občas vydám do práce na kole a ne autem nebo si odpustím cestu letadlem.;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.