Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Blíží se nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století

# 17.07.2018, 13:24

Letos si pro nás léto připravilo skutečnou lahůdku, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. V pátek 27. července nastane pozdě v noci úplné zatmění Měsíce a nebude jen tak ledajaké!... Více >>

622
# 29.07.2018, 15:14

Zatmění bylo nezvykle dlouhé,ze začátku nebylo vidět kvůli mrakům,pak měcíc postuně prosvítal,a posléze už byl velmi slabě vidět.Myslel jsem si že jsou tam ještě mraky,ale Mars který zářil blízko mě potvrdil že už je jasno.Potom jak už začínal být ozářen sluncem už to šlo normálně.
Škoda že se nepovedla nějaká fotka:),snad sem ještě někdo něco dá..

116
# 30.07.2018, 00:09

Zatmění jsem pozoroval z Frymburku a byl to pěkný zážitek, i když se mi nepovedlo zpozorovat celý úkaz kvůli oblačnosti (úplná fáze byla naštěstí vidět v celém průběhu - částečnou fázi před ní pokazila vysoká a po ní zase nízká oblačnost). Zároveň jsem si vychutnal taky opozici Marsu a pozorování dalších planet, stejně jako přelety různých družic včetně ISS a pohled na Mléčnou dráhu v nadhlavníku. Pozorování mi navíc po celou dobu zpříjemňovala krásná blýskavice z bouřek nacházejících se nad severním, severovýchodním a východním obzorem. :):slunce:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.