Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Zažíváme velmi teplé jaro, léto se čeká také teplejší

# 30.05.2018, 16:01

Letošní rok opět ukazuje, jaké rozmary může přinášet počasí v době měnícího se klimatu. Nejprve jsme zažili velmi teplý leden, následoval studený únor a březen, a pak nastal nejteplejší duben za téměř 60 let. A nadprůměrně teplé počasí pokračuje i v květnu.... Více >>

# 30.05.2018, 21:45

Zdá se mi nepravděpodobné, že by bylo 5 po sobě jdoucích měsíců nadprůměrně teplých, pokud vyjde i červen nadprůměrný, je velká pravděpodobnost, že červenec nebo srpen bude teplotně podprůměrný to samé srážkově...ale je to čistě můj názor...:cool:

273
# 30.05.2018, 21:55

Snad no, hlavne aby vic prselo. Ve sredni Evrope se to uz zlepsuje. Severo-vychodni Evropa naopak cely keten velmi sucho, a i minimum oblacnosti. Nekde i od zacatku Kvetna neprselo.

Zato Praha dostala bourku koncem kvetna pobradnou. Napodobne koncem kvetna 2016.

642
# 31.05.2018, 04:32

v sobotu se podle všeho proudění z JV změní na SZ a mělo by přinést už tak potřebné srážky i k nám.Uvidíme ale,já už na vodu pomalu rezignuju.Tady za poslední týden spadlo minimum srážek.Vesměs neměřitelné přeháňky v podobě několika kapek.S tím teplem v následujících měsících to může být jak kde.Loňské září si většina ČR užívala stále teplo a tady nastal od prvního školního dne podzim.Uvidíme ale.Meteorologie začíná být loterie.

86
# 31.05.2018, 10:23

alka
Já tedy ochlazení moc v předpovědích nevidím. Proudění se sice změní, ale stále bude teplo - nebude na něj navázána žádná chladnější vzduchová hmota.

sněhomagor
Myslím, že klidně může být 5 měsíců nadprůměrných. Některé situace mají tendenci se udržovat velmi dlouho.

36
# 31.05.2018, 10:56

Petr12
U nas na Jablonecku predpovedi nejen meni smer z JV na SZ ale davaji i vikendove ochlazeni (a konecne sanci na dest a bourky - pri JV proudeni mame temer vzdy smulu, vsak tu spadlo za posledni tyden asi 10 kapek) na teploty z dnesnich a zitrejsich 30 na vikendovych 23...a 7 stupnu dolu ochlazeni je...:D To, ze se ma pristi tyden asi zase oteplovat je vec jina...:)

86
# 31.05.2018, 11:04

Tomamir
Sleduji hladinu 850 hPa: http://www.in...5.499&z=7.362 - dojde tam k ochlazení o cca 2 °C, to moc není. Samozřejmě, že při dešti se ve 2 metrech to ochlazení projeví hodně.

36
# 31.05.2018, 11:04

Petr12
Jo, to mate pravdu...me zajima teplota ve 2m, kde se bezne pohybuji...:D;-) Jinak mate pravdu...;-)

# 31.05.2018, 11:10

Denně čučím na Váš web v naději, že konečně skončí toto úmorné teplo a zatím marně.
Asi mnoha lidem takové počasí vyhovuje, já se nicméně těším na ochlazení a teploty v normě (klidně i podprůměrné).

Teď je otázka, jak to bude s následujícím červnem a červencem atd... jestli bude furt horko, denně budeme očekávat tropické hodnoty, pak třeba i teploty pohybující se kolem 40°C ... a uschneme tady všichni :D a nebo bude kolem 20°C a sychravo a bude se nadávat, jak je hnusně a kde je to léto :D

642
# 31.05.2018, 11:46

Petr12
já o žádném ochlazování nepíšu :) ale slabé (o 3-5°C)by přijít mělo alespoň na víkend.

36
# 31.05.2018, 12:16

alka
Ja bych tipoval o 7 stupnu to ochlazeni na vikend...Dnes to na sidlistich na tech 29-30 vystoupa (uz ted ve 12h je 25), o vikendu cekam tech 23 a konecne i dest a bourky u nas...:prsi::blesk:;-)

642
# 31.05.2018, 13:12

Tomamir
kéž by a celou noc deštík :) Tady je taky 25°C ale vítr to maličko snižuje.Byl jem dole ve městě a tam je hrozně.Ty jsi milovník teploučka,ale mě by stačilo 20°C,polojasno a pak by šlo chodit na ryby.Ty jsou momentálně zblblé tak,že i kdybys jim cpal uherák,kašlou na něj.

63
# 31.05.2018, 13:22

Ve Zlíně je 30,3. Taky bych ale s radostí brala 20°C nechápu jak se toto může někomu líbit :D:D

271
# 31.05.2018, 13:32

Lucina
I tady u Veselí n. M. už padla 30ka, na koupání pro děcka super, ale pro všechny ostatní hnus, kromě včerejška jsou od pondělí tropy, a to je vlastně ještě květen, v tomhle teda zlatá Vysočina, při nárůstu prům. teploty o 1st. stoupne výpar o 100mm ročně, to je naprosto neudržitelné, zemědělství a lesní hospodářství zkolabuje, lidi o změně neví a hlavně nechtějí vědět.

63
# 31.05.2018, 13:38

hYurri
No já znám hodně lidí, kterým se to líbí a děti nejsou, nechápu :D:D
Snad každý musí vidět,že takové teploty co byly letos v dubnu a v květnu nejsou tak uplně normální.. Celkově to počasí stojí za ...

5
# 31.05.2018, 13:49

Lucina

Moc dobře vím, že to teplo a málo srážek pro přírodu není vůbec dobré a značí to do budoucna velký problém, pokud se proudění změní a přestane v Evropě převládat západní proudění. Na druhou stranu čemu se vlastně divíme, když se k planetě chováme tak bezohledně a dobrovolně si jí dál s úsměvem na tváři ničíme. No a ještě bych dodal, že tohle teplo miluju, rád se griluju na sluníčku:slunce::slunce::D:D

63
# 31.05.2018, 13:52

honzis
Taky si myslím,že si za to můžeme sami. Co jí dáváme, to nám vrací..

36
# 31.05.2018, 13:55

alka
Ja mam rad teplicko sousede;-) a tohle pocasi se mi libi, ale byl bych rad, aby obcas zaprselo a zabourilo, nebylo takovy sucho a dalo se v noci spat...Popravde za 33let, co tu ziju, nepamatuju takove jaro...:slunce::cool: Beru to jako zadostiucineni za mizerny lonsky rok (zadne jaro, nic moc leto a hned od 1.zari mizerny podzim)...:D Jen ta voda chybi...ale neboj, v patek ci sobotu to prijde i sem, verim tomu...:prsi::blesk:;-)

# 31.05.2018, 16:11

V Detve bol dnes prvý tropický deň tohto roku. Teplota dnes vystúpila až na 30,1°C :slunce::).
Ja sledujem počasie už pár rokov a takto teplo hádam ešte nebolo.

642
# 31.05.2018, 16:43

Tomamir
o 25 let déle a taky asi nepamatuju.Byl rok někdy okolo 1985 (nevím přesně) a pár hodně teplejch dní už v druhé půlce března.Dělali jsme na baráku střechu,ale to co teploty předvádí letos nevím nevím.Posekáš trávu a je to druhej den žlutý jak v Chorvatsku.Jestli se to nezlomí,budou velké škody a jídlo podraží.Teď momentálně je 27.6°C

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.