Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Německo hlásí metr sněhu, lidem zmrzly i pomlázky

# 01.04.2018, 08:18

Masa arktického vzduchu ovšem zasáhla především Německo a Polsko. Panuje zde ještě mnohem chladnější počasí než u nás. Husté sněžení v noci na dnešek zasáhlo severní Německo a zcela paralyzovalo přípravy na zítřejší velikonoční koledy.... Více >>

3142
# 01.04.2018, 12:12

apríl metr sněhu nenapadlo v Německu a arktici vzduch není ale sněžilo

293
# 01.04.2018, 15:04

....píše se rok 2013 a je to o 300 km východněji :D

642
# 01.04.2018, 15:12

podobnou chujovinu jsem měl ráno připravenou,ale obava ze zablokování od In-Počasí mě přibrzdila :) Jeden nikdy neví.....:D ale rozeslal jsem mail ohledně první placené aktualizace systému windows 10 a měl jsem to tu jak na ústředně.:D

42
# 01.04.2018, 16:29

Tyhle aprílové články jsou fakt povedené. Pochybuji, že něco podobného jinde na českém internetu existuje na téma počasí. Ten kdo to psal má evidentně talent. Když to člověk čte, tak ho to fakt rozesměje. Nejvtipnější část je podle mě tato:

Běžný zajíc přitom měří kolem 15 cm sněhu a v těchto podmínkách ho tak sněhová závěj může zavát až po ouška. Na oficiálních stránkách svazu se dnes dokonce objevil návod, jak zajíce ze sněhového závěje osvobodit. "Hlavně je netahejte za uši!" uvedl s lehkou nadsázkou předseda svazu.

:):) fakt dobré...

Jednou takhle když vyšel apríloví článek asi před 3 lety, tak když sem to četl, zrovna sem si vůbec neuvědomil, že je apríl a tak jsem ten článek bral jako fakt. Nedošlo mi ani, že to co se v tom článku psalo je vlastně nesmysl, který se nemůže ani stát. :) Člověk se snadno nachytá. :)

# 01.04.2018, 16:31

Ale i tak na severu Německa napadlo opravdu hodně sněhu: Bílé Velikonoce: Na severu Německa napadlo až 35 c.... Teď už tam sněžení slábne.

V článku je ten metr samozřejmě aprílově sečtěný z několika stanic. Ačkoliv některé deníky jsou schopny srážkové úhrny z různých míst sčítat i mimo apríl: Škůdce v meteorologii (viz obrázek z Blesku) :D

U nás se podobná situace stala v tom roce 2013: Počasí u vás - zde můžete nalézt zcela fascinující fotografie: http://www.in....php?id=10950

Před tím se to stalo na začátku dubna také v roce 1996: Nejvydatnější jarní sněžení od roku 1996

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.