Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Tornáda.cz - nový web o tornádech

# 14.06.2008, 09:45

Dnes jsme spustili nový web s názvem Tornáda.cz. Web informuje uceleně o tornádech. Nechybí zde přehled případů tornád v Česku, aktuální články, předpovědi tornád, fotogalerie a další spousta informací. Doufáme, že se vám bude web líbit a rádi ho navštívíte. Více

# 14.06.2008, 13:07

Ten web o tornádech může být pěkný,zatím ale nejde spustit.;-)

Anonymní
Avatar
# 14.06.2008, 14:21

Neni to skoda te domeny tornada.cz ? :!!: Cekal jsem to uplne jine, tedy lepsi fotografie...primo tornad v CR....nejaky meteorologicky popis, ktery by vystihl danou situaci.

Zajimam se o bourky uz tretim rokem, ale fakt jsem od tornada.cz ocekaval mnohem vice.

Bohuzel jsem zklamany a rekl bych, ze nas bude vice.

Kouknete na www.bourky.cz Vzdyt to tam maj promakane :)

# 14.06.2008, 16:15

Hejda
Web jsem spustili dnes, obsah je stále v budování. Obrázky tornád v Česku nemám k dispozici, ale až se v Česku nějaké vyskytne určitě jeho situaci podrobně rozeberme. Nebudu ovšem podrobně rozebírat situace u tornád kdysi dávno.

Bourky.cz už za sebou mají několik let provozu a za takovou dobu se obsah nádherně rozroste (a bouřek je v Česku i více). Tornáda určitě budeme podrobně rozebírat a i se vydávat na místa, která zasáhla.

mirko 14 rokov kosicke olsany
Bez souhlasu to možné není.

Anonymní
Avatar
# 14.06.2008, 20:05

Jaktoze nemate obrazky tornad, ktere uz byli v CR? Vzdyt staci kontaktovat CHMU odbor tornad a tam ty fotky jsou. A nebo mam chapat tak, ze Vam to svoleni nedali :cool:

Tornada, ktera budou. Jak o nich budete vedet? Z medii, od CHMU? K cemu Vam pak bude...kdyz se k misto vydate. To jako poznate jestli to byl savy vir, downbuster, tornado F0 nebo F1? Nemyslim si, ze z Vasi strany bude takovy vyjezd k necemu platny.

Jsem proste zvedavy, ale ja osobne si to nedokazi predstavit. Jedine v cem by tornada.cz vyspela....by bylo jen v tom, ze by jste spolupracoval s CHMU, ale to asi pochybuji, ze to ni budou chtet....uz nyni by jste mel urcite od nich fotky a detailni popisy. Tedy pokud se nemylim...prece jen bylo vcera 13.patek....nastesti probehl v poradku.

Anonymní
Avatar
# 14.06.2008, 20:44

To si prave nemyslim, ze lidi budou posilat fotky. Ja kdyby vyfotil tornado, tak to smeruji pouze CHMU, ktera tu vec prosetri a rekne pevne stanovisko, ze to opravdu bylo tornado.

Co z toho budu mit, kdyz to poslu sem? Ze to zobrazi, ze udelaji clanek, ze to bylo tornado? ....kdyz to muze byt neco jineho....o to jde :) Samozrejme kdyz to CHMU vysetri...tak pak samozrejme se s tornada.cz domluvit muzu...ale spise bych to frnkl na www.bourky.cz kde ten team lidi je dost dobry a par jedincu tam znam :)

# 14.06.2008, 20:52

Hejda
Tato web se zaujima aj o tornada nelen v CR ale aj v SR a vo svete. Takže ceho se bojíš?

# 14.06.2008, 20:56

Hejda
ČHMÚ ty obrázky nemá, jsou ve vlastnictví autorů těch obrázků.

Co z toho budu mit, kdyz to poslu sem?
Co z toho budeš mít, když to vyfotíš a nikomu to neukážeš? Takhle obrázek pošleš zpravodajským webů, nám a ČHMÚ.

kdyz to muze byt neco jineho
Samozřejmě poznat trombu nebo tornádo je velice obtížné, pokud obrázek není jednoznačný. Ale terénní průzkum, fotografie, radarové snímky napomohou.

Od známých vím třeba o třech pravděpodobných tornádech, které ČHMÚ v databázi vůbec nemá, ale na průzkum je již nyní pozdě (jsou 3 az 6 let stará).

Jde také o to, že ČHMÚ nesleduje tornáda ve světě.

weather_dt
Poslední bylo v Česku pozorováno 15.05.2008.

# 14.06.2008, 21:06

mirko 14 rokov kosicke olsany
Už jsem ti dal komentář o té sněhové bouřce,můžeš si ho přečíst.:oblak: :)

# 14.06.2008, 21:13

In-pocasi
Tato stranka tornada cz je velice dobrá, lebo tam su aj predpovede. Ale se chcú zeptat, či ke článku se bude dat napísat komentár.

Anonymní
Avatar
# 15.06.2008, 09:10

Mně se ten webík líbí. Hezká doména, design a články.

# 29.06.2008, 15:16

tornáda na obrázku jsou fantastická,kdy budou tornáda na Slovensku?:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.