Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Pondělí nabídne teploty přes 10 °C, potom se ochladí

36
# 30.01.2018, 09:25

alka
Souhlas, taky si myslim, ze to hitparada nebude, ale porad lepsi max 1-2 stupne (v noci pod 0) a snehove prehanky nez vcerejsich (u nas) 8 a v noci 3 a dest...rozhodne nas ceka zmena k lepsimu, ale na jak dlouho to bude, je ve hvezdach...Rozhodne nerozporuju zdejsi diskutery, ze tato zima je hodne uboha, ale jsem rad, za kazdou zmenu k lepsimu, i kdyby byla jen na tyden...:snih:;-)

# 30.01.2018, 09:45

Víra v silné mrazy, se stala vírou z nejabsurdnějších..:D:blesk::slunce::oblak:

34
# 30.01.2018, 11:11

Dneska opet jaro. Nadhera :D

642
# 30.01.2018, 11:34

Allah.Blahak
to si nemyslím.Každou zimu a to i tu nejmírnější tady máme min. týden mrazů mezi -10/-15°C Těžko přijde v březnu , ale máme před sebou celý únor

# 30.01.2018, 14:38

alka

Tohle bude první "zima", co mrazy vůbec nebudou.Jednou to muselo přijít.:blesk::blesk::blesk:

42
# 30.01.2018, 15:08

Zas tak negativně bych to z hlediska zimního počasí neviděl. GFS sice smazal mrazy, ale smazal taky oteplení na víkend. Zítra bude tepleji až +10°C, potom už bude bez přerušení chladněji a GFS zatím žádné oteplení nedává. Takže tohle studenější počasí ikdyž ne výrazně může trvat 10-14dní bez oteplení a potom se klidně může ještě více ochladit. Myslím, že únor bude na 99% chladnější a více zimní, než leden. To už je celkem jasné, když leden byl prakticky rekordně teplý. Taky bych si dovolil vzdálenější tip a to, že i březen bude chladnější a více zímní, než leden.

36
# 30.01.2018, 15:21

aura333
Ja si tipovat netroufnu, ale taky uz jsem tu psal, ano, zima je letos velka bida, ale rysuje se tam zlepseni, ikdyz ne zadny -5 pres den a -10 pres noc, ale o to vetsina z nas nestoji...po tech prehnane teplych lednovych dnech prijde teplota lehce nad 0, nocni par pod 0 a snehove prehanky vhod...clovek vse nesmi videt tak negativne...zima je na prd ale blizi se lepsi obdobi, nez to, co bylo doted...:snih::D

34
# 30.01.2018, 16:24

Ten mesic je uzasnej.

271
# 30.01.2018, 18:29

Zatim to vypada, ze zadne ledove dny nebudou, alespon ne v Praze. Na par stanicich stale muze byt zima bez ledoveho dne, coz se v CR nikdy predtim nestalo (aspon jsem to nikde nenasel, min. v Klementinu se to nestalo).

Ale zima muze prrijit i v breznu (dubnu), jako 2013 nebo povestny rok 1785.

42
# 30.01.2018, 18:33

Nejnovější výstup GFS je více zimní, než ten předešlý. GFS je schopný to zpět přetočit do mrazů. Uvidíme jak se to bude dále propočítávat. Každopádně to vypadá, že únor nabídne mnohem více zimního počasí, než leden a mohl by skončit teplotně blízko průměru.

# 30.01.2018, 18:51

Když je někomu bez zimy smutno, začne myslet na březen a duben..No proč ne, pokud se těší na jaro...:D:vitr::oblak:

# 30.01.2018, 21:08

aura333

By musel byt celej unor -50 aby se to priblizilo prumeru :D nevim jak u Vas...ale u nas teda jo. :D
Mozna jste mel namysli..jako prumerny unor...to pak jo....:)

42
# 30.01.2018, 22:39

logitech
Jasně že sem myslel pouze únor a z té věty to podle mě jasně vyplývá, ale v poho... Pokud by byl únor teplotně průměrný jako celek, tak by určitě i v nížinách byl sníh, který by se udržel. Zatím byl prosinec a leden teplotně hodně nadprůměrem, takže v nížinách se sníh moc držel i hodně pršelo. Podle mě je to hlavně o teplotách. Kdyby byla teoreticky celá zima hodně studená, bylo by možná méně srážek, ale v nížinách by ležel určitě sníh a kdyby netál, tak by postupně připadával a nakonec by ho bylo třeba metr. Takhle to "funguje" na Sibiři, když přijde zima je pak několik měsíců stále pod 0 a mezitím jsou i nějaké sněhové srážky a sníh pomalu, ale jistě přibývá.

Jinak narážky na březen a duben chápu, ale posledních několik let jsme svědky, že i v březnu a dubnu se dokáže zima vrátit a dost zaskočit. Někdy i v květnu. Podle mě čím je teplejší zima, tím je větší šance na chladný březen, duben i 1/2 května.

77
# 30.01.2018, 22:42

aura333
si vedle jak ta jedle!Skoro nikdy nepřijde chladný březen po teplém lednu a únoru!

22
# 31.01.2018, 06:28

Také souhlasím že jaro bude spíše chladné ale extrémní mráz bych už v březnu nečekal.... uvidíme.

# 31.01.2018, 06:32

...vypadá to, že zima je teprve za dveřmi, únor vpadá konečně zimní ovšem bez extrémů ale stabilní a delší...ale celodenní mrazy by mohly být na celém území....:snih::led:

# 31.01.2018, 13:20

Nekdo zas objevil Ameriku....kdyz bude zima, snih se udrzi i v nizinach...tak neasi :D Kdyz to ctu..tak si rikam..ze az tam uplne blbej nejsem...ze jsou lidi na tom i hur...

Jinak pocasi.idnes ma krasnej vyhled...primo pohadkovy po graficke strance.

77
# 31.01.2018, 14:02

sněhomagor
ale v nížinách aspoň u mě žádné sněžení očekávat nelze,vypadá to na pár dnů holomrazů,tudiž to je o ničem.

268
# 31.01.2018, 14:12

Celej příští tejden čekám zamrzlo, škoda že toho sněhu moc nenapadne, ale tak třeba to bude zase na kolo, jinak slunce už dělá s teplotami divy, čecháčci si užívaj i přes +10, u nás ráno -3, při zemi kolem -5, Náměšť n. Oslavou při zemi -8, v MB ještě v poledne +2 při zataženu, teď už je to trochu lepší, ale zase to kazí nepříjemný ledový J vítr, když si vzpomenu na moskevských 6min. slunce za prosinec, tak jsem vděčný.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.