Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Pondělí nabídne teploty přes 10 °C, potom se ochladí

# 29.01.2018, 16:34

Zdejší zimofilové, se chovají docela zvláštně.Když má být teplo, tak se to může přece stokrát změnit, když má přijít něco od Ruska, tak to vítají 560 hodin dopředu..:D:blesk:

# 29.01.2018, 17:12

Allah.Blahak
Víš jsou tu tací kteří chtějí zimu aspoň na týden, asi mi ty brusle zkorodují dřív než je použiji...

# 29.01.2018, 17:16

Dobře dobře, jenže chtěním se realita nemění.Tak prostě brusle strčím na půdu, nebo navštívím zimní stadion.

77
# 29.01.2018, 17:23

Zimofilové,GFS pohřbívá zimu:D

182
# 29.01.2018, 17:31

U nás dnes nebylo ani těch 10°C ... Naopak zataženo a mlhavo celý den, max 6°C.

# 29.01.2018, 17:38

Allah.Blahak
To je v naší lokalitě poněkud nereálné :D

# 29.01.2018, 17:51

Zcela reálné, je brusle nakonzervovat, nebo věnovat muzeu.Dají tam štítek..Brusle se používaly, když ještě zima existovala.

42
# 29.01.2018, 18:20

GFS ty mrazy teď dost zmírnil, ale ještě se to může vrátit zpátky do chladnější varienty. Kdyby u nás byla zima jako by měla být, tak nemá cenu nic vyhlížet, tohle už je jen projev zoufalství někoho, kdo má rád zimu a bydlí v nížině a nechce se mu jezdit 100km na hory jenom kvůli tomu aby viděl sníh. Tady na pražský poměry je např. 10, 15cm slušná pokrývka, která normálně bývala prakticky každou zimu, ale časy se mění... jinak výstižný byl komentář Michala Žáka v 16:20 v předpovědi počasí na ČT24, když komentoval aktuální teplotní mapu Evropy. Řekl: "Mrazy se z východní Evropy odsunuly zpátky na sibiř a mapa připomíná spíše konec března, než konec ledna." Ani v té evropské části Ruska nemají momentálně žádnou zimu. Prakticky celá Evropa je teplá.

Dodatek: Mám spolehlivé informace o tom, že jsou rozkvetlé všechny lísky a včely dnes pilně sbíraly pyl. :D Je to normální? Kromě toho stále kvetou sněženky, ale ty vlastně kvetly už začátkem ledna.

22
# 29.01.2018, 18:31

No já myslím že únor už to nezachrání, určitě ještě nějaká zima bude, ale předpokládám, že se ponese se ve stejném či podobném duchu jako dosud, bohužel.....
Je opravdu škoda že aspoň nemrzne, taky jsem už přemýšlel že to tuto zimu nebylo ani na brusle,..

# 29.01.2018, 18:37

dawe a spol: malá rada zní nekoukat jen na "barvičky" ale na všechny ansánbly, a když na to mrkneš tak proti dnešním ranním výstupům to podstatně klesá :-) ...zím nechci říct že bude zima protože to si v těchto podmínkách fakt netroufnu :-D http://www.we...2&lid=ENS&bw=

77
# 29.01.2018, 18:40

aura333
jo jistě je vrátí,to si piš:D

42
# 29.01.2018, 18:43

sněhomagor
Ansámbly znám, ale přijde mi zbytečný to sledovat. To už je možná opravdu pro někoho kdo je fakt hodně zapálený. Ty barvičky bohatě stačí. Takhle člověk z toho stejně moc nevyčtě a i ty ansámbly se každým výstupem mění, takže stejné jako u barviček...

77
# 29.01.2018, 18:43

sněhomagor
mě fakt nemusíš učit co to jsou ansámbly;-)

# 29.01.2018, 18:44

dáli pánbůh tak příští týden v moci mráz a přes den kolem nuly se sněhovými přeháňkami, a dá-li více tak na podstatné většině území budou celodenní mrazy...ale letos na nás zatím pěkně kašle :-D

# 29.01.2018, 18:47

dawe: no pokud sem píšeš že "zrušil" předpovídané mrazy tak co si mám myslet když žádné extrémní mrazy v součtu běhů v podstatě nepředpovídal...stačí se mrknou na ČHMU a ty to shrnou za tebe, tam je předpověď jasná, přes den kolem 0 a v noci mráz to je celý, neber to zle...;-)

77
# 29.01.2018, 18:48

sněhomagor
však jo,v pohodě;-)

42
# 29.01.2018, 19:08

Ještě sem si vzpomněl, že kvete taky zlatý déšť, který by měl kvést někdy během března nebo dubna. V těchto přírodních projevech na vegetaci je tato zima asi fakt rekordní. Tudíž i rekordní do nadprůměrných teplot. Doufám, že zde vyjde nějaký článek, kde bude shrnutí letošního ledna, jako loni. Zajímalo by mě kolik bude odchylka.

# 29.01.2018, 20:19

GFS ochlazení prakticky zrušil, do týdne tam bude tak +10.:oblak::prsi::blesk:

36
# 30.01.2018, 09:10

Nevim co si zdejsi diskuteri predstavuji, ale od CT/PA se ma zmenit charakter pocasi, denni teploty tesne nad 0 (samozrejme dle lokality), v noci tesne pod 0 a snehove prehanky...Ale ze bych tu brecel a stezoval si jak se "vraci tepla varianta" a jak "konci zima", kdyz jeste vcera jsme tu meli asi 8 stupnu a v noci prselo a byly 3, to fakt ne...Prichazi rozhodne zmena k lepsimu (nevim jak moc v nizinach ale od strednich poloh rozhodne). A kdo veril holomrazum v GFS za 8+ dni tak to je jenom jeho boj, rikam to tu porad at nekoukate dal jak na 5dni...:D Ja jsem rad aspon za nejake ochlazeni, ktere na konci tydne rozhodne prijde...otazka je jen na jak dlouho, ale to ted nema smysl resit...:snih:;-)

642
# 30.01.2018, 09:21

Tomamir
tady vejš bylo včera kolem 6°C i tak na tuto dobu teplo.Ochlazení přijde a s ním asi i opět sněžení (15-20cm),ale žádná hitparáda to kamaráde nebude.I tak ještě stále věřím minimálně na týden silných mrazů.Jsme + - v půlce zimy.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.