Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí V Jeseníkách spadne až 100 mm srážek, hrozí rozvodnění toků

# 18.05.2008, 22:27

Yves
Mohl bych dva z těch obrázků použít v připravovaném článku? Samozřejmě bych uvedl odkaz na tvůj web.

P.S. Pokud kdokoliv vyfotíte nějaký zajímavý úkaz, bouřku, přívalový déšť, rádi obrázky zveřejníme (můžete je posílat na info@in-pocasi.eu).

Anonymní
Avatar
# 19.05.2008, 12:45

In-Pocasi: No jistě, od toho to je !! Omluva, že píšu až teď.

# 20.05.2008, 14:25

Trochu opožděně, ale přece budu informovat o víkendové situaci na Vítkovsku. Vítkosko inkasovalo pomalu nevíce srážek z celé republiky. Já jsem naměřil za 24 h 50,5 mm, Vítkov 50 mm, Kružberk 55 mm. Přes Větřkovice přešly dvě bouřky. V první za cca 8 min spadlo 14 mm deště s kroupama viz. video URL v druhé 8 mm za 15 minut. Poté již jen několik jednotlivých záblesků v okolí. Včerejší srážky 13 mm. A již opět prší, takže z cela určitě dostanu přes 100 mm srážek za měsíc květen.

# 20.05.2008, 16:48

No u nás na Dolnokubínsku heh. ... + spadlo za tento prebiehajúci mesiac až 129ml zrážok včera odhadujem 30ml a dnes 40ml predtým ešte cez víkend 20ml takže asi 90ml zrážok :)! A takmer 85% spadlo teraz za tieto 4dni od soboty až teraz do utorka a ako pozerám na meteogram a wunderground Liesek pre Oravu mesto Dolný Kubín tak pršať bude asi až do piatku kedy je práve v ten deň pravdepodobnosť zrážok až 80%stále zamračené bude až do soboty a v nedeľu by už malo byť bez zrážok aj u nás na severe malá oblačnosť v pondelok by malo byť čiastočne zamračené a s asi 20 až 30% pravdepodobnosťou zrážok takže to najhoršie už máme asi s polovice za sebou a teraz tu v Dolnom Kubíne je okolo 9st teda 8.6st C a tlak ustálene nízky 1003 hPa najnižší bol v pondelok ráno 998hPa teda 5 hektopaskalový vzostup to znamená že sa počasie bude pomaly ale isto zlepšovať tak ak sa bude ešte niečo meniť tak vás aj ja budem pravideľne a včas informovať tieto údaje mám z wunderground.com z meteorologickej stanice Liesek na Orave

# 20.05.2008, 18:45

Parappa Odkud bereš ty srážkové úhrny?

# 20.05.2008, 19:14

No z môjho zrážkomeru a už som ho viac ako dva týždne nevyprázdňoval od začiatku mesiaca čo znamená že moja údaje sú tak presné ako je presný môj zrážkomer a tieto zrážky potvrdzuje aj meteogram na ktorom každú hodinu malo napršať 15 ml zrážok a kedže tu pršalo tri hodiny v kuse so skoro rovnakou intezitov tak sa nemôžem diviť že to čo môj zrážkomer nameral je presné takže neviem v čom máš problem vážený Dobrmánku ja som sa na ten zrážkomer osobne pozrel a dnes som ho práve vyprázdňoval údaje su samozrejme v milimetroch na jeden m2 takže čo je na tom aké pochybnosti včera tých zrážok bolo minálne o polovicu menej a naviac je pre našu oblasť teda celom území už od včerajška upozornenie na výdatný a celodenný dážd aj na búrky tie tu ale neboli za tieto 4 uplynulé dni vôbec no ale tu pršalo v noci ráno a teraz už asi od 14 až 15 hodiny neprší čo je na tom nepochopiteľné skrátka prešlo cez nás silnejšie zrážkové pásmo a ved v takej Bratislave malo podľa meteogramu na dnes napršať za hodinu 30ml je to tam! Tak si to prosím pozri ja v tomto čo som tu napísal nevidím žiadny problém ty áno? Ale každý sa míli ale hovorím že moje údaje sú tak presné aký je môj zrážkomer presný a ten by mal byť v poriadku je to záhradný typ zrážkomera nie elektronický s vyprázdňovaním a podobne takže ja som napísal len to čo vidím a čiastočne my to obháji aj meteogram pozri si ho hlavne pre Bratislavu napríklad na zajtra ale naozaj vážne neklamem nemám to v charaktere a v povahe človeka a tak to pochop ahoj hlavne sa nehádajme jo pa! A ja som bol pôvodne aj som Hu Jin Tao teraz mám ale nick Parappa ja ťa už poznám vzhruba od začiatku tohto roku ale ty si na mňa asi zabudol tak ja som Juraj Jančula z Dolného Kubína časť Dolná Orava, žilinský kraj, sever Slovenskej republiky a ty?:)

# 20.05.2008, 19:17

Teraz tu začalo opäť pršať som zvedavý koľko nameriam teraz a hned ked dážd skončí tak tu dám najčerstvejšie informácie vážne neklamem a k smrti nenávidím ked si to niekto o mne myslí jo tak ahoj dúfam že budeme dobrý praietlia nie klamári a protivníci pekný pozdrav do čiech a akú máš stanicu plánujem si kúpiť Oregon scientific WMR 100 čo ty?;-)

15
# 20.05.2008, 19:48

Ani so mnetusil, ez pocas noci velke uhrny zrazok a burky na juhu vychodneho SR!

Anonymní
Avatar
# 20.05.2008, 20:00

puma979

mno to hej ale uz u nas hrmi a leje

15
# 20.05.2008, 20:07

Mirko
u nas hrmi..KOisce-KVPMirko
Vystraha,.ano ja som tiez zarazeny..takze mozeme ocakavat podobnu burku ako v nedelu..superrrr

Anonymní
Avatar
# 20.05.2008, 20:09

posledna stranka je chybna:NAJPRV SI TO PRECITAJTE!!! dajte si www.freemeteo.com a dole na česku vlajku potom na kosice

Anonymní
Avatar
# 20.05.2008, 20:10

oLIVER, ZAčINA AJ TU HRMIEť

Anonymní
Avatar
# 20.05.2008, 20:11

PARDON ZA CHYBY: TAKA SILNA BURKA S VETROM IBA AK BY TO BOL VELMI STUDENY VZDUCH

Anonymní
Avatar
# 20.05.2008, 20:14

VYZYVAM CELE JUZNE SLOVENSKO, ABY SA NEDALO OKLAMAT VETROM, FUKA OD SEVERU ALE OBLACNOST PRICHADZA OD JUHU. TO POVEDAL P. JURCOVIC

Anonymní
Avatar
# 20.05.2008, 20:25

ja som prihlaseny na pokeci, moje meno: meteo14 tu posielajte otazky

Anonymní
Avatar
# 20.05.2008, 20:34

Ahoj Oliver! Aké je tvoje meno na Pokeci? moje jemeteo14

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.