Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Citelně se ochladí, čeká nás proměnlivé počasí

642
# 13.04.2017, 13:16

Tomamir
přesně jak píšeš.Počasí nás v březnu namlsalo a teď nám přijde , že je zima.Je to normální dubnové počasí pro naší oblast.Pamatuju roky,kdy nebylo nikomu divné,když kolem velikonoc napadlo 10-15cm sněhu a noční mráz byl zcela běžný.Myslím ale , že počasí bylo vyrovnanější a nebylo ze dne na den o takřka 15-20°C chladněji.Zblblej je člověk a ryby na tom nejsou líp :D Neberou potvory.

272
# 13.04.2017, 15:13

Teplý březen vyrovnal chladnější zimu a způsobil rychlé kvetení peckovin,jestli přijde příští týden mráz,tak amen s námi zahrádkáři,navíc spousta zaseté zeleniny konečně vyklíčí(kvůli suchu dříve prostě nešl),nesmí být ani -0,5. Jinak sucho se na jihu Třebíčska nadále prohlubuje,až dnes necelé 3mm na trávu,víc v kuse ještě v dubnu narozdíl od zbytku Vysočiny nepršelo.

41
# 13.04.2017, 20:36

No jestli přijde ten zkur..ný mráz tak je se zahradou amen :(:) vše je v plném květu navíc mám venku už měsíc kaktusy a muškáty, tím pádem bych musel opět vše uklidit:)

# 14.04.2017, 20:05

Jestli máš kaktusy pořád ještě nasucho, tak by jim slabý mrazík neměl uškodit. Já už jsem ty svoje ale letos jednou zalil, takže mě jejich uklizení bohužel asi nemine.

182
# 15.04.2017, 16:12

Dle zdejších předpovědí má mrznout cca 4 dny, ten poslední nejvíce. Nevím, já bych to radši sklidil - mrazy vypadají poměrně silně.

Nejvíce ve Čtvrtek a hlavně v Pátek.

http://www.in...&y=15.499&z=9

41
# 15.04.2017, 19:57

Kostohryz
Mám ty kaktusy normálně venku bez přístřeší tedy normálně na dešti, tak že jsou už napitý a začínají růst, tak že je musím rozhodně uklidit a muškáty s fuchsiemi také:) a to toho mám opravdu hodně, protože jsem zahradník a vášnivý pěstitel v jednom a mrazy a zimu proto nenávidím:(

32
# 15.04.2017, 20:44

Taky už mám citrusy venku cca měsíc. Hlavně příroda už je hodně zelená a kvetoucí od třešní až po broskve. Tohle bude fakt bolet i když nás v Čechách zřejmě ne tolik jako na východě. Kéž by aspoň v noci bylo zataženo, aby nedošlo k radiačnímu ochlazení, které by zvlášť tady u mě na dně hlubokého údolí bylo katastrofální :)

# 15.04.2017, 22:05

Já mám asi 5m2 kaktusů takže taky docela dost. Jsou sice svrchu krytý, ale taky už jsou v růstu a některý už kvetou, takže mám strach. Na příští rok plánuju skleník, tam už jim mráz neuškodí.

1003
# 16.04.2017, 14:00

Nová týdenní předpověď ještě přitvrdila:

Předpověď na středu:
Zataženo až oblačno, na většině území sněžení nebo sněhové přeháňky, na horách na severu a severovýchodě místy vydatné. Noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty
2 až 6 °C. Čerstvý severní vítr 6 až 11 m/s, v nárazech 15 až 20 m/s, na horách kolem 25 m/s. Od vyšších poloh sněhové jazyky, místy závěje.

Předpověď na čtvrtek:
Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, v Čechách -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C.

Předpověď na pátek:
Polojasno, ojediněle mlhy, na východě místy zvětšená oblačnost.(…)
Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, při sněhové pokrývce kolem -9 °C.:pozor:
Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí:
Oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, od vyšších
poloh, přechodně i v nižších polohách srážky smíšené nebo sněhové.
Nejnižší noční teploty v sobotu +4 až -1 °C, v dalších dnech
+2 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, v sobotu místy
až 13 °C.

Jestli to takhle dopadne, tak je opět veškerá úroda v háji. U nás meruňka, broskve a nektarinka v plném květu... Stačí okolo -3°C a všechno komplet zmrzne. Jediné, co by té pohromě mohlo aspoň částečně zabránit by bylo, kdyby na stromy napadl sníh.
Podle Aladina by na Sněžce mohlo spadnout sněhu dost, ale tam jim nic nezmrzne, když tam nic neroste.
Tipuji, že nejvíce to odnesou sadaři a především vinaři na jižní Moravě a také zahrádkáři v JZ Čechách.

Kvetoucí broskve, nektarinka a v pozadí sousedovic třešně v Blatné
Dnešní týdenní předpověď
Meteogram pro Sněžku

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.