Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na jihu pozor na bouřky s přívalovými srážkami, letos poprvé mohou působit škody

Diskuse o počasí Blýskavice aneb jak daleko je vidět bouřka

# 12.04.2008, 10:04

Blýskavici lze pozorovat zejména ve večerních hodinách. Jedná se o blýskání na obzoru bez slyšitelného hřmění. Samotná bouřka je od místa pozorování, kde většinou bývá jasná obloha, vzdálená desítky až stovku kilometrů. Z Prahy tak můžeme vidět blýskavici z bouřky, která se nachází právě na Šumavě.... Více

536
# 13.04.2008, 16:01

Dobrým příkladem byl Pátek, kdy byly vidět bouřky které byly nad západem Čech.

Anonymní
Avatar
# 15.04.2008, 20:41

:blesk: :blesk: :blesk: :blesk: :blesk: :blesk:mi dicky s kamosem sedime a najednou sbetlo na obloze si rikame co to je ale uz nekolikrat a to je ta bliskavice?????:blesk: :blesk: :blesk:

536
# 16.04.2008, 12:22

může být,a nebo nad váma prolítávaly ufoni.;-)

# 17.04.2008, 13:37

Za dobré dohlednosti jsou viditelné blesky z hodně vzdálených bouřek.Nejlepší podmínky pro pozorování jsou v noci kdy je tma.Stává se to každé léto že u nás je jasná obloha plná hvězd a že jsou vidět záblesky daleké bouřky ta bouřka může být i 60km daleko.:blesk: :blesk:
Vždycky se těším na léto až budu ty noční bouřky pozorovat.:) :)

Anonymní
Avatar
# 22.04.2008, 09:51

to jaroslavec:

Jak můžeme vědět, že byl pátek dobrým příkladem, když nevíme, odku si to pozoroval. A v názvech dnů v týdnu píšeme vždy malé písmeno.

Jaroslave, Jaroslave... :)

536
# 22.04.2008, 17:39

Anonymní
no je to už 13 dubna kdy jsem tento článek psal, ale dobře .když je bouřka nad západními Čechy tak nejspíše blýskavice bude vidět v nejbližším oklolí... to znamená třeba 50-60km od místa bouřky, směrem na jih ,na sever ,na západ a na východ. moje bydliště je v západních Čechách kousek od K.Varů a než ta bouřka přišla, blískavice byla dobře vidět...jinak k pravopisu: píšu rychle tak že někdy nějakou tu chybku udělám,ale to se snad stane.ještě k té blýskavici ,neni pravidlem že je pokaždé vidět ,záleží na tmě,vzdálenosti a pod.ale to tady už psalo spousta lidí,.

536
# 22.04.2008, 17:59

Anonymní
příklad: v tuto dobu jsou bouřky kousek od jižní Moravy v Rakousku.za tmy a dobrých podmínek by byla z jižní Moravy určitě vidět blýskavice. Na místo kde je pozorována blýskavice nemusí bouřka dorazit....;-)

# 22.04.2008, 22:30

Včera v noci kdy byl silný déšť,tak byla slabá blýskavice na JZ straně se párkrát zablýsklo.:prsi: :blesk: :) ;-)

# 26.01.2011, 20:14

pocasi v dubnanech
Přesně.Tuto mam na létu nejradši :) Já jsem jednou viděl bouřku,která byla na jižní Moravě až z Rokycan.Byla jenom vydět kovadlina ;-) :blesk: :slunce:

# 26.01.2011, 21:36

Vzhledem k tomu že mám Šumavu skoro na dlani tak o blýskavice neni nouze, kupříkladu loni 22.8 trvající téměř 4h;-)

182
# 26.01.2011, 22:48

pocasi v dubnanech

A nebylo to náhodou od elektrického vlaku? Ten to taky tak dělává :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.