Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Mrazy se vrátily, sněžení nás nečeká

# 07.02.2017, 10:14

V noci na dnešek již teploty na většině území klesly alespoň lehce pod bod mrazu. Během dne vystoupí nejvyše na -3 °C až 1 °C. Obnovil se k nám totiž příliv chladného vzduchu od severu až severovýchodu.... Více >>

# 07.02.2017, 11:37

u nás už cca hodinu sněží....... přemýšlím, kde asi udělali soudruzi chybu :)

# 07.02.2017, 12:43

tak přesně jak jsem čekal toho sněhu moc nezbylo (kolem 10cm) aktuální teplota je lehce pod 0 a velmi slabě sněží:snih:

# 07.02.2017, 13:38

podřipan II
V článku je uvedeno: jen ojediněle se vyskytne slabé sněžení s neměřitelnými srážkovými úhrny. Tak slabé sněžení nestojí ani za to, aby bylo zmíněno v nadpisu článku.

642
# 07.02.2017, 15:58

In-počasí
to neměřitelné sněžení je momentálně u nás.Sem tam nějaká vločka

# 07.02.2017, 16:12

In-počasí
jistě, to je ta teoretická strana věci. Vzhledem k tomu, že to bylo i podle radaru na velice malém kousku území ČR je správně napsáno, že je to sněžení ojedinělé. Praktická strana ovšem je, že tady 2,5 hodiny padal sníh. Slabě to nebylo. Jediné štěstí, že se tak dělo při 3 stupních nad nulou (ty taky dnes být neměli:)), takže se to naštěstí nedrželo. Popsal jsem stav, který jsem viděl, nevytvářel jsem tím "předpověď" pro Českou republiku. Příště si mám sklopit žaluzie a dělat, že to není pravda?

54
# 07.02.2017, 16:15

No tak už to vypadá, že si asi na nějaké vetší sněžení budeme muset počkat zas na další zimu, jak tato zima už pomalu spěje do svého důchodu. A srážky se letos s podprůměrnými teplotami moc nekamarádili. A když už napadlo tak jen proto aby to hned další den mohlo tát.

# 09.02.2017, 09:03

Předpokládal jsem, že dnešní ráno bude nejchladnější z celého toho východního mrazivého vpádu. Kupodivu je dnešní ranní teplota stejná, jako včerejší tzn. cca -4 stupně. Teď to vypadá, že dnešní den (tady) bude na nějakou dobu (možná i v této zimě vůbec) poslední ledový. Od zítřka asi začíná postupné oteplování.
Ještě jedna věc. Myslel jsem si, že bude v těchto dnech větší mráz než ty -4 stupně tzn. správný odhad, že nebude tolik mrznout měl Milan Lisec, který to tady několikrát zmiňoval.

5
# 09.02.2017, 10:50

No, mrazy se vrátily, na celý jeden den, tato zima už to má aspoň v nižších polohách spočítané... Ráno i v noci bylo pod mrakem, takže ráno bylo auto krásně nezamlžené, no ale nakonec jsem stejně škrabat musel, protože jsem si to ostříkal "eco" náplní, takže mi to okamžitě přimrzlo a viděl jsem co, viděl jsem h...o

268
# 09.02.2017, 11:01

No tady na Vysočině máme před polednem pořád -4 a jestli do toho začne foukat dle předpovědi,tak to bude opravdu hnus,pocitová teplota je -11,zítra při větru kolem -15,i kdyby byla 0,tak pocitově skoro -10.

79
# 09.02.2017, 20:59

Po víkendu se konečně zastaví to proudění z východu a oteplí se přes den na příjemných 4-5 nad nulou (alespoň v Praze), a především se ukáže slunce. Něco málo by mělo být už o víkendu. Dlouho nepamatuju, že jsem tak moc vyhlížel konec zimy :)

55
# 10.02.2017, 05:55

Ondra83
Konec zimy 10.2.? Podle mě má tedy jaro ještě měsíc a půl čas a nebojím se, že by se zima, třeba klidně v březnu, ještě aspoň na chvíli nevrátila...

36
# 10.02.2017, 08:23

Ondris
Souhlasim, jde jen o odpocinek od zimy...slunicko a 5+ stupnu je velmi prijeme, ale nemyslim si ze by zima koncila...jeste neni ani pulka unora...proste budem tyden pod vlivem TV a potom muze byt cokoliv...:slunce::cool:

79
# 10.02.2017, 10:46

Já nepsal, že je konec zimy, ale že ho vyhlížím. Každopádně se dostaneme už přinejmenším ze situace, kdy mrzlo téměř měsíc v kuse jako v lednu, ale půjde o teploty nad nulou, které případně chladnější vlna srazí dolů na pár dní. Únor a zejména druhá polovina už v Praze příliš mrazivá není a březen už vůbec ne. V Praze prakticky zima skončila, pokud nepřijde opravdu silná vlna z východu. A jednorázové vpády na max pár dní na tom nic nemění :cool:

ota
Avatar
2119
# 10.02.2017, 10:47

Tomamir
Tak to já tedy naopak souhlasím s Ondrou 83. V předpovědích je vidět, že nás nějaké brzké ochlazení nečeká, slunce už má sílu, takže velmi rychle roztaje i ten sníh, co alespoň u nás je už spíš jako ledovec. No a pokud se pak ochladí bude to už jen na pár dní, takže ano taky si myslím, že zima už je u konce. U Vás v Jablonci to ještě může být trošku jinak, nejste nížina a navíc jste na severu, ale i tak si myslím, že pravá zima to má za sebou. A jen pro Ondrise, zima končí už za 18 dní, pokud nás tu tedy zajímá počasí a ne astronomie. :)
Mimochodem ještě 1 taková zajímavost, v noci v podstatě přesně kolem půlnoci nás přešla sice krátká, ale dost vydatná sněhová přeháňka a napadl 1cm sněhu, musím říct, že mě to dneska překvapilo.

# 10.02.2017, 11:21

I já si myslím, že oteplení, které má teď přijít, bude znamenat (vyjma nějakých vyšších poloh a hor) v podstatě konec zimy jako takové. Nějaké vpády studeného vzduchu a krátkodobá ochlazení (ve stylu 3 zmrzlých) samozřejmě budou, to je v našich podmínkách normální, ale trvalejší mráz nebo sněhová pokrývka, která vydrží déle, než 2 dny, už podle mně alespoň v nižších polohách nebude. Naší porci zimy vyčerpal leden a únor nás pomalu ale jistě nasměruje k jaru...

36
# 10.02.2017, 12:12

Ano vrchol zimy je za nami, o tom zadna, zadne velke privaly snehu jako v lednu co by vydrzeli treba 2 tydny nas asi uz necekaji, ale s jistotou rici 10.2. ze zima uz je za nama, vim ze jste to tak nemyslel ale tak nejak to z tech diskuzi tady citim...nikdo nezaruci ze nebude v unoru/breznu jeste mrznout ci snezit, po 6ti tydnech prijde 1 teply a uz vidite jaro, neblaznete... Copak jste si v techto diskusich jeste nevsimli ze na dyl jak na tyden nevime totalne nic...ano ceka nas teply a slunecny pristi tyden, ale to je tak vse, co je jisty...Taky uz chci jaro mili kolegove, ale je stezi pulka unora...budme realisti...:D A domenky ze kdyz uz nebude -15 nebo aspon tyden trvala snehova pokryvka, tak to uz neni zima, nevim no...:D Neznam z hlavy presnou definici jara, ale podle meho to je trvalejsi obdobi s teplotami 10-15stupnu, vse pod tim je jeste zima, kor v unoru/breznu a na to si jeste sakra pockame...:D A nejake meteorologicke jaro 1.3. me nechava klidnym...lonske zari (meteorologicky podzim) byl teplejsi nez cervenec a srpen dohromady jen tak btw...na nejaky datumy fakt jako nedam:D

79
# 10.02.2017, 13:04

Tomamir: Doporučuji projít historické teploty v Praze v únoru/březnu: http://www.in...anice=praha_k

Mrazu tam člověk najde naprosté minimum, to je holý fakt.

55
# 10.02.2017, 13:23

Zima končí UŽ za 18 dní! To mě teda pobavilo. Pro mě třeba končí až 31.3. a připomenu třeba březen 2013 kdy skoro celý měsíc ještě mrzlo a nebo 2015 kdy to tu otravovalo ještě začátkem dubna. Takže ano příští týden předjaří, ale co bude dál je ve hvězdách.

ota
Avatar
2119
# 10.02.2017, 14:03

Ondris
Máte pravdu že občas je chladno a sníh v dubnu, ale to, že občas lehce mrzne nebo napadne 5cm sněhu, který další den roztaje přeci není zima. To je normální jarní ochlazení, pokud to myslíte tak, že ještě pár dní bude sněžit nebo pár stupňů pod 0, takto souhlasím. Ale to už pro mě není zima, ale typické brzké jaro.:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.